Srovnání nejlepších elektrických grilů

5/5 - (1 vote)

Všechny milovníky grilovaného jídla jistě potěší tento článek. Podívali jsme se na nejlepší elektrické grily na trhu a porovnali jejich kvality. Jak dobře víte, elektrické grily jsou alternativou pro grily pro dřevěné uhlí a plynové grily.

Podíváme se jak na nejlepší stolní elektrické grily, tak na zahradní elektrické grily, které nabízí spoustu výhod a můžou být pro Vás tou správnou volbu. V článku se dozvíte, jak se elektronické grily liší od svých plynových a uhelných kolegů a jak takový gril vybrat.

Stejně jako plynové grily, tak i ty elektrické neprodukují skoro žádný kouř, proto je můžete používat i ve svém bytě či na místě, kde je nežádoucí, aby gril kouř produkoval. Gril můžete používat i v uzavřené místnosti, například v kuchyni.

Elektrický gril musí být samozřejmě připojen k napájení elektrické energie, což Vás může omezovat při grilování v přírodě. Elektrické grily fungují na principu topných spirál, které díky elektrické energii ohřívají rošt, který pak ohřívá potraviny. Předtím než se podíváme na samotnou recenzi nejlepších elektrických grilů, pojďme společně porovnat jejich kvality.

Srovnání těch nejlepších kousků

Nejlepší grilyPro celou rodinuNa denní použitíPro skvělé stejky
NázevSeverin RG 2343ECG KG 200Weber Q 2400
Obrázek
VýhodyVelká grilovací plocha
Malá hmotnost
Grilování téměř bez tuku
2 grilovací plochy
Malá hmotnost
Multifunkčnost
Design a technika
Výkon
Skvělý pro stejky
NevýhodyNení ideální pro stejkyGrilovací deska z teflonuTěžší umývání roštu
Zobrazit ceny na Heuréce
Zobrazit ceny na Heuréce
Zobrazit ceny na Heuréce

Nejlepší elektrické grily do 2 000 Kč

I za pár tisíc korun se dá pořídit dobrý elektrický gril. Připravili jsme pro Vás recenze těch nejlepších elektrických grilů na trhu. Na své si přijdete pokud hledáte zahradní elektrický gril se stojanem, stejně tak pokud hledáte stolní gril do uzavřených místností.

Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 Classic

Mezi nejlepší stolní elektrické grily na trhu si bezesporu zaslouží patřit velmi oblíbený elektrický gril od značky Tefal, který nabídne kromě nastavitelného termostatu, speciálního plechu na odkapávání tuku a výkonu 2 kW také spoustu skvělých zážitků při grilování.

Tento stolní elektrický gril jsem taky velmi dobře skladný. Důsledkem toho je tak menší grilovací plocha, než kterou nabízí třeba plynové grily.

Menší grilovací plocha je však kompenzována skvělou skladností, díky které s sebou můžete brát gril na cesty. Konkrétně tento gril poskytne grilovací plochu 600 cm2. Hmotnost grilu je 35 kg.

+

Skladnost

Snadná údržba

Dobrý výkon

Menší grilovací plocha

Severin RG 2343

Výhodou tohoto stolního elektrického grilu, který se umístil na druhé příčce mezi nejlepšími elektrickými grily na trhu je opět jeho povrch. Na rozdíl od Jaty má však povrch z lávového kamene, díky němuž můžete grilovat téměř bez tuku.

Pod prostorem hlavní grilovací plochy se nachází další plocha, která je určena především na pánvičky, které jsou součástí sady elektrického grilu. Na těchto samostatných pánvičkách si můžete opéct sýr či zeleninu.

Rozměry grilovací plochy jsou 49×25 cm, obsah celé plochy je tedy 1225 cm2, což je na elektrické grily opět solidní číslo. Hmotnost grilu je 8,3 kg.

+

Velká grilovací plocha

Malá hmotnost

Grilování téměř bez tuku

Není ideální pro přípravu stejků

ECG KG 200

Model od společnosti ECG je specifický dvěma grilovacími plochami. Tento stolní elektrický gril má totiž i horní poklop, který se dá zavřít, a potraviny můžete opékat z obou stran, čímž se ohřejí rychleji a předejdete spálení.

Gril obsahuje i malé kanálky, kterými odtéká tuk do nádobky pod grilem. Obě grilovací plochy jsou odnímatelné, a proto se snadno čistí.

