Nejlepší kapslové + automatické kávovary | Srovnání s radami jak vybrat kávovar

5/5 - (1 vote)

V dnešním srovnání kvality si projdeme nejlepší kávovary na českém trhu a to jak automatické tak kapslové. Recenzi a hodnocení kávovarů bude doprovázet kompletní návod, kde poradíme jak vybrat kávovar a napovíme na co se při výběru dívat.

Kávu, typickou svou charakteristickou vůní, zná téměř každý a mnoho v nás si život bez ní ani nedovede představit. Je však obrovský rozdíl mezi rozpustnou instantní kávou, nebo mezi čerstvě pomletou zrnkovou kávou, kterou Vám připraví profesionální kávovar.

Automatické kávovary jsou elektronické spotřebiče, které často namelou čerstvou kávu a připraví Vám kávový nápoj na míru – vyberete si velikost nápoje, sílu kávy, zda chcete cappucino, nebo třeba latté. Samozřejmostí je také snadná údržba.

Srovnání kvality: nejlepší domácí kávovary

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
Název

DeLongi ECAM 45.760 W

DeLonghi ETAM 29.660 SB

DeLonghi ECAM 22.110 B

 Krups Latt'Espress

Krups Essential EA810B70

Obrázek
Hodnocení98 %96,5 %95 %94 %94 %
Parní tlak15 bar15 bar15 bar15 bar15 bar
Integrovaný mlýnek na kávuAnoAnoAnoAnoAno
Zásobník na vodu2 litry 1,4 litru 1,8 litru 1,7 litru1,7 litru
Příprava 2 šálků zároveňANOANOANOANOANO
Hmotnost 11 kg 9,1 kg 11,9 kg 8,4 kg7,4 kg
Výhody2litrový zásobníkFunkce nahřívání šálkůJednoduché ovládáníFunkce Auto-CappuccinoPrůhledný zásobník na kávu
NevýhodyVyšší cenaMenší nádoba na voduAbsence displejeNevhodné připojení zásobníku mlékaNemá zásobník na mléko
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

Pro všechny, pro které není pití kávy jen doplnění energie, ale i prožitek a vychutnávají si každý doušek, jsou kávovary nepostradatelným pomocníkem. Nic totiž nevynahradí chuť kvalitní, čerstvě pomleté kávy. Pokud hledáte ideální automatický kávovar pro Vás, projděte si naše srovnání a recenze nejlepších kávovarů a vyberte to nejlepší.

Nejlepší domácí kávovary hodnocení a recenze

Recenze DeLonghi ECAM 45.760 W – hodnocení 98 %

Co se týká poměru cena / výkon, titul nejlepší kávovar na trhu si pro nás zaslouží kávovar DeLonghi ECAM 45.760 W. Pokud hledáte perfektně vybavený moderní automatický kávovar, který Vám dá možnost připravit téměř každý typ kávy, je tento kousek jako stvořený pro Vás.

Ať už lahodné cappucino, nebo snad latté s velkou krémovou pěnou? S tímhle vším si domácí kávovar na zrnkovou kávu snadno poradí. Jedním klikem si udělat našlehanou mléčnou pěnu, jejíž hustotu můžete regulovat kolečkem na nádrží mléka, a vyrobit si tak nejlepší kávu právě pro Vás.

Můžete si také nastavit sílu kávy, nebo velikost (malá, střední, velká). Funkce „Moje káva“ si zapamatuje Vaše parametry kávy na míru.Teplou vodou si můžete zalít i čaj, nebo jiný rozpustný nápoj v prášku. Plně automatický kávovar s mlýnkem zvládne nejen pomlít zrnkovou kávu, ale dokáže Vám udělat nápoj z již pomleté kávy, což je vhodné pro bezkofeinovou kávu či ochucené druhy kávy.

Paměť kávovaru automaticky ukládá statistiku udělaných nápojů. Plnoautomatický kávovar Delonghi poskytuje tlak 15 barů, objem zásobníku vody má 2 litry, zásobník na mléko pak 600 ml. Objem zásobníku kávy dokáže pojmout 400 g zrnkové kávy. Na displeji kávovaru DeLonghi je možnost navolit si až 16 jazyků, včetně češtiny a slovenštiny.

