Nejlepší automatické pračky | Srovnání s radami při výběru

5/5 - (1 vote)

Jelikož víme, že vybrat tu správnou pračku není v dnešní době žádná sranda, vytvořili jsme pro Vás srovnání a recenzi nejlepších automatických praček na trhu.

Konkurence na trhu automatických praček je v dnešní době extrémní, což dělá samotný výběr ještě těžší. Předtím než se pustíme do recenze nejlepších praček, pojďme se společně podívat na srovnání kvality vybraných praček.

Srovnání kvality praček

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
NázevAEG Lavamat 85470SLBosch WAT24360BYSamsung WW70J5446DWLG F72J5HY3WIndesit IWSC 61253 C ECO
Obrázek
Hodnocení98 %95 %96,5 %94 %94 %
Maximální náplň pračky6.5 kg8 kg7 kg7 kg6 kg
Hlučnost při praní49 dB50 dB51 dB55 dB60 dB
Počet otáček14001200140012001200
Hlučnost při odstřeďování75 dB74 dB74 dB75 dB81 dB
Počet programů1615141416
Hmotnost 62.5 kg 70 kg 61 kg60 kg 60.2 kg
VýhodyTichostChytré programyVýkonnostVelký bubenCena
NevýhodyVyšší cenaNemá funkci předpírkyVibrace při vyšších otáčkáchMožný pohyb při odstřeďováníTechnologie
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

Recenze: Nejlepší pračky na trhu

Recenze AEG Lavamat 85470SLnaše hodnocení 98 %

Při výběru praček se většina lidí primárně dívá na spotřebu energie, prádelní kapacitu, tichost, kvalitu ždímání, ale také na chytré a snadné ovládání. AEG Lavamat 85470SL nejen, že splňuje tyto požadavky, ale zároveň tímto modelem potvrzuje svoji absolutní dominanci na trhu praček. Troufáme si tvrdit, že AEG Lavamat 85470SL je zatím nejlepší automatická pračka na trhu.Nejlepší pračky recenze

Pračka AEG Lavamat 85470 s předním plněním je také příjemná volba pro mnoho lidí díky jejímu jednoduchému ovládání a také díky přívodní hadici vody zakomponované již v ceně pračky.

Nízkou spotřebu potvrzuje tato pračka svým stříbrným certifikátem Woolmark, který si tato pračka vysloužila právě praním prádla šetrným způsobem.

Automatická pračka taktéž používá chytrou technologii OptiSense, zajišťující správné fungování programu vzhledem k hmotnosti náplně, což ve výsledku nenechá prát Vaši pračku oblečení tak dlouhou dobu, aby se to projevilo ve zhoršení kvality vyprání.

Pračka obsahuje také velký XXL buben, který ochraňuje Vaše prádlo od zbytečného zmačkání a poskytuje mu dostatek místa při praní.

+

Tichost

Jednoduché ovládání

Kvalitní ždímání

Lehce vyšší cena

Recenze Bosch WAT24360BYhodnocení 95 %

Pračka německých výrobců Bosch, WAT24460BY, si zaslouží umístění na druhé příčce nejlepších praček na trhu nejen kvůli jejímu moderního designu ovlivněnými nejnovějšími trendy, ale také její výkonností.

Nejlepší pračky recenze

Za cílem využití správného množství vody pro každý typ tkaniny používá Bosch technologii ActiveWater Plus. Jednou z věcí, které dělají tento model unikátní s porovnáním vůči jiným modelů konkurence, je například možnost pozastavit prací program a odebrat nebo naopak přidat oblečení z pracího bubnu.

Design pračky je přizpůsoben pro omezení vibrací a zlepšení stability zařízení, což má za výsledek snížení hluku pračky v průběhu pracího procesu. Automatická pračka Bosch WAT24360BY s předním plněním obsahuje skutečně velké množství pracích programů, což se odrazuje v komfortním výběru podle druhu vašeho oblečení. Pro zajímavost je zde například funkce EcoPerfect pro úsporu energie.

Tato funkce dokáže snížit spotřebu zařízení o zhruba 50%. Jedním z programů snažící se o rychlejší praní je například funkce SpeedPerfect, které Vaše prádlo dokáže vyprat dokonce o 65 % rychleji, než běžné programy tohoto zařízení.

