Nejlepší karimatky | Srovnání s návodem „jak vybrat karimatku“

5/5 - (1 vote)

Ať už hledáte samonafukovací karimatku na trekking, karimatku na jógu nebo třeba na domácí cvičení, zřejmě již víte, jak náročný tento výběr může být.

Na základě podrobného srovnání kvality jsme vytvořili seznam těch nejlepších karimatek na českém trhu za tento rok, abychom Vám výběr usnadnili.

Předtím, než si nejlepší karimatky na trhu podrobně rozebereme, si můžete díky komparativní tabulce níže porovnat důležité parametry vybraných produktů.

Porovnání kvality: Nejlepší karimatky

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
NázevTherm-A-Rest Trail LiteYate Eva 190x50x1Yate YOGA MATPrana Henna E.C.O. Yoga MatPlážová podložka Terra Nation Tehe Moe
Obrázek
Druh karimatkySamonafukovací karimatkaPěnová karimatkaKarimatka na cvičeníKarimatka na jóguKarimatka na pláž
Hmotnost740 g312 g-1 kg580 g
Materiál75D PolyesterEVApolyethylenTPEfroté mikrovlákno, polyester, polyretanová pěna
VýrobceTherm a restYateYatePranaTerra Nation
Délka183 cm190 cm173 cm183 cm160 cm
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

Nejlepší karimatky recenze

Samonafukovací karimatka recenze: Therm-A-Rest Trail Lite

Samonafukovací karimatka Therm-A-Rest Trial o rozměrech 183×51 cm si díky poměru cena / výkon zaslouží bezpochyby patřit mezi nejlepší karimatky na trhu.

Její dominanci na trhu potvrzuje mimo jiné i cena “Produkt roku 2017” od Heuréky a tisíce spokojených zákazníků. Co dělá tedy karimatku Therm-A-Rest Trial tak unikátní? Praktičnost.

Pokud hledáte karimatku použitelnou na treky nebo například do kempu, která nezabere příliš místa a zároveň zaručí maximální pohodlí, myslím, že jsme pro Vás našli ideální volbu.

Spodní strana samonafukovací karimatky je odolná vůči propíchnutí a znečištění, což se může hodit při přespávání ve ztíženém terénu, přičemž vrchní strana je opatřena protiskluzovou povrchovou úpravou.

Mimo jiné nabízí samonafukovací karimatka Thermarest Trial i dámskou verzi, která má zesílené panely v oblasti zad, nohou a pánve. Samonafukovací karimatka disponuje pěnou ULTRA-SOFT FOAM, která přidává nejen na pohodlí, ale taky dělá karimatku lehce sbalitelnou.

Pěnová karimatka recenze: Yate Eva 190x50x1

Pro ty, kteří hledají konkrétně pěnovou karimatku, jsme našli produkt, který Vás bezpochyby potěší poměrem cena / výkon více, než jakákoliv alternativa.

Pěnová karimatka Yate Eva nabízí s rozměry 190x50x1 cm velmi pevnou strukturu, odolnost vůči vlhkému povrchu a tvarovou stálost.

Za cenu kolem 459 Kč zaručuje pěnová karimatka odolnost vůči nepříznivým podmínkám, praktičnost a lehkost. Pravdou je, že materiál EVA dělá karimatku téměr nezničitelnou.

Pěnová karimatka Yate Eva je populární zejména pro svou dlouhou životnost. Funkčnosti karimatky obvykle využívají uživatelé výrazně déle než v řádech jednotek let.

Díky praktičnosti a kvalitní pěně využívají karimatku často horolezci pro expedice do vysokých hor. I pěnová karimatka Yate Eva patří do seznamu nejlepší karimatky 2019.

Karimatka na cvičení recenze: Yate YOGA MAT

V rámci našeho výběru TOP produktů jsme hledali i ideální karimatku na cvičení, která překvapí nejen příznivou cenou, ale také kvalitním materiálem a dlouhou životností.

Karimatka na cvičení Yate Yoga Mat s rozměrem 173×61 cm si rozhodně ocenění nejlepší karimatky na cvičení zaslouží. Karimatka na cvičení Yate Yoga Mat nabízí za cenu 269 Kč protiskluzový povrch, což ocení každý, kdo se během tréninku zpotí.

