Srovnání mikrovlnných troub + rady pro správný výběr

5/5 - (1 vote)

Všichni víme, že vybrat tu správnou mikrovlnku není v tomto roce žádná sranda. Proto jsme si pro Vás připravili nejlepší mikrovlnné trouby na trhu a jejich cenové srovnání.

V dnešní době je mikrovlnná trouba nedílnou součástí každé domácnosti a s tím přichází i větší konkurence na českém trhu.

Předtím, než se pustíme do samotných recenzí nejlepších mikrovlnek, se pojďme společně podívat na srovnání kvality a cen daných produktů.

Srovnání kvality: TOP 5 mikrovlnných troub

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
NázevBEKO MOC 20100SENCOR SMW 1917WHSAMSUNG MS23F301TASBEKO MOF 20110 XBEKO MGF 20210 X
Obrázek
Hodnocení98 %96,5 %95 %94 %94 %
Objem/b>20 l17 l23 l20 l20 l
Průměr vnitřního talíře24.5 cm24.5 cm24.5 cm25.5 cm25.5 cm
Výkon700 W700 W800 W700 W800 W
Grilneneneneano
Rozmraženíanoanoanoanoano
Displejneneanoanoano
VýhodyJednoduchost ovládáníCenaVyspělá technologieUžitečné funkceObsahuje gril
NevýhodyNemá grilTechnologieTěžké hledatNemá grilVýběr funkcí
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

3 nejlepší mikrovlnné trouby

Recenze ECG MTD 231 SMultifunkčnost

Důvod, proč si zaslouží být digitální mikrovlnná trouba MTD 231 S od výrobců ECG na prvním místě je jednoduchý. Obsahuje vše, co by mikrovlnná trouba obsahovat měla, hodí se do každé kuchyně a její cena je více než uspokojující, vzhledem k její kvalitě.

Nerezová mikrovlnná trouba disponuje displejem s digitálním ovládáním. Dá se na něm nastavit 95 minutový časovač, 8 automatických programů, nebo také automatické rozmrazování podle úrovně výkonu či váhy.

Velikost mikrovlnné trouby ECG bude sedět téměř do každé kuchyně. Její objem je 23 litrů a průměr vnitřního talíře je 27 centimetrů. Multifunkční mikrovlnná trouba dokáže včetně běžných talířů a misek ohřát i o něco větší kousky nádobí s potravinami a je jednoduchá na čištění.

Její nerezový design nejen zaručuje její dlouhou životnost ale také je konstruktován tak, aby se hodil do každé kuchyně. Mimo jiné volně stojící mikrovlnná trouba ECG nabízí 5 výkonnostních stupňů, dosahuje výkonu 800 W a obsahuje dětskou pojistku.

 

+

Nerezový materiál

Design

Jednoduchost

Příliš velký displej

Recenze SENCOR SMW 1817BK – Levnější varianta

Mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817 BK si zaslouží patřit mezi nejlepší mikrovlnné trouby na trhu v poměru cena / výkon. I přestože se nejedná o nejlepší mikrovlnnou troubu na trhu, rozhodně Vás překvapí její nízká cena.

Tato malá mikrovlnná trouba nabízí kromě funkce ohřevu a rozmrazování také časovač na 30 minut a zvukovou signalizaci. Díky jednoduché vnitřní konstrukci je mikrovlnná trouba Sencor jednoduchá na čištění.

Při objemu 17 litrů dosahuje výkonu 700 W, což stačí pro ohřev běžných potravin. Otáčící se talíř mikrovlnky má průměr 24,5 cm.

Dvířka se dají otevřít pomocí integrované rukojeti tahem do strany. Ovládání této trouby je ve skutečnosti neskutečně jednoduché. Má lehce nastavitelných 5 úrovní ohřevu a časovač lze nastavit posunutím kolečka po ose času.

Čím nás tato malá mikrovlnná trouba bez grilu na její cenu velmi překvapila je její moderní design. Posuďte jej sami!