Recenze DeLonghi ETAM 29.660 SB – hodnocení 96,5 %

Model od italského výrobce DeLonghi je vhodný pro ty, který chtějí domácí automatický kávovar mlýnkem a výbornými vlastnostmi, ale nechtějí za něj utratit více, něž 15 000 Kč. Automatický kávovar Delonghi z řady Autentika poskytne tlak 15 barů. Kávovar na zrnkovou kávu si dnes vybojoval druhou příčku a řadí se mezi nejlepší domácí kávovary na trhu.

Kávovar DeLonghi zvládne pomlít zrnkovou kávu, ale poradí si i mletou kávou. Zásobník na mléko má speciální těsnění z pryže, takže aroma káva nebude ztrácet aroma. Vyzdvihnout u toho modelu musíme funkci nahřívání šálků, díky které si můžete nahřát Váš šálek, a káva zůstane déle teplá.

Pokud máte rádi silnou kávu, využijete jistě funkci Doppio+, tedy dvojité esspreso s extra aromatem a energii. Objem nádrže vody poskytne 1,4 litru, kapacita zásobníku kávy je 150 g a objem zásobníku na mléko je 600 ml.

Samozřejmostí je nastavení intenzity kávy nebo velikosti (malá, střední, velká) a možnost navolit si ideální parametry kávy a díky funkci Moje káva si tyto parametry uložit. Každodenní rutina vaření kávy se tak stane ještě jednodušší.

Oceňujeme také velmi snadné ovládání v češtině, snadnou a uživatelsky příjemnou údržbu kávovaru a rychlost přípravy kávy (cca 20 sekund).

+

Rychlá příprava kávy

Nahřívání šálků

Menší zásobník na vodu

 

 

 

 

 

 

 

Recenze DeLonghi ECAM 22.110 B – hodnocení 95 %

Pokud nechcete za automatický kávovar na zrnkovou kávu utratit příliš velké peníze, pak je tento model od DeLonghi ta správná volba pro Vás. Za cenu kolem 7 000 Kč dostanete plnohodnotný kávovar s velmi dobrými funkce. Plnoautomatický kávovar DeLonghi se zaslouženě umístil na třetí příčce mezi nejlepšími domácími kávovary.

Automatický kávovar s mlýnkem samozřejmě nenabídne komfort, jako nabídnou jeho dražší sourozenci (jako třeba displej nebo zásobník na mléko), přesto je však mezi uživateli velice oblíbený. To dokládá i cena Produkt roku 2017 na Heuréce.

Dokonce máte i možnost uvařit si 2 kávy zároveň. Předností tohoto kávovaru je i jeho jednoduché ovládání, což částečně kompenzuje absenci displeje. Plně automatický kávovar na zrnkovou kávu jinak nabídne nastavitelnou teplotu kávy, automatické napěnění mléka, nahřívač šálků a nastavení síly kávy.

Automatický kávovar DeLonghi pomele zrnkovou kávu, ale poradí si i s již pomletou kávou a využít můžete i program Horká voda, a udělat si třeba čaj.

Zásobník na kávu má kapacitu 250 g, zásobník na vodu pojme 1,8 litru a parní tlak činí 15 barů.

+

Velký zásobník na vodu
Nahřívač šálků

Nemá displej

 

 

 

 

 

 

 

Recenze Krups Latt’Espress – hodnocení 94 %

Automatický kávovar na zrnkovou kávu s profesionálním parním tlakem 15 barů připraví kávu jako v kavárně. A to i jedním kliknutím. Automatický kávovar s mlýnkem na první pohled zaujme především svým velkým LCD displejem, kde si jednoduše navolíte sílu kávy, nebo přímo
vyberete Vámi nedefinovanou kávu s přednastaveným objemem a intenzitou. Aji kávovar Krups patří mezi nejlepší domácí kávovary na českém trhu v roce 2019.

Funkce Ultraflat tamping poskytne ideální chuť kávy, a to díky speciálnímu hydraulickému pěchovacímu systému, pomocí které je káva stlačena silou 30 kg na cm2. Vysoce kvalitní mlýnek vyvinutý firmou Krups je navíc až o 20 % rychlejší při měltí kávy, než tomu bylo u předchozí generace kávovaru.

