Srovnání nejlepších elektronických cigaret

5/5 - (1 vote)

V dnešním srovnání se podíváme na elektronické cigarety. Elektronické cigarety jsou fenomén dnešní doby a staly se velmi populární především mezi mladými lidmi. Když se dnes projdete po městě, stoprocentně narazíte na někoho, kdo elektronickou cigaretu používá, a to především kvůli velké husté bílé páře, která je charakteristická pro elektronické cigarety.

V tomto srovnání elektronických cigaret si vysvětlíme, co to elektronická cigareta vlastně je, jaké jsou její výhody a nevýhody a jednotlivé produkty srovnáme.

Srovnání 5 nejlepších e-cigaret

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4
TOP 5
NázevJoyetech eGo AIOJoyetech CUBOID TAP TC228WAramax Power 5000mAhJoyetech EXCEED BOX Full Kit 3000mAhJoyetech Unimax 25 3000mAh
Obrázek
Hodnocení96,5 %94 %94 %95 %94 %
Maximální výkonZávisí na zvoleném odporu atomizeru228 W55W-90 W
Kapacita baterie1500 mAhnejsou součástí balení5000mAh3000 mAh3000 mAh
ClearomizérSystém All-In-One4 ml2ml, bez limiteru 5ml3.5 ml5 ml
VýhodyPraktičnostVýkonCenaPraktičnostKapacita zásobníku
NevýhodyVýkonCenaVýkonKapacita baterieBaterie
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

Náhled na 5 nejlepších e-cigaret

Joyetech eGo AIO naše hodnocení 96.5 %

V České republice velice oblíbený výrobce Joyetech připravil tentokrát pro vapery opravdový meisterstück. Nadstandartní výkon, výjimečný design a vychytané uživatelské rozhraní, který nabízí displej Joyetech eGo AIO.

To vše za velmi dobrou cenu. V českých e-shopech můžete tento vyporizér sehnat za cenu kolem 450 Kč.

Jedná se o model pro začátečníky, pro klasické šlukování. Průměr cigarety tvoří 19 mm a baterie disponuje kapacitou 1500mAh.

Designéři Joyetech eGo AIO se zaměřili na eleganci (k dostání jsou tři barevné varianty), kterou spojili s praktičnosti.

Ve skutečnosti se jedná o jeden z nejmenších modelů na trhu. Vaporizér Joyetech eGo AIO doporučujeme všem začátečníkům, kteří nechcou utrácet na elektronických cigaretách velké peníze a zároveň ocení povedený design.

+

Výkon

Neobvyklý design

Cena

Nic

 

Joyetech CUBOID TAP TC228Whodnocení 95 %

Kompletní sada módu Joyetech CUBOID TAP a clearomizéru ProCore Aries (objem 4 ml) s horním plněním nabízí neobyčejný design (mód je zdoben imitací dřeva) i nadčasové funkce.

Vaporizér disponuje technologií TAPTEC, tedy zabudovaných tlakových spínačů, které zajišťují pohodlné a velmi stylové ovládání a poskytují odezvu ve formě vibrací.

Tento vaporizér od Joyetechu poskytne nadprůměrný výkon 228W. Velký OLED displej Vám pak poskytne všechny informace o výkonu, napětí, teplotě, odporu, času, baterii a režimu nastavení gripu.

Dostupné jsou i aktualizace firmwaru. Součástí balení nejsou bateriové články, proto je potřeba pořídit si 2 monočlánky typu 18650.

+

Výkon

OLED displej

Ovládání formou vibračních spínačů může
být pro někoho nekomfortní

Aramax Power 5000mAhnaše hodnocení 98 %

 

 

 

 

 

Aramax Power je jednoduchá, avšak velice oblíbená a kvalitní e-cigareta, ideální pro přímé potahování do plic.

Nabízí slušný výkon 55W s nadprůměrnou kapacitou baterie 5000 mAh.