+

Tichost

Výkon

Výběr programů

Chybí funkce předpírky

Recenze Samsung WW70J5446DWhodnocení 96.5 %

Za třetí nejlepší pračku na trhu považujeme automatickou pračku od největšího výrobce praček Jižní Koreje – od Samsungu, konkrétně model WW70J5446DW.

Nejlepší pračky recenze

Tato automatická pračka s předním plněním, spadající do energetické třídy A+++, je unikátní zejména využitím moderní technologie Eco Bubble, která pomáhá pracímu prostředku přeměnit se na aktivní pěnu, což se pozitivně projevuje na kvalitě pracího procesu, při kterém pračka nekompromisně odstraňuje z prádla rychlým způsobem veškeré nečistoty.

Další velkou výhodou této pračky od Samsungu je například její kapacita bubnu, která je ekvivalentní sedmi kilogramům.

Samsung zde využívá také jiných unikátních technologií jako Eco Bubble, Bubble Soak, ale také StayClean Drawer, který zajišťuje stoprocentní využití daného pracího prostředku, ať je to jakýkoliv, který použijete. Jakmile prací prostředek vložíte do této pračky, do zásuvky se dostane voda, která díky jejímu propláchnutí uvolní veškerý detergent, tudíž Váš prací prostředek bude během celého procesu praní maximálně a bezezbytku využit.

Pokud zvažujete koupi této automatické pračky, doporučuji Vám změřit si před jejím pořízením veškeré prostory, vymezené pro umístění automatické pračky SamsungWW70J5446DW. Hloubka automatické pračky se s dvířky a zadním krytem pohybuje okolo 63,5 centimetrů, tudíž byste ji mohli mít problém dostat do koupelny s futry o šířce šedesáti centimetrů.

+

Výkonnost

Nízká spotřeba

Velký buben

Design

Při vyšších otáčkách trošku vibruje

Recenze LG F72J5HY3Whodnocení 94 %

Také model energetické třídy A+++ od Jihokorejského giganta LG, tentokrát automatická pračku LG F72J5HY3W, si zaslouží patřit mezi TOP 5 nejlepších praček na trhu. Nejen díky skvělému poměru cena / výkon, ale také díky popularitě mezi běžnými spotřebiteli.

Jak už je to u LG zvykem, i zde se snažili o prosazení své nejnovější technologie, což byla v tomto případě technologie DirectDrive, která má za cíl pohyb bubnu různými směry a poskytování co nejkvalitnější péče o všechny druhy oblečení. Automatická pračka LG F72J5HY3W nabízí 14 základních programů, ale pomocí funkce Tag On můžete pomocí mobilního telefonu tyto možnosti rozšířit o dalších 20 programů.

Automatická pračka disponuje také technologií 6 Motion Direct Drive, která se postará o to, aby bylo o Vaše prádlo postaráno s maximální péčí. Systém se přizpůsobí danému druhu tkaniny a zvolí optimální pohyby bubnu.

Pračka LG F72J5HY3W mimo jiné využívá technologie Eco Hybrid, která šetří vodu v průběhu praní a zkracuje samotný cyklus odstřeďování. O nastavení optimální spotřeby vody a délku pracího cyklu se postará systém Fuzzy Logic.

 

 

+

Velký buben

Technologie

Tichost

Při odstřeďování se může hýbat

Recenze Indesit IWSC 61253 C ECOhodnocení 94 %

Na pátém místě nejlepších praček na trhu s hodnocením 94% se umístila pračka od Italských výrobců Indesit s modelem IWSC 61253 C ECO s předním plněním. Jak už to bývá u novějších typů praček zvykem, i u tohoto modelu se výrobci snažili o tvorbu co možná nejkvalitnějších a nejužitečnějších programů.

Nejlepší pračky recenze

Populární je zde například program zajišťující výrazně nižší spotřebu vody, program s nastavením úspory energie nebo také program snažící se o rychlejší praní.

Kromě programů zajišťující úsporu vody či energie pračka nabízí například funkci Sport Intensitive, Sport Light a Sport Shoes, která vám dovoluje kvalitně vyprat nejen sportovní šortky, tepláky či elastické soupravy, ale také například sportovní tenisky.

