Nejlepší vibrační plošiny | Návod jak vybrat

4/5 - (3 votes)

Vibrační plošiny, které při cvičení zapojují až 90 % svalových vláken, se staly obrovských hitem posledních let. Dříve byla možnost tyto přístroje využívat pouze v posilovnách a podobných zařízeních, ale v dnešní době již není žádný problém mít tento unikátní přístroj doma.

Výběr není tak široký jako u ostatních produktů, ale i tak se můžeme setkat s vysoce kvalitními produkty, tak i s takovými, které byste rozhodně nechtěli vlastnit.

Porovnání parametrů 5 nejlepších vibračních plošin

 

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
NázevVibro ShaperBodi-Tek Vibration training gymDiweave VP-30Capital Sports VibbroKlarfit Goodvibe
Obrázek
Hodnocení98 %97 %95 %93 %91 %
Nosnost120 kg 150 kg 150 kg100 kg120 kg
Výkon200 W300 W 1000 W 150 W 500 W
Počet programů99 nastavení rychlosti a 3 stupně intenzity3 programy, 99 stupňů intenzity

10 programů

3 programy

3 programy

Proč koupit?Cenově dostupná kvalitaVariabilita programů Profesionální zařízeníDobrá cenaPohodlné hubnutí
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

Pro lepší orientaci v tomto odvětví jsme si pro Vás připravili 5 nejlepších vibračních plošin roku 2019.

Před tím, než si jednotlivé produkty představíme, jsme si pro Vás přichystali přehlednou tabulku s těmi nejdůležitějšími parametry jednotlivých vibračních plošin.


Recenze 5 nejlepších vibračních plošin

 

Vibro Shaper – naše hodnocení 98 %

Pokud snažíte získat kvalitní vibrační plošinu za přijatelné peníze, je pro Vás Vibro Shaper tou ideální volbou. Díky tomuto přístroji dokážete zredukovat tělesný a dostat se do skvělé formy již za pouhých 10 minut denně.

Tento přístroj obsahuje zabudovaný počítač, který měří čas. Dále díky němu můžete nastavit hned 99 rychlostí a 3 stupně intenzity. Tento přístroj je určen pro všechny věkové kategorie. Navíc se v balení nachází sada gumových lan a dálkové ovládání.

Další důležitou funkcí je možnost nastavit přístroj do tichého režimu. Během toho se hlučnost sníží na absolutní minimum. Není tedy žádný problém cvičit pomocí Vibro Shaperu i v noci.

 

 

Bodi-Tek Vibration training gym – naše hodnocení 97 %

Tato vibrační plošina je do značné míry podobná vítězce našeho testu. Pokud tedy hledáte spolehlivou a cenově dostupnou vibrační desku, nemůžete s koupí ani jedno z dosavadních dvou zmíněných produktů udělat chybu.

Nejviditelnější odlišností je tedy pochopitelně design. Výrobce Bodi-Tek Vibration training 2 zvolil spíše méně nápadnou černou variantu.

Tento výrobek nabízí 99 úrovní intenzity a v základu má nastavené 3 programy. Každý jednotlivý program má různou časovou náročnost. Ten nejjednodušší trvá pouhou jednu minutu a je vhodný spíše na rychlé protažení a zahřátí svalů. Naproti tomu třetí program trvající 20 minut dokáže silově potrénovat téměř celé naše tělo.

Plošina nabízí vysokou nosnost, je vybavena dálkovým ovládáním, pružinovými madly pro cvičení horních končetin a pro pohodlnou manipulaci je opatřena kolečky a držadlem.

 

Diweave VP-30 – naše hodnocení 95 % – vhodné pro náročné

Pokud hledáte profesionální vibrační plošinu ve stojanovém provedení s madly, je pro Vás Diweave VP-30 tím ideálním řešením.

Tato plošina je výbornou pomůckou k procvičení celého těla. Nabízí 10 různých programů a manuální režim.

Díky této široké škále možností si každý vybere svůj ideální program, díky kterému zlepší svůj výkon, kondici svalů i krevní oběh. Tento stroj je unikátní díky možnosti nastavení stovky různých vibrací. Další obrovskou výhodou je možnost změření si vlastního pulzu.

Pro celou řadu potenciálních zákazníků je důležitá také vybavenost bezpečnostními madly. Díky těm se uživatel nemusí bát ztráty balance a podobně.