Žhavící hlava nabídne 2 nerezové spirálky s odporem 0,14Ω. Aramax Power tak dokáže vyprodukovat solidní mraky páry s dobrým požitkem z příchutě.

Clearomizér s objemem 2 ml (nebo 5 ml, pokud vyjmete speciální limiter) poskytuje praktické a oblíbené horní plnění. V českých e-shopech seženete Aramax Power 5000 mAh zhruba za 1 000 Kč.

+

Ideální pro přímé potahování do plic

Velmi nízká cena

Nadprůměrná kapacita baterie

Nižší výkon

Joyetech ssEXCEED BOX Full Kit 3000mAh naše hodnocení 94 %

Kompletní sada od Joyetechu poskytne dobrou kapacitu vestavěné baterie, ale i velmi hezky design a ergonomický úchop.

Mód nabízí režimy přímého a konstantního napětí, což ocení především Vaše baterie, jelikož přímé napětí snižuje výkon, je-li baterie téměř vybitá.

Všichni uživatelé jistě ocení také ochranu proti nízkému odporu nebo zkratu atomizéru.

+

Nízký odpor atomizéru

Složitější výměna

Menší kapacita clearomizéru

 

Joyetech Unimax 25 3000mAhhodnocení 94 %

Další kompletní sada od Joyetechu nabízí velmi dobrou kapacitu baterie 3000 mAh, 5ml clearomizér s horním plněním.

Uživatelé ocení i osvícené hlavní tlačítko, které zároveň slouží jako indikátor baterie. Mód také nabízí 2 režimy žhavení – přímé a konstantní (přímé přizpůsobuje výkon žhavení kapacitě baterie).

V balení najdete také 2 žhavící hlavy BFL, které jsou uzpůsobeny pro přímé potahování do plic.

Baterie je součástí balení. Zcela jistě oceníte i design elektronické cigarety a možnost výběru z několika barev.

+

Dobrá kapacita baterie

Kapacita clearomizéru 5 ml

Součástí 2 žhavící hlavy pro přímé potahování do plic

Delší čas nabíjení baterie

Co to vlastně elektronická cigareta je?

Elektronická cigareta, neboli vaporizér, neboli vapo je elektronické zařízení, které slouží k přeměně látky v kapalném skupenství na látkou plynného skupenství za pomoci tepla. Kouření elektronických cigaret, neboli vapování je velmi oblíbená alternativa klasického kouření cigaret.

Vaper (osoba, která vapuje) inhaluje vodní páru, která se stejně jako kouř z cigaret dostává do plic. Náplním elektronických cigaret se říká e-liquid nebo jednoduše liquid.

Liquid je hustá kapalina, která se skládá z propylenglykolu, což je čirá kapalina bez barvy a zápachu, jejíž hlavní úkol je vázat chuť a vůni, dále z glicerinu, který zvyšuje dýmivost a hustotu e-liquidu a z vody.

Ze všech těchto surovin (propylenglykol, glicerin, voda) se skládá báze. Což je sama o sobě průhledná kapalná látka bez zápachu, která tvoří většinový obsah e-liquidu. Další složkou e-liquidu je pak samozřejmě i nějaké aroma, které dá liquidu přichuť. Dále se můžete rozhodnout, zda chcete liquid s nikotinem, či bez nikotinu.

Jak se elektronické cigarety plní a kolik to stojí?

Jak už jsme se dozvěděli, naplň elektronických cigaret je e-liquid. Určitě Vás teď zajímá, kolik takový liquid stojí. Vždy záleží na výrobci a značce, od které e-liquid kupujete. Standartně si můžete pořídit 10 ml e-liquidu už za 70 Kč, za lepší značky nebo příchutě i 120 Kč. Některé prémiové e-liquidy pak stojí 150-200 Kč.

Pokud máte oblíbenou příchuť, můžete si e-liquid namíchat. Je to jednoduché, stejně jako namíchat vodu se sirupem a ještě ušetříte. Stačí si koupit samotnou bázi (s nikotinem, či bez) a příchuť.