Typicky pro automatické kávovary Krups je pak černý vzhled kávovaru, který ve spojení s velkým displejem vydává dojem opravdu moderního kávovaru, kterým tento přístroj jistě je. Oceňujeme i průhledný zásobník na kávu, díky kterému na první pohled vidíte, zda je potřeba doplnit kávová zrna. Součástí setu je i zásobník na mléky, díky kterému si uděláte parádní napěněné mléko, tak jak to znáte z kaváren.

Čištění zásobníku je velmi jednoduché, stačí pouze otočit knoflíkem. Nádoba na kávu dokáže pojmout až 260 gramů kávových zrn a zásobník na vodu zvládnou pojmout až 1,7 litru kávy, což je dostatečné množství na několik šálků kávy. Hledáte-li opravdu kvalitní automatický kávovar a jste ochotni si za tuto kvalitu připlatit, je pro Vás automatický kávovar Krups Latt’Espress ta pravá volba.

+

Velmi kvalitní mlýnek na kávu

Moderní vzhled

Nevhodně vyřešené připojení zásobníku na mléko

Recenze Krups Essential EA810B70 – hodnocení 94 %

Automatický kávovar Krups EA810B70 je také plně automatický espresovač, který zaujme především nižší cenou. Budete se však muset obejít bez displeje a zásobníku na mléko. Příprava kávy je však velmi snadná a rychlá. I tento model si zaslouží patřit mezi nejlepší automatické kávovary na trhu.

Pomocí otočného ovladače si zvolíte, jak velkou kávu chcete, což je poměrně velká výhoda. Výše zmiňované automatické kávovary Krups mají pouze možnosti malé, střední či velké kávy. Tyto velikosti se dají nastavit, ale pokud v domácnosti používáte větší množství hrnků a šálků na kávu, pak pro Vás bude takto přístupné nastavení poměrně přístupné.

Kávovar s mlýnkem na kuchyňské lince nezabírá příliš mnoho místa a zaujme svým pěkným designem a neobvyklou černou barvou. Kovový kónický mlýnek s mlecími kameny nabídne poměrně velkou kapacitu 260 g kávy a nabízí volbu 3 stupňů hrubosti.

I když automatický kávovar Krups nemá zásobník na mléko, pomocí parní trysky, kterou ponoříte do sklenice s mlékem, rychle vytvoříte našlehané mléko, a výsledkem bude lahodné cappuccino nebo latté macchiatto.

Kávovar na zrnkovou kávu poskytne parní tlak 15 bar a zásobník na vodu s objemem 1,7 litru.

+

Průhledný zásobník na kávu

Jednoduché ovládání

Nemá zásobník na mléko

Nemá displej

Nejlepší kapslové kávovary recenze a hodnocení

 

Kapslové kávovary během chvilky připraví lahodné espresso, nebo latté macchiatto. Především není třeba žádné mleté ani nemleté kávy. Stačí jen koupit kapsle s kávou, kterou chcete, dát kapsli na určené místo a káva se může začít připravovat.

Mezi výhody patří snadná obsluha, široká nabídka kapslí, mnohem nižší pořizovací cena, než je tomu u automatických kávovarů a presovačů a také menší rozměry a nízká hmotnost.

Nevýhody spatřujeme v dražších nákladech na 1 šálek. Kapsle vyjdou dráž, než kdybyste kupovali zrnkovou kávu. Také chybí vůně a lepší chuť čerstvě pomleté kávy a našlehaného mléka.

Lehký nebývá ani výběr kapslového kávovaru. Jak už tomu však u nás bývá zvykem, rozhodli jsme se Vám s ním pomoci. Proto jsme vytvořili srovnání s recenzemi a hodnocením v oblasti nejlepších kapslových kávovarů 2019.

Recenze Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo – hodnocení 97 %

Kapslový kávovar od výrobce Krups je jeden z finalistů soutěže Produkt roku 2017 na Heureka.cz a těší se velké pozornosti lidí, kteří na kapslové kávovary nedají dopustit. Proto si zaslouží i první příčku našeho žebříčku, který hodnotí nejlepší kapslové kávovary na českém trhu.

Kapslový kávovar Krups nabídne parní tlak 15 barů, stejně jako nabízejí dražší automatické kávovary.

Vychutnat si můžete až 30 druhů různých nápojů a dalších lahodných teplých i studených nápojů. Uživatelé oceňují i pěkný a malý design, který zapadne do každé kuchyně. Díky malé hmotnosti a dobré skladnosti kapslového kávovaru s ním můžete vyrazit i na cesty.