 

Capital Sports Vibbro – naše hodnocení 93 % – levnější varianta

Poněkud levnější varianta v našem žebříčku, ale i přes to velice kvalitní a dobře vybavená vibrační deska.

Pokud nejste nejnáročnější zákazník a není pro Vás důležitá značka, nemůžete s koupí Capital Sports Vibroo sáhnout vedle.Tato vibrační deska je i přes svoji nižší cenu vybavena 3 programy, které umožní efektivní formování postavy a redukci váhy.

Plošina je vybavena také popruhy s pěnovými madly pro ještě lepší výsledky při cvičení. Hlučnost pomáhají tlumit čtyři gumové nožičky, které se nachází pod trenažérem.

Díky pozoruhodně nízké hmotnosti je tento přístroj vhodný i do velice malých domácností.

 

Klarfit Goodvibe – naše hodnocení 91 %

Na chvostu našeho žebříčku se nachází vibrační deska Klarfit Goodvibe. I přes to, že tato plošina je poněkud větších rozměrů, a i kvůli tomu se umístila až na pátém místě, je vyrobena z velice kvalitních materiálů, které jednoznačně uspokojí i náročnějšího zákazníka. Tato podložka slouží nejen ke cvičení, ale také k napnutí pokožky, odbourání celulitidy a redukci tuku.

Na přehledném LCD display si můžeme vybrat hned ze 3 programů, které nám zajistí kvalitní průběh cvičení.

 

 

Jak vybrat vibrační plošinu?

 

Jak jistě dobře víte, vibrační plošiny jsou vhodné pro všechny uživatele. Od maminek až po starší osoby. Vibrační plošiny zajišťují velice efektivní trénink, který tvaruje svalstvo a urychluje ztrátu přebytečných kilogramů. Zákazníci si převážně pochvalují jednoduchost tohoto zařízení. Uživatel pouze stojí, popřípadě se dívá na televizi a stroj díky speciální technologii odvede veškerou práci za něj.

Během tohoto velice jednoduchého procesu nám tento „trénink“ přináší celou řadu výhod. Zlepšuje krevní oběh, zvyšuje svalovou sílu a pružnost, pomáhá spálit kalorie, zlepšuje rozsah pohybu a držení těla, zmírňuje celulitidu a snižuje svalovou bolest.

Vibrační plošiny produkují vysokofrekvenční vibrace, které stimulují přirozené reflexní reakce na vibrace a aktivují kontrakce svalů až několikrát za vteřinu. Kombinují kardiovaskulární a silový trénink, tvarování svalstva a relaxační masáž. I přes to, že máte čas věnovat se tréninku jen několik minut denně, můžete dosahovat skvělých výsledků.

Pro mnohé může být velikou výhodou i ta skutečnost, že se uživatel při cvičení nezpotí. Eliminace nutnosti osprchování se nám umožňuje využít plošinu kdykoliv během dne, přičemž bezprostředně po cvičení můžeme pokračovat v dalších denních aktivitách.

Různé úrovně intenzity vibrací mají odlišné účinky:

  • nízká rychlost – masíruje, pomáhá od bolesti, zvyšuje flexibilitu a zlepšuje krevní oběh
  • střední rychlost – spaluje tuk, tvaruje svalstvo, stimuluje klouby a kosti
  • vysoká rychlost – zlepšuje kloubní hustotu, tvaruje svalstvo, zvyšuje sílu

Pokud chcete Vaše cvičení ještě zefektivnit, doporučujeme provádět cviky jako dřepy, sed lehy a kliky.

Na které faktory se nejvíce zaměřit?

Druh

V tomto případě se můžeme rozhodnout převážně mezi dvěma druhy. Tím prvním jsou plošiny stojanové s madly. Tyto plošiny se vyznačují především velikou bezpečností. Také bývají zpravidla vysoce výkonné. Někdy jsou opatřeny expandéry nebo pásy pro posilování.

Podle nás zajímavější variantou jsou plošiny tvořeny pouze vibrační základnou. Ty jsou skladnější a lehčí než plošiny obsahující madla.

Typ vibrací

„Oscilační stroje“

Tento druh je také nejčastěji používaným. Je primárně orientován na lymfatický systém a redukci tělesného tuku. Tento typ vibrování je tím nejjednodušším a stroje jsou také často označovány jako stroje první úrovně.