Podložka na cvičení disponuje tloušťkou 0,6 cm, což přidává na lehkosti (960 g) a dělá karimatku extrémně praktickou.

Materiál PVC zaručuje odolnost proti mechanickému poškození a dělá karimatku na cvičení tvarově stálou. Nemusíte se tedy bát, že se karimatka po měsíčním užívání zdeformuje.

Karimatka na jógu recenze: Prana Henna E.C.O. Yoga Mat

Ocenění nejlepší podložka na jógu roku 2019 si v rámci našeho výběru vybojovala karimatka Prana Henna E.C.O. Yoga Mat.

Jak už její název vypovídá, karimatka je vyrobena z ekologicky šetrných materiálů, konkrétně z pěny TPE bez přidání PVC, těžkých kovů, latexu apod.

Karimatka na jógu Prana Henna ECO je populární nejen díky své ekologičnosti, ale také díky maximálnímu komfortu, který podložka na jógu nabízí.

Podložka na jógu disponuje tloušťkou 5 mm, délkou 183 cm, šírkou 61 cm a 1 kg. Silnou stránkou této podložky na jógu je zejména její design.

Karimatka na jógu Prana nabízí špičkový vzhled podložky ve více barevných provedeních, což milovníci jógy rozhodně ocení. Karimatka je mimo jiné v přírodě snadno rozložitelná.

Co se týká nevýhod, povrch karimatky na jógu Prana Henna není dostatečně odolný proti oděru, což Vás může při užívání karimatky v nevhodném prostředí omezovat.

Karimatka na pláž recenze: Terra Nation Tehe Moe

Na náš seznam nejlepších karimatek na trhu musíme díky pomalu ale jistě blížícímu se létu zařadit i kvalitní karimatku na pláž. Jednovrstvá karimatka Terra Nation Tehe Moe je díky svým vlastnostem na pláž přímo ideální.

Podložka na pláž Terra Nation Tehe Moe je voděodolná a disponuje pěnovým jádrem. Vychytávkou jsou gumičky pro snadné skládání a přepravu plážové podložky.

Pokud hledáte karimatku, která Vás na pláži nezradí, věříme, že jste našli tu správnou. Podložku na pláž jde mimo jiné snadno připnout k plážové tašce.

Jak vybrat karimatku?

Ať už hledáte karimatku na dlouho treky, podložku na jógu nebo na cvičení, jedno nás spojuje. Výběr karimatky nemusí být taková legrace, jak se na první pohled může zdát.

Proto jsme pro Vás vytvořili kompletní návod jak vybrat karimatku, kde si nejen projdeme důležité parametry, na které je třeba se při výběru karimatky dívat, ale také si projdeme krok po kroku jak vybrat tu správnou právě pro Váš cíl užití.

S cílem užití je třeba koneckonců začít. Pokud jste si prošli náš seznam nejlepší karimatky 2019 výše, jistě jste si všimli, že se produkty postupně s účelem jejich využití měnily.

nejlepší karimatky 2019

Někdo hledá karimatku využitelnou pro treky, delší vycházky nebo například horolezectví. Někdo však hledá karimatku na cvičení, na jógu nebo například na pláž.

Proto jsme se rozhodli rozdělit návod jak vybrat karimatku do 4 sekcí, právě podle účelu jejich využití. Budeme rádi, když si podle nadpisu najdete takovou sekci, která pomůže s výběrem právě Vám.

Jak vybrat karimatku do náročného terénu.

Ať už se chystáte na túru, nebo jenom na “přespávačku” v lese, bezpochyby hledáte takovou karimatku, která Vám dovolí se pohodlně vyspat a zároveň se neproděraví při první příležitosti.

Karimatky s takovým cílem užití se dělí na tři různé druhy. Konkrétně se jedná o alumatky, pěnové karimatky a samonafukovací karimatky.

Samonafukovací karimatky

Samonafukovací karimatky jsou, byly a budou nejvhodnějším řešením pro lidi, kteří se chystají přespat v přírodě. Zpravidla samonafukovací karimatky disponují vlastnostmi, které jsou pro přespání v nepříznivých podmínkách potřebné.