Pračka Indesit IWSC 61253 C ECO také nabízí program určený pro praní dětského oblečení, kde mají uživatelé této pračky možnost nastavit praní navrženo pro bezpečné, šetrné a důkladné praní jemnějšího dětského oblečení. Unikátní funkce tohoto programu je odstraňování běžných alergenů, které nemají dobrý vliv na citlivou dětskou pokožku.

Tuto pračku spíše ocení lidé hledající zařízení za nižší cenu s jednodušším ovládáním.

 

+

Cena

1200 otáček

Jednoduché ovládání

Při ždímání píská

Technologie

Recenze: nejlevnější pračky – do 5.000 Kč

I když si myslíme, že zrovna na spotřebiči jako je pračka, by se šetřit nemělo, jelikož investice do lepšího (a tím pádem dražšího) zařízení se Vám vrátí v delší životnosti či odolnosti samotné automatické pračky, chápeme, že pro někoho může být velký jednorázový výdaj problém.

Pokud disponujete menším kapitálem, který chcete za pračku utratit, nabízí se několik možností, jak si pořídit lacinější automatickou pračku. Některé napadne bazar.

Tam se dají pořídit několik let staré pračky, které už pravděpodobně dosluhují, a tak se jich původní majitelé potřebují zbavit. Většinou jsou bez záruky, nevíte, jak dlouho byly používány a jak s nimi bylo zacházeno. Pokud nechcete riskovat nákup pračky z bazaru a chcete raději zakoupit pračku novou i s kompletní záruční lhůtou, pak je následující srovnání přímo pro Vás.

Do této sekce jsme zařadili nejlevnější pračky na českém trhu, ale zároveň takové automatické pračky, které stojí za zvážení pokud hledáte seriózní koupi.

Recenze AMICA PPF 61002 W – „moderní parťák do každé rodiny“

Automatická pračka s předním plněním od Amicy se dá na českých e-shopech pořídit za cenu kolem 5 000 Kč a nenabízí toho málo. Patří tak mezi nejlevnější pračky na českém trhu, které stojí za Vaši pozornost. Do pračky můžete dát až 6 kilogramů prádla, nabízí 1 000 otáček za minutu.
Nejlepší pračky recenze

Přitom vydává standartní hlučnost 59 dB při praní a 74 dB při odstřeďování.

K dispozici dostanete komfort 23 programů mnoho dalších vychytávek jako dětská pojistka, nezávislá regulace teploty, odložený start až o 24 hodin a mnohem více.

Přitom tato pračka není žádný žrout. Najdete ji v energetické třídě A++ a za jeden prací cyklus spotřebuje průměrně 42 l vody.

Kromě toho automatická pračka Amica PPF 61002 W zaujme i designem a praktičností.

 

+

Cena

Jednoduchost

Tichost

Bez displeje

RecenzeECG EWF 1051 MA+ – „v jednoduchosti je krása“

I toto zařízení od ECG seženete za cenu kolem 5 000 Kč. I tato automatická pračka s předním plněním nabízí 1 000 otáček za minutu, liší se však maximální náplň pračky, která je o kilogram menší, nabízí tedy 5 kg.

Nejlepší pračky recenze

Hlučnost se od automatické pračky AMICA PPF 61002 W příliš neliší. Při praní vydává hlučnost 58 dB a při odstřeďování 76 dB.

Pračka spadá do energetické třídy A+ a spotřebuje průměrně 42 litrů vody za jeden prací cyklus.

Dále nabízí 15 pracích programů, dětskou pojistku, ekologický systém praní a ochranu proti pomačkání.

Vzhledem k tomu, že na této pračce najdete opravdu jen tom co potřebujete, je jí největší výhodou především její jednoduché ovládání.

Toto zařízení tak doporučujeme seniorům, nebo třeba studentům, kteří se s pračkou teprve seznamují.

 

+

Cena

Jednoduché ovládání

Vhodné rozměry

Při vyšších otáčkách trošku vybruje

Recenze EssCG EWF 1053 MA++ – „ideální do menších bytů“

Velice podobné parametry nabízí sourozenec předešlé pračky. Tentokrát jde však o model EWF 1053 MA+ s předním plněním.