Regulovat teplotu můžete až do výše 220 °C. Gril disponuje i termostatem. Grilovací deska je vyrobena z teflonu. Hmotnost grilu činí 3,7 kg.

+

2 grilovací plochy

Malá hmotnost

Možnost opékání z obou stran

Grilovací deska z teflonu

 

 

TOP 3 grily za dobrou cenu

V této kategorii Vám chceme představit ty nejlepší elektrické grily na trhu za běžnou cenu (3 – 5 tisíc korun). Pokud chcete grilovat častěji, nebo pro více lidí, rozhodně nad těmito grily zauvažujte.

Tefal Optigrill+ GC712D34

Pokud bychom měli nazvat některý stolní elektrický gril jako „automatický“, byl tak jistě označen tento Tefal Optigill+. Tento model si díky poměru cena / výkon bezpochyby zaslouží první příčku mezi nejlepšími elektrickými grily za dobrou cenu.

Stolní elektrický gril disponuje 6 grilovacími programy, díky kterému se o maso při grilování téměř nemusíte starat. Program sám přizpůsobí teplotu a délku samotného grilování tloušťce a šířce porce grilovaného masa. Že je program u konce a maso je tedy ugrilované, Vás upozorní zvukový i visuální senzor.

Můžete si tak nastavit program pro grilování drůbežího, pro hamburgery, či ryby a přitom si nastavit, jestli chcete maso rare, nebo medium.

Co zamrzí je menší grilovací plocha s obsahem 600 cm2. Gril disponuje i odkapávací nádobkou na tuk.

+

Variabilita programů

Zvukové a vizuální senzory

Snadná práce

Menší grilovací plocha

Catler GR 8012

S multifunkčním domácím elektrickým grilem od společnosti Catler můžete snadno přepnout mezi dvěma režimy – funkcí kontaktního grilu a barbecue grilem. I tento kousek jsme zařadili mezi nejlepší elektrické grily na trhu.

Pomocí regulací teploty si nastavíte teplotu mezi 180 °C a 220 °C. Samotná grilovací plocha je z nepřilnavého povrchu.

Elektrický gril disponuje i časovačem, nádobou na odtok přebytečného tuku a mnoho dalších nastavení, které Vám grilování zpříjemní (např. výška a úhel přivření horního krytu). Hmotnost grilu je 9,6 kg.

+

Snadná regulace teploty

Malá hmotnost

Možnost uzavřít grilovací plochu

Vyšší cena

Tefal XL Health Grill Classic

I když je obsah hlavní spodní grilovací plochy jen 800 cm2, můžete ke grilování využít i horní plochu, a využít tedy plochu o obsahu 1 600 cm2, nebo horní plochu zavřít a využívat celý topný výkon z obou stan potravin.

Stolní elektrický gril, který si bezpochyby zaslouží patřit mezi TOP 3 nejlepší elektrické grily na trhu za dobrou cenu, disponuje nepřilnavými hliníkovými deskami, díky nimž můžete grilovat bez použití oleje či jiných tuků.

Grilovací desky lze pak snadno vložit do myčky. Překvapí také výkon, dobrých 2,4 kW.

+

Nadstandartní grilovací plocha

Dobrý výkon

Nic

Výběr redakce – jednička mezi elektrickými grily

Pokud bychom měli vybrat opravdu profesionální zahradní elektrický gril se stojanem, kterému však odpovídá i cena, volíme stoprocentně Weber Q 2400.

Zaujme Vás nejen dobrý výkon a velká grilovací plocha (1850 cm2), ale i spousta dalších vychytávek, které udělají Vaše grilování jedinečné. Litinový grilovací rošt rovnoměrně rozvádí teplo po celé ploše grilovací plochy.

Zahradní elektrický gril se stojanem samozřejmě disponuje i odnímatelnou odkapávací plochou. Grilovací sada obsahuje i porcelánem smaltovaný grilovací rošt.

Celý elektrický gril se stojanem je vyroben z těch nejkvalitnějších materiálů, které jsou odolné vůči korozi. U některých prodejců tak můžete dostat nadstandartní záruku na hliníkové díly.

Dlouho jsme hledali model o kterého bychom mohli říct, že je to bezkonkurenčně nejlepší zahradní gril na trhu. Z pohledu cena / výkon a celkové spokojenosti zákazníků si troufáme tvrdit, že je to právě elektrický gril Weber Q 2400.

 

 

 

Weber Q 2400 v praxi