Příchuť, což je silně aromatizovaná kapalina, která je součástí liquidu stojí obykle kolem 150 Kč. Cena samotné báze se pak velmi liší. 100 ml beznikotinové báze stojí kolem 80 Kč, ale dá se sehnat i 1 litr báze za 400 Kč. Potom stačí nalít 10ml lahvičku bází a kápnout pár kapek příchutě. Pokud si takto svůj liquid namícháte, můžete ušetřit klidně i více než 70 % z ceny samotného e-liquidu.

Výhody a nevýhody elektronických cigaret.

Na straně elektronických cigaret leží oproti klasickým cigaretám hned několik výhod. Pojďme se opět podívat na tu ekonomickou stránku věci. Pokud jste kuřák v pravém smyslu slova, tedy že opakovaně, třeba i několikrát denně kouříte, pak pro Vás elektronická cigareta už jen z ekonomického hlediska smysl.

Průměrně by Vás totiž mělo kouření s elektronickou cigaretou vyjít než kouření klasických cigaret. Co by se mohlo výrazněji dotknout Vaší peněženky, je pořizovací cena elektronické cigarety. Tam se může pohybovat od např. 700 Kč až do několika tisíc korun za lepší kusy.

Pokud však porovnáte náklady na kupování cigaret a náklady na kupování e-liquidu a dalšího příslušenství (žhavící hlava, nebo vata a odporový drát), tak se Vám elektronická cigareta určitě vyplatí.

Další výhoda elektronických cigaret je ta, že plnohodnotně nahradí klasickou cigaretu, ale oproti ní si můžete vybrat příchuť náplně elektronické cigarety a také množství nikotinu v náplní. Pokud chcete skončit s kouřením (tedy přijímáním nikotinu), můžete pomocí e-cigarety jednoduše regulovat svůj příjem nikotinu.

S příchutí náplně e-cigarety se váže fakt, že elektronická cigareta prakticky nijak neobtěžuje Vaše okolí. Zatímco kouř z klasických cigaret je pro okolní nekuřáky obtěžující, hlavně kvůli nepříjemnému zápachu, vodní páry z e-cigarety jsou pro většinu lidi nezávadné. Dým z e-cigaret nejen že sám o sobě nevydává nepříjemný zápach, ale můžete si ho právě díky příchutím ochutit tak, že bude „vonět“ i Vašemu okolí.

Tím se tako dostáváme k tomu, že dým e-cigaret na rozdíl od klasických cigaret nezanechává zápach v oblečení, či ve Vašem bytě. Pokud si zapálíte cigaretu, ještě několik minut z Vás může být cigaretový kouř cítit. Je to dáno tím, že se částečky z cigaretového kouře usazují na Vašem oblečení, ale i kůži nebo ve vlasech. Po používání elektronické cigarety však není cítit žádný zápach.

Další bod do kolonky výhod se řadí menší škodlivost na Vaše zdraví. Liquid na rozdíl od cigaretového tabáku neobsahuje žádný dehet, amoniak, kyanovodík, těžké kovy a jiné nebezpečné látky.

E-liquid už zmiňovaný propylenglykol a glicerin, což jsou látky běžně používané v potravinářství, lékařství či kosmetice, dále nikotin (chcete-li liquid s nikotinem), vodu a aromata, která se také běžně používají v potravinářství. První kdo poděkuje, že jste přestali s cigaretami, tak můžou být kromě Vašeho spolubydlícího i Vaše plíce.

Když už jsme zmínili výhody, musíme zmínit i nevýhody. To, že můžete elektronickou cigaretu kouřit prakticky odkudkoliv a kdykoliv, pro Vás může znamenat, že přijmete za den více nikotinu, než z běžných cigaret. Stejně jako cigarety nekouříte celý den, neměli byste ani elektronickou cigaretu používat celý den a měli byste si kontrolovat příjem nikotinu.