Nejlepší pračky recenze

Také zde najdete mnoho stejných parametrů jako počet otáček za minutu, tedy 100 ot/min, maximální náplň pračky 5 kg, hlučnost (menší) 55 dB a při odstřeďování 77 dB (větší než u předešlého modelu), spotřeba vody za cyklus 42 l.

Spadá však do lepší energetické třídy A++, je tedy úspornější, co se týká elektrické energie.

Také poskytuje odložený start, program šetrný k prádlu „Ruční praní“, individuální nastavení teploty praná, inteligentní systém Eco-logic, který Vám ušetří čas i energii, dětskou pojistku a další vychytávky.

Vzhledem k parametrům a velikosti pračky ji doporučujeme do menších bytů či garsonek.

+

Cena

Celková funkčnost

Menší velikost

Technologie

Návod jak vybrat pračku – na co se dívat

V době, kdy jsou automatické pračky absolutní samozřejmostí v životu drtivé většiny lidí, zde vzniká větší potenciál pro výrobce praček expandovat na český trh, a proto se výběr automatických praček stává skrz obrovskou nabídku a poptávku více a více složitějším.

V této části našeho článku o nejlepších pračkách se Vám budu snažit přiblížit základní parametry a funkce, na které se vyplatí dívat před výběrem jakékoliv pračky. Po porovnání těchto parametrů byste měli mít jasnější představu o tom jakou pračku vybrat.

Životnost

Možná jste na začátek čekali nějaký specifičtější parametr, jako například velikost bubnu, nebo objem spotřeby, ale za nejdůležitější aspekt při výběru praček stále považuji životnost produktu. Ačkoli si mnoho lidí si stěžuje na dnešní ceny praček, mnoho z nich si ale neuvědomuje, že právě pračky v cenově vyšší hladině bývají často dlouhodobě velice výhodnou investicí.

Mnoho výrobců jako jsou LG a jiné firmy, zmíněné ve srovnání nahoře, nabízí 10letou záruku na motor praček, což Vám zajišťuje, že pokud se Vám motor pračky za řekněme 9 let porouchá, neznamená to, že se musíte pračky zbavovat a hned hledat novou alternativu.

Fakt, že je pračka dražší, ovšem vždy neznamená, že její životnost bude stoprocentně dlouhá, jak to bývá u velmi kvalitních praček. Pokud ale dopředu víte, že se jedná o pračku s pozitivní zkušeností běžných uživatelů a zároveň má dobrý ohlas ve světě, nebojte se do takových produktů investovat větší množství peněz, protože jak už jsem zmínil, v dlouhodobém horizontu to bude pro Vás bude investice, která Vám ušetří námahu s hledáním a utrácením za novou pračku.

Rozměry pračky

Jedna z věcí co mnoho lidí podceňuje při výběru automatické pračky jsou například konkrétní parametry dané pračky.

Nejde o to, že by pračka disponovala lepším výkonem za předpokladu že bude mít větší objem. Jde pouze o to, že hodně praček, jako například automatická pračka Samsung WW70J5446DW zmíněná výše, se nevejde mezi futra s šířkou šedesáti centimetrů.

Mnoho lidí řeší tento problém až nastane, což je ve finále stojí zbytečné starosti navíc. Vždy před koupí pračky si tedy rozměry futer a parametry dané pračky předem změřte, ať se vyhnete zbytečným starostem navíc!

Velikost bubnu

Pokud si kladete otázku „jak vybrat pračku“, potom Vám doporučuji mezi další důležité faktory určování kvality pračky zařadit velikost bubnu. Obecně platí, že čím větší objem bubnu, tím více prádla je schopna pračka zpracovat. Neznamená to ale vždy, že čím větší buben, tím lepší pračka pro Vás!

Objem bubnu pračky byste vždy měli vztahovat k sobě, čili ke spotřebě Vaší domácnosti. Pro člověka, který pere pouze pro sebe bude i s rezervou stačit buben o objemu 4 kilogramů. Naopak domácnostem o 3 až 4 lidech se obecně doporučují pračky s objemem bubnu 6-7 kilogramů.