I přestože se dá říct, že mikrovlnná trouba SENCOR patří mezi cenově levné mikrovlnné trouby, rozhodně není levná svým výkonem, designem a funkcemi.

+

Design

Jednoduchost

Cena

Nemá displej

Recenze DAEWOO KOC 9Q5T – Pro fajnšmekry

Přestože nepatří Daewoo mezi ty nejlevnější mikrovlnné trouby, rozhodně si zaslouží patřit mezi nejlepší na trhu. Digitální mikrovlnná trouba s grilem KOC 9Q5T totiž nabízí více než jakýkoliv dříve zmíněný model.

Kromě rychlého a kvalitního ohřevu či rozmrazování pokrmů si díky této mikrovlnce dokážete i něco dobrého uvařit.Tato volně stojící digitální mikrovlnná trouba totiž disponuje funkcí grilu a nabízí i funkci kynutí tělesa či 5 programů automatického vaření.

Její jednoduché ovládání pomocí mikrotlačítek a otočného ovladače dělá celkovou využitelnost ještě příjemnější.

Průměr otočného talíře, který se nachází uvnitř nerezové mikrovlnné trouby je 32,2 cm, což bohatě stačí nejen pro ohřev pokrmů na běžných talířích či miskách, ale také na ohřev pokrmů na neobvykle větších kouscích nádobí. Objem mikrovlnné trouby Daewoo je 28 L.

Pro optimální ohřev pokrmu můžete vybírat z 10 úrovní výkonu. Multifunkční mikrovlnná trouba Daewoo nabízí také nerezavou konstrukci a vytříbený design.

+

Gril

Funkce kynutí

Životnost

Design

Cena

TOP 5: Nejlepší mikrovlnné trouby recenze

Recenze BEKO MOC 20100 S – naše hodnocení 98 %

Co se týká poměru cena / výkon, mikrovlnná trouba Beko MOC 20100 S od tureckých je jedna z nejvýhodnějších možností na trhu.

Multifunkční mikrovlnná trouba obsahuje gril, který ocení každý kuchař jako pomocníka při upravování pokrmů.

Nerezová mikrovlnná trouba Beko nabízí klasický ohřev a funkci rozmrazování a také disponuje snadným a pohodlným ovládáním, které je řízené dvěma kolečky na pravé straně trouby. Její výkon dosahuje 700 W.

Jako většina troub, i tato mikrovlnná trouba s grilem má v sobě zabudovaný automatický akustický signál, který se spustí po dokončení ohřevu pokrmu. Mimo jiné je multifunkční mikrovlnná trouba zevnitř osvětlena a průměr vnitřního talíře je 24,5 cm.

+

Gril

Jednoduché ovládání

Životnost

Nemá displej

Recenze SENCOR SMW 1917WH – 96.5 %

Na druhém místě se díky svojí jednoduchosti a kvalitě umístila mikrovlnná trouba Sencor, konkrétně model SMW 1917WH.

Malá mikrovlnná trouba v bílém provedení disponuje pěti různými funkcemi, které nabízejí různé úrovně výkonu.

Tato cenově levná mikrovlnná trouba bez grilu s objemem 17 litrů disponuje výkonem 700 W a nechybí jí ani funkce rozmrazování a, jak už to u většiny mikrovlnek bývá, časovač na 30 minut.

Její intuitivní a snadné ovládání společně s černobílým designem, který se hodí do každé kuchyně, ji dělají jednou z nejoblíbenějších mikrovlnek mezi lidmi, kteří nechcou do volně stojící mikrovlné trouby investovat více než 1.300 korun.

+

Snadné ovládání

Cena

Technologie

Mikrovlná trouba Samsung, konkrétně model F300G MS23F301TAS, si bezesporu zaslouží patřit mezi nejlepší mikrovlnné trouby na trhu.

Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung disponuje 20 přednastavenými volbami tepelné úpravy pokrmu.

Její elegantní design se hodí do každé kuchyně s moderním interiérem a svým stříbrno-černým provedením splyne s téměř jakýmkoliv pozadím.