Pokud tedy používáte elektronickou cigaretu několik hodin denně (např. jste celý den doma a máte e-cigaretu pořád u sebe), měli byste používat e-liquid s menší koncentrací nikotinu.

Z čeho se e-cigareta skládá

E-cigaretu si můžete koupit buď v plném setu, tedy náustek, clearomizér a atomizér a tělo (obrázek vlevo), nebo jen grip (obrázek vpravo) a k tomu si atomizer přikoupit. Většinou se grip prodává samotný, takže Vám nezbyde nic jidného, než si k němu atomizer přikoupit.

Elektronické cigarety

To, co si dáváme do úst, se jmenuje náustek. Náustek je nasazený na clearomizér, ve kterém se nachází liquid. Většinou je částečně, nebo celý z průhledného plastu nebo skla, aby bylo vidět množství liquidu. V clearomizéru najdeme i atomizér, což je vlastně žhavící hlava, která se skládá ze spirálek (odporové dráty).

V gripu najdeme baterii, která napájí atomizér, díky němuž se žhaví vata napuštěná e-liquidem. Zahřátý e-liquid se pak přeměňuje na páru, která jde clearomizérem a náustkem ven z e-cigarety.

Jak vybrat elektronickou cigaretu

Nyní si řekneme, jak vlastně elektronickou cigaretu vybrat a jaké parametry hrají v našem výběru roli. Při výběru se zaměříme na několik aspektů, ovlivňující náš výběr e-cigarety.

Značka
Zcela jistě nás bude zajímat výrobce e-cigarety a jejího příslušenství. Na českém trhu je poměrně velká konkurence výrobců e-cigaret a je mezi nimi mnoho dobrých značek vyrábějící kvalitní a spolehlivá vapa. Mezi ty nejznámější a oblíbené výrobce patří: Smoktech, Vaporesso, iSmoke, IJOY, Joyetech, Eleaf, Tesla, Smoant, Wismec, Voopoo.

Výkon
Rovněž nás bude zajímat výkon e-cigarety. Výkon se pochopitelně udává ve wattech (W). Čím vyšší výkon, tím více páry dokáže e-cigareta vyprodukovat. S výkonem souvisí i žhavící hlava, konkrétně spirálky. Čím menší mají spirálky odpor, tím lepšího výkonu vapo dosáhne. Odpor je vždy uveden na etiketě spirálek, nebo žhavící hlavy a udává se v ohmech (Ω)

Cena

Další, zcela důležitý aspekt, který ovlivní náš výběr, bude cena. Pokud chcete používat elektronickou cigaretu místo cigaret a jde Vám pouze o jednoduchý příjem nikotinu, pak můžete sáhnout po některých levnějších přístrojích v cenové kategorii pod 1000 Kč.

Zcela jistě seženete elektronickou cigaret za pár set korun, ale požitek z vapování nebude takový, jako když do elektronické cigarety investujete více peněz. Nicméně, pokud chcete jen přijímat nikotin a nahradit tak cigarety, a zároveň nepotřebujete mít z vapování žádný silnější požitek (velká pára, lepší chuť, lepší design, ovládání a regulace výkonu), bude Vám levnější elektronická cigareta stačit.

Lepší elektronické cigarety, které už poskytují výborný požitek, se však dají sehnat i do 2 000 Kč. Kolem této ceny opravdu seženete velmi dobře vybavené elektronické cigarety se vším všudy a dražší kusy (až na výjimky) nabízí extra vychytávky, které však nejsou pro samotné vapování klíčové (např. větší displej).

Kapacita baterie

Pokud s sebou pořád nechce tahat powebanku, bude Vás zcela jistě zajímat i kapacita baterie, kterou elektronická cigareta disponuje. Zde platí čím více, tím lépe. Ale zaleží na výkonu samotné cigarety. Více výkonná elektronická cigareta potřebuje vyšší kapacitu baterie, takže záleží i na samotném výkonu.