Takže pokud jste vy sám jediný člen Vaší domácnosti, při výběru pračky neposuzujte její kvalitu pouze podle velikosti objemu pracího bubnu.

… Málem bych zapomněl na nejdůležitější tip, co se týká výběru bubnu Vaší pračky. Vždy mějte na paměti, že v bubnu je třeba nechat během praní prostor pro prádlo, které jste se rozhodli do pračky uložit. Neočekávejte tedy, že vždy zaplníte celý objem pračky. Každý druh prádla potřebuje během praní svůj prostor pro pohyb kolem bubnu pračky.

Hlučnost

Hlučnost pračky patří jednoznačně mezi nejpodstatnější faktory při výběru pračky. Pro mnoho lidí je hlučnost pračky tím hlavním důvodem, proč se rozhodli právě pro výběr nového pracího zařízení.

Nejvyšší hlučnosti automatická pračka dosahuje při odstřeďování, na což si obvykle stěžují lidé žijící v panelácích a jiných bytových zařízeních. Tichost pračky také ocení lidé, kteří si chcou svoje prádlo vyprat přes noc.

Hlučnost automatické pračky lze vždy vyčíst ze specifikace pračky, konkrétně z uvedených decibelů. Osobně nedoporučuji dívat se po pračkách přesahující hlučnost 78 dB. Počet decibelů se během praní mění, takže z neočekávejte stoprocentní ekvivalent uvedené specifikace.

Nejlepší způsob, jak si pojistit, že Vaše pračka jednoduše hlučná nebude, je pozitivní zpětná vazba lidí, kteří mají s pračkou vlastní zkušenost. Proto Vás na konci našeho hodnocení praček vždy referujeme na Heuréku, kde si můžete přečíst recenze daných produktů.

Programy a funkce pračky

Funkce pračky jsou to, co ji dělají unikátní. Mnoho lidí si myslí, že počet programů je rozhodující při výběru pračky. Pravda je ale ta, že kvalita a užitečnost těchto programů je to, co rozhoduje o celkové hodnotě pračky.

Mezi nejoblíbenější programy dnešních praček patří zejména úsporné režimy, programy pro praní sportovního a funkčního oblečení, programy odstraňující alergeny nebo také funkce pro rychlejší praní.

Jak je dobře známo, technologie se odráží na pračkách zejména při výběru funkcí. Pračka LG F74A8QDS, kterou jsem si dovolil zařadit mezi 5 nejlepších praček na trhu, je skvělým příkladem toho, jak vychytralá technologie dokáže extrémně zvednout hodnotu dané pračky.

Co dělá konkrétně tuto pračku unikátní nejsou pouze funkce, které pračka nabízí, ale také možnost spárovat ji s mobilní aplikací a pomocí mobilního zařízení využívat rozšířené prací programy.

V dnešní době se výrobci podle mého názoru velmi soustředí na rozvoj daných funkcí, a proto lze výběr pračky pohodlně přizpůsobit Vašim potřebám. Jak již jsem zmínil výše, mnoho výrobců se soustředí na kompletní odstranění alergenů z povrchu oblečení. Toto nejvíce ocení například maminky, které chtějí pro pokožku svých dětí jen to nejlepší.

Mnoho lidí také ocení LCD displej s jednoduchým ovládáním. I to jsme zohlednili při porovnání těch nejlepších praček na českém trhu v sekci nahoře.

Rychlost otáček

Rychlost otáček patří bezesporu mezi parametry, které nejvíce vypovídají o efektivitě pračky. Obecně se dá říci, že kvalitní pračky mají v dnešní době rychlost otáček nad 1000 otáček za minutu.

Ne vždy však platí, že o kvalitě vyprání prádla rozhoduje počet otáček. Čím více bude buben házet s Vašim prádlem během praní, tím více vody se z něj dostane, což se ve výsledku projeví na suchosti prádla.

Hlavní nevýhoda praní s funkcí rychlejších otáček je avšak ta, že prádlo se při neustálém narážení o stěnu pracího bubnu více zmačká. O to bude složitější prádlo uvést do původního stavu pomocí žehlení. Věříme ale, že to nebude pro mnoho z Vás zásadní problém.