Konstrukce černé mikrovlnné trouby je nerezová a její dvířka jsou vyrobeny z černého skla, což na první dojem působí společně s dokonalým designem zkrátka perfektně.

Nerezová mikrovlnná trouba mimo jiné disponuje ledově modrým displejem, který dělá její ovládání jednoduché a intuitivní.

Digitální mikrovlnná trouba SAMSUNG F300G MS23F301TAS disponuje také velmi užitečnou funkcí ECO Mode, která zajistí nižší spotřebu. Tato chytrá funkce sníží náklady na energii při ohřevu a ve výsledku bude volně stojící mikrovlnná trouba vyžadovat pouze minimum energie.

+

Technologie

Úsporný režim

Design

Cena

Těžké hledat

BEKO MOF 20110 X – hodnocení 94 %

Také digitální mikrovlnná trouba Beko MOF 20110 X si zaslouží patřit mezi nejlepší mikrovlnné trouby na českém trhu. Kromě toho, že disponuje digitálním displejem, se velmi snadno ovládá a člověk si na ní bez problému zvykne.

Zřejmě ani není třeba zmiňovat, že je vybavena časovačem a funkcí ohřevu a zmrazování pokrmů.

Multifunkční mikrovlnná trouba BEKO MOF 20110 X disponuje kapacitou 20 litrů. Zajímavé je, že na této mikrovlnce si můžete nastavit dvě na sebe navazující fáze vaření, což Vám ve výsledku může ušetřit čas a dělá celý proces zpracování pokrmu jednodušším.

Nerezová mikrovlnná trouba bez grilu má 8 programů, které rozlišují typ úpravy pokrmu podle druhu potraviny a její přibližné váhy. Z našeho pohledu je její nejslinější stránkou elegantní design s nerezovým provedením.

+

Zajímavé funkce

8 programů

Digitální displej

Nemá gril

BEKO MGF 20210 X – hodnocení 94 %

Jedná se o vylepšenou verzi digitální mikrovlnné trouby BEKO MOF 20110 X obohacenou o gril a o 300 W lepší výkon.

Multifunkční mikrovlnka MGF 20210 X je pro každého bezesporu velkým pomocníkem do kuchyně. Pomůže Vám nejen v ohřívání a rozmrazování, ale také v běžném vaření či grilování.

Její nerezové provedení zajišťuje dlouhou životnost stejně jako moderní design. Její ovládání je díky digitálnímu displeji a otočnému regulátoru velmi intuitivní a jednoduché.

Při svojí ceně 2.099 (na Alze) nás velmi překvapila svým výkonem, který se vytáhne až na 1000 W, což je zřejmě největší výkon, ze všech trub, které jsme zde srovnali.

Další šikovná funkce, která dělá volně stojící mikrovlnku za její cenu velmi atraktivní, je funkce grilu. Není třeba dodávat, že tuto funkci ocení každý, kdo si rád vychutná například grilovaný hermelín bez organizování “grilovačky”.

+

Disponuje grilem

Gysoký výkon

Design

Životnost

Výběr programů

Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Vzhledem k neustálému zdokonalování technologií a celkové funkčnosti mikrovlnných trub není v dnešní době výběr té správné nic snadného.

Je zde mnoho faktorů, které byste měli před samotným zakoupením mikrovlnné trouby zvážit. Kromě základních vlastností jako je výkon či velikost jsou zde věci jako jakými funkci mikrovlnka disponuje.

Před tím, než se podíváme na jednotlivé faktory, na které byste se měli před samotným zakoupením mikrovlnky vždy dívat, si pojďmě rozebrat jaké máme druhy mikrovlnných trub a jaký typ vůbec hledáme.

Rozdělení mikrovlnek

Mikrovlnné trouby se rozdělují nejen podle počtu funkcí v nich obsažených, ale například také podle jejich umístění. To nám rozděluje mikrovlnky na vestavěné a volně stojící.