Základna samonafukovací matrace je postavena na pěnovém plastu a neprodyšném obalu zpravidla z tkaniny. Výrobci se snaží dělat tkaninu co nejpevnější a nejlehčí, přičemž spodní vrstva mívá často nepromokavý a protiskluzový povrch.

Hlavní výhodou tkaninového povrchu, který výrobci často využívají, je jeho odolnost vůči vlhkosti a špíně. Mezi její nevýhody patří bezpochyby větší hmotnost. Hmotnost samonafukovací karimatky bývá zpravidla výrazně větší, než hmotnost například alumatek.

Už podle názvu je jasné, že na nafouknutí karimatky není třeba vynaložit velké úsilí. Každá samonafukovací karimatka má na kraji zabudovaný ventilek, který stačí uvolnit a pěna uvnitř karimatky začne svým rozpínáním nasávat vzduch.

I ty nejlepší samonafukovací karimatky na trhu budou potřebovat minimálně minutu na nafouknutí jejího objemu. Obvykle je třeba karimatku ještě lehce dofouknout.

U samonafukovací karimatky je to však horší s vyfukováním vzduchu. Pokud jste si tedy mysleli, že jsou tyto matrace i samovyfukovací, bohužel Vás musíme zklamat. Je totiž třeba pěnu pomocí stlačení karimatky zase dostat do původní polohy.

Alumatky

Jak už jste mohli poznat z názvu, alumatky jsou karimatky pokryté hliníkovou vrstvou a jsou převážně využívány při přespání ve ztížených podmínkách.

Většinou se alumatky využívají jako podložky pod spacák. Jejich hlavní výhodou je lehkost, izolace tepla a ochrana před vlhkem a špínou.

Právě lehkost a izolace tepla je pro alumatku specifická. Běžně váží alumatky kolem 100 g a jak všichni víme, hliníková vrstva udrží teplo za jakýchkoliv podmínek.

Pokud však cestujete sami a hledáte karimatku do náročných podmínek, alumatka nemusí být vždy ta správná volba.

Většina lidí alumatku používá pouze jako podložku pod spacák, nebo další karimatku. Alumatky mívají často širší rozměry, aby se pod ní vešlo více lidí.

Pěnové karimatky

Pěnová karimatka je stále nejoblíbenější a nejčastěji používanou karimatkou na trhu. Vysvětlení pro tuto skutečnost je poměrně jednoduché.

Pěnové karimatky jsou multifunkční a extrémně odolné, což ocení každý, kdo se hodlá vydat na výpravu do lesa, nebo třeba přespat pod “širákem”. Díky jejich jednoduché výrobě jsou pěnové karimatky zpravidla levnější, než jakékoliv jiné karimatky.

nejlepší karimatky 2019

Většina pěnových karimatek je vyrobena z polyesteru, mikrovlánka a polyretanové pěny, která vytváří pohodlný základ. Další výhodou pěnové karimatky je bezpochyby její lehkost. Zpravidla se jejich hmotnost pohybuje kolem 200 – 400 g.

I přestože není karimatka odolná vůči oděru ani protržení, její lehkost, levná cena a multifunkčnost lidé oceňují nejvíce ze všech karimatek. Stejné pěnové karimatky jsou lidé schopni používat i desítky let.

Obrovskou nevýhodou je její nepraktičnost. Jediný možný způsob složení pěnové karimatky je “skrolování”. Pokud tedy hledáte karimatku, která se Vám bez problému vejde do krosny, pěnová karimatka zřejmě nebude ta správná volba. Šířka pěnové karimatky se většinou pohybuje okolo 5 – 10 mm.

Nafukovací karimatky

Už podle názvu je také zřejmé, že nafukovací karimatky budete muset naplnit vzduchem vlastními silami. Nafukovací karimatky disponují značnou výhodou, ale i nevýhodou. Jejich obrovskou výhodou je jejich praktičnost. Nafukovací karimatky váží zpravidla kolem 350 g a po vyfouknutí ji bez problému uložíte do Vašeho turistického batohu.

Jejich nevýhodou je ale neodolnost vůči poškrábání a protrhnutí. Pokud se chystáte přespat ve ztíženém terénu, nafukovací karimatka ve Vašem případě nemusí být vždy ta správná volba.