Zjednodušeně řečeno tato platforma stimuluje chůzi. Plošina je vybavena středovým ramínkem, díky kterému se na jednom konci vždy zvedá a na druhém klesá tak, aby byly zapojeny svaly boků stehen, spodních zad a stabilizačních svalů.

Nastavení rychlosti bývá uvedeno zpravidla v Hz, což udává kolikrát se plocha dostane z nejnižší polohy do té nejvyšší. Standartní počet kmitů je v těchto strojích v průměru okolo 10-20 Hz. Velice důležitou informací je to, že pohyb při vyšší dráze v kombinaci s nižší rychlostí je vhodnější pro hubnutí a pohyb s nižší dráhou a vyšší rychlostí je ideální pro silový trénink.

„Triplanar“

Stroje obsahující tuto technologii vibrace jsou nazývány jako stroje 2. úrovně. Tento typ vibrací je vhodný převážně pro zvýšení síly a kostní hustoty. I přes to jsou tyto stroje vhodné i pro redukci přebytečného tuku, či lymfatický systém. Pro některé jedince není tento druh vhodný na jejich kloubní aparát díky náhlému směru pohybu a veliké síle kmitů.

Kvalitnější modely však tato úskalí anulují skrze tlumení nárazů. Platforma Triplanar neobsahuje středové ramínko, ale pohyb opisuje jakou si elipsu, takže nejste omezeni jen pohybem do stran. Stroje mají menší amplitudu pohybu, na druhou stranu disponují větší rychlostí. Standartní kmitočet se pohybuje mezi 20–50 Hz. Stroje bývají zpravidla dražší, ale za to kvalitní, masivní a odolné.

„Stoje s duálním pohybem“

Tento již značně profesionální přístroj je znám spíše jako stroj třetí úrovně. Tento typ vibrací kombinuje dva výše zmíněné druhy. Tyto stroje dominují na ostatními převážně díky své komplexnosti. Kombinují zcela optimální stroj pro redukci tělesného tuku, tak i silový trénink.

Díky speciálnímu mechanismu můžeme využít pohyb do tří různých úhlů současně. Ty nejnovější a nejvíce propracované stroje jsou vyráběny z HI-TECH polymerů. Obzvláště u těchto typů vibračních plošin je potřeba dávat si pozor na výrobce. Mnohé levné přístroje jsou velice nekvalitní a po několika málo použití také velice poruchové.

Nosnost a hmotnost

Pro mnohé uživatelé je toto kritérium zároveň i jedním z nejdůležitějších. Ne mnoho z nás má možnost využívat veliké a špatně skladné přístroje. U plošin, které obsahují pouze vibrační desku se hmotnost pohybuje pod 10 kg.

U přístrojů, které obsahují i bezpečností madla je váha pochopitelně vyšší. Průměrně stroje váží něco mezi 15-25 kg. Nízká hmotnost ale pochopitelně nemusí být jen výhodou. Stroje mohou být nestabilní a málo odolné.

Dalším důležitou informací u výběru je pochopitelně nosnost. Ta se u standartních strojů pohybuje okolo 100 až 150 kg. Musíme pochopitelně počítat i dostatečnou rezervou.

Další důležité faktory

    • konstrukce – snažte se vybírat plošinu s co nejrobustnějším rámem, který Vám zajistí stabilitu při cvičení
    • rozpětí rychlostí – kvalitnější stroje mívají širší spektrum rychlostí
    • programy – jejich četnost neznamená automaticky lepší efektivitu, ale různorodost Vám zajistí rozmanitější trénink, který bude vhodný pro Vaše potřeby
    • hlučnost – některé vibrační plošiny se vyznačují někdy až nesnesitelnou hlučností
    • motor – vibrační plošiny s vyšším výkonem motoru dosahují lepších výsledků a také bývají zpravidla tišší
  • amplituda – hloubka vibrací za vteřinu v milimetrech, která nám poskytuje informace o intenzitě cvičení, čím vyšší amplituda, tím vyšší intenzita tréninku
  • frekvence – počet vibrací za vteřinu je měřen v Hz nebo RPM, čím vyšší frekvence, tím větší intenzita cvičení