Podle umístění

Mikrovlnky volně stojící

Většina lidí stále preferuje variantu mikrovlnné trouby volně stojící, zejména kvůli financím a jednoduchosti.

Volně stojící mikrovlnka může být snadně přemístěna a posunuta do jakékoli části kuchyně, čímž se stává velmi praktickým zařízením pro Vaši kuchyni

Mikrovlnky vestavěné

Naopak vestavěná mikrovlnná trouba je sice méně populární, může ale být také skvělou volbou pro Vaši domácnost.

Pokud si dbáte na design Vaší kuchyně a chcete mít všechno na správném místě, můžete si nechat vymezit prostor pro Vaši mikrovlnou troubu a jednoduše ji nějakým způsobem vestavět do interiéru.

Mnoho lidi například používá vestavění přímo do kuchyňské linky, nebo do dřevěných poliček.

Podle funkcí

Dále se mikrovlnky rozděluji podle funkcí, kterými disponují.

Monofunkční mikrovlnky

Tento druh mikrovlnek je ten nejjednodušší. Slouží k ohřevu jídla či nápojů a také k rozmrazování. Jedná se například o mikrovlnné trouby bez grilu.

Bifunkční mikrovlnky

Podle názvu už jste možná poznali, že tento druh zvládne více než jednu funkci – tedy ohřev. Bifunkční mikrovlnky obsahují také gril, který lidé ve většině případů používají ke snadné přípravě například toastů.

Multifunkční mikrovlnky

Pro náročné jsou zde i multifunkční mikrovlnné trouby, disponující více funkcemi, než jen ohřev a gril. S těmito mikrovlnky máte totiž možnost jídlo také zapékat a to díky jejich systému ohřevu, který je prováděn horkým vzduchem.

Nejlepší mikrovlnné trouby

Na co se dívat při výběru

To, na co většina z Vás netrpělivě čeká. Na co byste se měli tedy při výběru mikrovlnné trouby zaměřit? Faktorů je mnoho, pojďme je tedy rozebrat.

Objem mikrovlnky

Mezi nejdůležitější parametry, na které byste se při výběru mikrovlnky měli dívat, patří bezesporu velikost mikrovlnky, čili její objem.

Objem mikrovlnky se totiž odráží nejen na samotném umístění, tedy na tom, kam budete schopni mikrovlnku umístit, ale také na druhu a velikosti Vašeho nádobí.

Například pokud používáte nadprůměrně velké talíře či misky, doporučuji Vám se radši rozhlédnout po mikrovlnkách s objemem přes 20 litrů. Pro běžné použití si však vystačíte i s mikrovlnkou o objemu 15 litrů.

V dnešní době se objemy mikrovlnek pohybují kolem 15 – 25 litrů, některé mikrovlnky však převyšují i objem 35 litrů. Jak jsem již ale zmínil, pro běžné užití Vám bude stačit objem 15 litrů.

Konstrukce a design

Co se týká samotného materiálu mikrovlnných trub, v dnešní době se nejvíce s kovovou konstrukcí a nerezovém povrchu.

Co bývá ale pro většinu lidí zásadní při výběru mikrovlnky je způsob otevírání jejich dvířek. Dvířka od mikrovlnné trouby mohou být otevírány dvěma způsoby.

Většina lidí stále používá dvířka, které se otevírají směrem do pravé či levé strany. Stále populárnější se ale stávají také mikrovlnky s “výklopnými dvířky”, na které je možné si nádobí odložit, například když při ohřívání chcete přidat nějakou surovinu, nebo také při míchání.

Technologie a funkce

Vzhledem k neustále snaze výrobců přebít konkurenci na trhu mikrovlnných trub se samotná technologie těchto zařízení obecně stále zlepšuje.

Všichni víme, že se v dnešní době mnoho z nás bez displeje na mikrovlnné troubě již neobejde. Každý chceme jen pohodlně sledovat, kolik minut ještě zbývá do ukončení ohřevu našeho pokrmu.