Příprava nápoje je velmi snadná, jak je tomu u kapslových kávovarů Krups běžné. Stačí jen vložit kapsli na určené místo a jedním pohybem páčky se Váš nápoj začne připravovat.

Energetická úspornost byla jedním z cílů výrobců, kteří kapslový kávovar Krups vyvíjeli. Proto se po 5 minutách nečinnosti vypne a šetří tak elektrickou energii. Objem nádrže na vodu činí 600 ml.

+

Parní tlak 15 barů

Šetří elektrickou energii

Trošku hlučnější

Recenze Tassimo Joy TAS 4503 – hodnocení 95 %

Tento kapslový kávovar seženete na českých e-shopech již za cenu kolem 1 000 Kč. Přesto však dostanete plnohodnotný kapslový kávovar s mnoha zajímavými funkcemi.

Technologie INTELLIBREW™ nastaví optimální množství vody, teploty a dobu spaření tak, aby byl výsledný nápoj co nejchutnější.

Široká nabídka kapslí zajistí to, aby si vybral opravdu každý, ať už preferuje cappuccino, nebo karamelové latté. Nádržka na vodu má objem 1,4 litru, což je opravdu hodně a dokážete si tak udělat několik šálků kávy bez neustálého nalévání vody do nádrže. Chytrý systém čištění zajistí, aby se chutě z minulé připravované kávy nepřenesly na kávu novou.

Parní tlak, se kterým kapslový kávovar Tassimo operuje je nižší, než u konkurece, pouze 3,3 bar. Kapslový kávovar Tassimo však dokáže připravit nejen kávu. Uspokojí také chutě těch nejmenších, a to díky kapslím se sladkými nápoji jako horká čokoláda, nebo nápoj Oreo.

 

+

Velká kapacita zásobníku na vodu

Malý parní tlak

 

Recenze Krups KP110831 Nescafé Dolce Gusto Oblo – hodnocení 95 %

Velmi elegantním a nadčasovým designem zaujme model od značky Krups. Kapslový kávovar Krups zaujme nejen profesionálním tlakem 15 bar. I kapslový kávovar Krups KP110831 si zaslouží patřít mezi nejlepší kapslové kávovary na českém trhu v roce 2019.

Na výběr máte z 30 různých druhů kapslí, které jsou s tímto modelem kompatibilní. Mezi nimi jsou i oblíbené příchutě jako Latté Macchiatto, Gusto Cappuccino, Chococino, Nesquik, nebo Latté Macchioatto Vanilla.

Pokud jste fanoušci neotřelého designu a inovací, pak si tenhle kapslový kávovar oblíbíte. O jedinečnosti designu vypovídá také cena Red Dot a iF Design za rok 2015. Takovou nádheru nemá doma jen tak někdo. Příprava kávy je velmi snadná a rychlé. Stačí jen vložit kapsli do kávovaru a jedním pohybem páčky zahájíte proces vaření kávy.

Chytrý ekologický režim bude šetřit Vaši energii a peněženku. Každému se někdy stane, že nechá nějaký spotřebič zapnutý, i když ho už nepotřebuje. Tomu však u tohoto zařízení zabrání úsporný režim EKO mod, který Váš kapslový kávovar Krups po 5 minutách nečinnosti automatický vypne.

+

Neobvyklý design

Parní tlak 15 barů

Obtížnější vyjmutí zásobníku na vodu

 

 

 

 

 

 

 

Jak vybrat kávovar

Při výběru kávovaru si nejprve musíte ujasnit, o jaký typ máte zájem. Zda chcete pouze kapslový kávovar, nebo dáváte přednost profesionálnímu automatickému kávovaru. Kapslový kávovar je vhodný pro lidi, kteří nechtějí s přípravou kávy ztrácet čas a nepotrpí si na opravdovou chuť a vůní čerstvě namleté kávy. Za to však máte k dispozici na výběr z mnoha příchutí, které kapsle do těchto kávovarů nabízí.

Zato automatické kávovary, které dokáží pomlít zrnkovou kávu, poskytnou ten nejlepší zážitek z pití Vašeho oblíbeného nápoje. Není nad to vychutnat si šálek s čerstvě namletou kávou a našlehaným mlékem. Vůně namleté kávy se pak rozprostírá po celém domě.

Automatické kávovary

Pokud si dopřejete několik šálků kávy denně, žije Vás v domácnosti více, nebo snad kupujete kávovar do kanceláře, pak doporučujeme automatický kávovar. I když je jeho pořizovací cena vyšší, náklady na koupi zrnkové kávy a obyčejného mléka a vody na jednu kávu jsou nižší, něž je tomu u kapslových kávovarů. Můžete si také koupit Vaši oblíbenou značku kávy, ať už brazilskou, kolumbijskou či dominikánskou. Automatické kávovary s mlýnkem připraví kávu jako z kavárny a to pouhým stiskem jednoho tlačítka. Údržba těchto kávovarů je také velmi jednoduchá a odvápňování kávovaru je nutné provést zhruba jednou měsíčně, podle toho, jak často kávovar na zrnkovou kávu používáte.

Zde jsou některé parametry kávovaru, se kterými byste měli kalkulovat:

Tlak páry

Dobrý plně automatický kávovar by měl vyvíjet tlak alespoň 9 barů. Věřte, že rozdíl mezi kávovary s nízkým a vysokým tlakem je znát. Nedoporučujeme přístroj s nižším tlakem, než 9 barů, takové přístroje nejsou pro přípravu dobré kávy příliš vhodné.

Mlýnek na kávu

Automatický kávovar by měl disponovat integrovaným mlýnkem na kávu. Kávovar s mlýnkem si na Vámi předvolenou kávu vezme přesně tolik kávy, kolik je potřeba. Rozlišujeme kovový (většinou nerezový) mlýnek na kávu, který je zabudovaný v levnějších zařízeních a keramický mlýnek na kávu, kterým většinou disponují dražší kávovary. Kovový je zabudovaný v levnějších přístrojích, a pokud se kovový mlýnek při přípravě více káv zahřeje, může pak negativně ovlivňovat chuť výsledné kávy. Keramický mlýnek zachová vždy perfektní chuť a aroma.

Nejlepší domácí kávovary hodnocení + recenze

Zabudovaný zásobník na mléko

Chcete-li se bezproblémově připravovat latté macchiatto nebo cappuccino, přijde Vám vhod zabudovaná nádobka na mléko, která jedním stiskem dodá Vaší kávě krémově napěněné mléko. Samozřejmostí moderních kávovarů je také snadné čištění trysek, které se většinou provede pouhým stiskem tlačítka.

Další funkce

Nadstandartní funkce, které mohou automatické kávovary na zrnkovou kávu obsahovat, jsou třeba nahřívání šálků, nastavení podstavce trysek, dotykový displej nebo příprava 2 šálků kávy najednou. Tyto funkce však nejsou bytostně důležité a najdeme je u kávovarů v dražší cenové relaci.

Kapslové kávovary

Pokud si nechcete ztrácet čas se komplexnější přípravou kávy, pak doporučujeme kapslové kávovary. Příprava je velmi jednoduchá a především rychlá. Stačí jen dolévat nádržku s vodou a vložit do kávovaru kapsli s Vaší oblíbenou příchutí nápoje. Zvládne připravit cokoliv od cappuccina až po sladký nápoj Oreo nebo Milka. Na výběr máte z několika desítek příchutí kapslí. Kapslový kávovar je také nenáročný na údržbu. Nevýhodou jsou vyšší náklady na 1 nápoj a nutnost kupovat originální kapsle, které jsou s daným přístrojem kompatibilní.

Parametry kapslových kávovarů, nad kterými bychom se měli zamyslet, jsou pak tyto:

Parní tlak

Kvalitní kapslové kávovary by měli disponovat parním tlakem alespoň 9 barů, ty lepší mají 15 barů, což pro bezproblémovou přípravu kávy zcela stačí.

Tryska na mléčnou pěnu

Některé kapslové kávovary disponují i tryskou na přípravu mléčné pěny, což je vhodné při milovníky latté a cappuccina. Ty kávovary, které trysku nemají, mají většinou k dispozici kompatibilní kapsle se sušeným mlékem.

Značka kávovaru

Přemýšlet bychom měli i o značce kávovaru a to především z důvodu kompatibility kapslí. Přední výrobci kapslových kávovarů, jako DeLonghi, Krups, Phillips nebo Bosch.