Displej na mikrovlnné troubě celkově zjednodušuje ovládání. Krom časovače obsahuje většina mikrovlnek také funkci, která Vám ukáže výkon či potřebný čas pro ohřání v daném programu. Mimo jiné si na většině můžete také nastavit digitální hodiny.

Dále přibývají nové funkce, vychytávky, zařízení se zjednodušují a technologie se stále zrychluje a zdokonaluje.

To ale také znamená, že samotný výběr mikrovlnek je těžší a těžší. Na jaké funkce, krom ohřevu a rozmrazování, se tedy vyplatí zaměřit?

Gril (zapékání) – některé grily obsahují v horní části mikrovlnky dodatečné zahřívací spirály. Účel této technologie je částečně či kompletně upéct nebo zapéct dané jídlo.

Crisp – ti, kteří si toto slovíčko přeložili do češtiny už možná ví, o co se jedná. “Crisp”, tedy “křupavý” je funkce, která připraví Vaše jídlo ze všech stran křupavé a také se postará o rychlý ohřev Vašeho pokrmu. Rychlý ohřev funguje také na principu zapékání.

Vaření na páře – funkce, kterou ocení každý, kdo se zabývá zdravým životním stylem. Tato funkce Vám umožní uvařit Váš pokrm pomocí výparů vody, což Vás zbaví starostí týkající se úpravy masa či zeleniny na oleji.

Tak si to shrňme. S těmito třemi funkcemi byste byli schopni ugrilovat maso, uvařit brambory na páře a například upéct koláč pro celou rodinu. Zřejmě nejlepším příkladem mikrovlnky, která nabízí všechny tyto funkce je ….. – doplnit + aff link

Další funkce:

Quick heat – funguje na stejném principu jako předehřání v klasické troubě.

Horkovzduch – mikrovlnka vyprodokuje horný vzduch pro ohřev pokrmu

Jet start – slouží pro rýchlý ohřev potravin s vysokým podílem vody (zelenina, polévky…)

Šestý smysl – mikrovlnka sama pozná o jaký druh potraviny se jedná (podle vlkhosti a tepla) a tomu přizpůsobí celý proces ohřevu.

Ovládání

U většiny mikrovlnných trub se v dnešní době setkáváme s mechanickými tlačítky, které slouží pro výběr daných programů či funkcí, pro nastavení času či výkonu.

Stále se ale vyrábí levnější varianty (například mikrovlnka. … link), které se ovládají kolečkem, kde si nastavíte dobu ohřevu a jednoduše stisknete tlačítko start.

Cena

Pro mnoho lidí tím nejdůležitějším orientačním bodem stále zůstává cena. V dnešní době se dá sehnat kvalitní mikrovlnná trouba s displejem i za 2.000 Kč.

Pokud chcete na mikrovlnce ušetřit, jsou zde i varianty pohybující se okolo 1.500 Kč. Ty většinou obsahují pouze kolečko, na kterém si můžete nastavit dobu ohřevu Vašeho pokrmu.

Mikrovlnné trouby dražší než 3.000 Kč obsahují však řadu benefitů, které mnoho lidí v dnešní době ocení. Pokud si chcete za funkčnost, kvalitu a technologii připlatit, můžete se porozhlédnout po mikrovlnných troubách s funkcemi grilu, vaření na páře atp.

Jedna rada závěrem… Stejně jako je to s každým jiným produktem, pokud chcete na koupi něčeho pouze ušetřit, buďte si vědomi toho, že z Vaší krátkodobé úspory se může v budoucnu stát ztráta peněz.

Mnoho lidí se pouze dívá po ceně s cílem koupit daný produkt co nejlevněji a neuvědomují si, že takový produkt může za 6 měsíců dvakrát odejít. Selhání produktu ve výsledku vede k zakoupení nového produktu, což znamená platit zbytečně jednu cenu navíc.

Doufáme, že Vám naše rady pro správný výběr pomohli! Zde jsou nejlépe hodnocené mikrovlnné trouby podle Heuréky: