Nejlepší sluchátka s mikrofonem na PS4 | Srovnání + návod jak vybrat PS4 sluchátka

5/5 - (1 vote)

My, kteří jsme se kdy snažili vybrat ta správná sluchátka s mikrofonem na PS4, moc dobře víme, jak složitý tento výběr může být.

I přestože konzole PS4 vyšla už před pěti lety, výrobci stále přichází s novými sluchátky a vzhledem k zlepšující se technologii nedělají náš výběr o nic snadnější. Proto se společně podívejme na nejlepší sluchátka na PS4 a jejich recenze.

Předtím, než se podíváme na nejlepší PS4 sluchátka na českém trhu, se pojďme společně podívat na srovnání kvality vybraných produktů.

Srovnání kvality: Nejlepší PS4 sluchátka

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
NázevRazer Electra V2HyperX Cloud IISony PS4 Gold Wireless HeadsetHyperX Cloud RevolverRazer Thresher Ultimate for PS4
Obrázek
Přenos signálukabelovýkabelovýbezdrátovýkabelovýbezdrátový
Mikrofonanoanoanoanoano
Délka přívodního kabelu130 cm130 cm-300 cm-
Prostorový zvuk 7.1anoano (přepínací)anoanoano
Hmotnost278 g320 g-360 g300 g
SouhrnLevnější základZlatý středDobrá technologieIdeální volbaPro seriózní gamery
Zobrazit cenu sluchátek
Zobrazit cenu sluchátek
Zobrazit cenu sluchátek
Zobrazit cenu sluchátek
Zobrazit cenu sluchátek

TOP 5: Nejlepší sluchátka na PS4

Recenze Razer Electra V2 – levnější varianta

Sluchátka na PS4 s mikrofonem Razer Electra V2 patří mezi nejlepší PS4 sluchátka nejen na českém trhu.

Důvod, proč si tyto sluchátka zaslouží první příčku je jejich poměr cena/výkon. Sluchátka na PS4 jsou cenově ohodnocena (na Alze 1.12.2018) na 1.279 Kč, což je výrazně menší částka, než bych za jejich kvalitu čekal. Za uvedenou cenu sluchátka nabízí prostorový zvuk 7.1, což oceníme všichni, kteří rádi vnímáme zvukové detaily při hraní – například kroky u stříleček, zvuky u hororových her atp.

Samozřejmostí je odjímatelný mikrofon, s kterým běžní uživatelé v drtivé většině případů nezaznamenávají problém ani po delší době užívání. Sluchátka s mikrofonem na PS4 také disponují jednoduchým ovládáním, díky kterému lze mikrofon vypnout či zapnout a ovládat hlasitost sluchátek.

Jejich kabel je dlouhý 130 cm, což většině gamerů stačí. Pokud jste ale zvyklí na kabel o délce přes dva metry, tento model by pro Vás nemusel být dostačující. Sluchátka Razer Electra V2 jsou krom PS4 kompatibilní s PC, Macem, Xbox One či Switchem.

Recenze HyperX Cloud II – Zlatý střed

Mnoha hráčům dobře známá sluchátka od HyperX, která používá mnoho gamerů na profesionální úrovní, si bezesporu zaslouží druhou příčku našeho žebříčku nejlepších sluchátek.

I přestože si tyto sluchátka na PS4 většina lidí kupuje spíše jako komponent k počítači, pro hráče na PS4 jsou tyto sluchátka také skvělá volba. Herní sluchátka HyperX Cloud II jsou o trošku dražší než dříve zmíněné sluchátka s mikrofonem na PS4 Razer Electra V2, je to ale poznat i na jejich kvalitě. Jejich konstrukce a design jsou totiž na o něco vyšší úrovni, než právě Electra V2.

Model je konstruktován tak, aby přes něj neprocházeli žádné okolní zvuky a díky izolujícím polštářkum se tento cíl výrobcům povedl splnit i bez snížení samotné kvality sluchátek. Herní sluchátka HyperX Cloud II nejen vypadají dobře napohled, ale také zůstanou i po dlouhé době nošení stejně pohodlné a, co je pro mnoho z nás hodně důležité, netlačí na uši.

Herní headset také obsahuje ovladač regulace hlasitosti, kde je také umístěno tlačítko pro zapnutí funkce pro vyvolání prostorového systému 7.1. Délka přívodního kabelu činí 3 metry, přičemž se dá zkrátit (1 metr + 2 metry nástavec).

Recenze Sony PS4 Gold Wireless Headset – Bezdrátová technologie

Jeden z nejoblíbenějších headsetů k PS4 vůbec. Za cenu o něco nižší než výše zmíněná herní sluchátka HyperX Cloud II Sony navíc zahrnul bezdrátou technologii.

Sony si dal práci nejen s designem, který na první pohled vypadá prostě dokonale, ale také se samotnou technologií zvuku a mikrofonu. I tento model si zaslouží patřit mezi nejlepší PS4 sluchátka na českém trhu.

Zvuk tohoto headsetu dokáže dokonale vykreslit tichý šepot nepřátel nebo například ostrou palbu armády. Samozřejmostí je technologie 7.1. Co se týká mikrofonu, Sony zabudoval dva skryté mikrofony s briliantní technologií, která potlačí veškeré vnější zvuky a bez problému přenese Vaše mluvené sdělení.

Bezdrátová sluchátka na PS4 jsou také velmi chytře konstruktovány. Na hlavě vydrží několik hodin bez toho, aniž byste pocítili zhoršení pohodlí, které jste cítili v prvních minutách po jejich nasazení. Pro milovníky technologií jsou mimo jiné tyto bezdrátová sluchátka na PS4 kompatibilní se systémem PlayStation VR. Baterie sluchátek vydrží po dobu 7 hodin při intenzivním hraní na konzoli, což se sice může zdát dost, některým hráčům by to ale stačit nemuselo.

Recenze HyperX Cloud Revolver S – ideální volba

Pokud se v herním prostředí už nějakou dobu pohybujete a sledujete některé e-sportové turnaje, mohli jste už tenhle model od HyperX spatřit na hlavě nějakého známého hráče.

Tento headset totiž nepoužívají pouze hráči pro hraní na konzoli PS4. Je také kompatibilní s Macem, s PC či s Xboxem One. Sluchátka s mikrofonem na PS4 HyperX Cloud Revolver jsou jedny z nejlepších na trhu herních sluchátek vůbec.

Odjímatelný mikrofon, vytříbený detailní zvuk a kvalitní nevrzavá konstrukce jsou samozřejmostí. Jejich mikrofon také obsahuje funkci potlačení okolního hluku. Sluchátka na PS4 obsahují 50mm neodymové magnety, přičemž jejich frekvenční odezva se pohybuje mezi 12 Hz a 28 000 Hz.

Jedna z věcí která se mi na nich obzvlášť líbí je jejich design. Nejen že vypadají pro hraní zkrátka úžasně, ale zároveň jsou extrémně pohodlné a těsnění okolního zvuku zvládají na jedničku.

Recenze Razer Thresher Ultimate for PS4 – pro seriózní gamery

Pro ty co chcou vytěžit z herního zážitku maximum a zároveň jsou připraveni si za kvalitní sluchátka trošku připlatit, herní sluchátka Razer Thresher Ultimate bude pro Vás zřejmě nejlepší volba.

Komfort, zvukový detail, bezdrátová technologie která vydrží týden bez nabíjení, Chroma lighting, prostorový zvuk a mikrofon s křišťálově čistou reprodukcí. To jsou funkce, kterými tyto herní sluchátka vytvořené pro dokonalý herní zážitek disponují.

Ovládání je snadné a intuintivní. Sluchátka na PS4 mají navíc funkci Chroma lighting, která Vám umožní zapnout světelné efekty s výběrem 16,8 milionů odstínů barev.

Baterie vydrží týden bez nabíjení, přičemž 14 hodin při hraní. Bezdrátová technologie mimo jiné dovoluje odejít od spárovaného zařízení – PS4 – až 12 metrů.

Co se výrobcům na tomto produktu extrémně vydařilo je mikrofon sluchátek s křišťálově čistou reprodukcí. Mikrofon si snadno vysunete či zasunete dle Vaší potřeby a je vybaven optimalizovaným algoritmem pro reálně působící reprodukci hlasu.

Jak vybrat sluchátka na PS4

Vzhledem k neustále se zlepšující technologii PS4 sluchátek se samotný výběr stává stále obtížnějším. Zde jsou parametry, na které se vyplatí při výběru sluchátek pro PS4 dívat.

Délka přívodního kabelu

Každý gamer v dnešní době moc dobře ví, že pohodlí je při hraní extrémně důležité. Možná jste se již ocitli v situaci, kdy kabel Vašich sluchátek pro Vás jednoduše nebyl dostatečně dlouhý.

Hodně gamerů už si zvyklo na bezdrátová sluchátka na PS4 a hraní bez nich si již nedokáže představit, koneckonců, na co si lámat hlavu s kabely navíc.

Ale mezi námi, kteří radši nějakou tu korunu na PS4 sluchátkách ušetří, je délka kabelu stále parametrem, po kterém bychom se měli dívat.

Já osobně bych rozhodně nešel pod kabel s délkou nižší než je 100 cm. Některé sluchátka ale nabízí i kabel o délce například tří mětrů, což je na můj vkus až moc, ale je naprosto pochopitelné, že některým lidem právě delší velikost vyhovuje o něco více.

Typickým příkladem bezdrátových sluchátek je například headset od Sony. Mezi zlaté středy s kabely o délce 130 cm patří například Razer V2.

Mikrofon

I přestože je mikrofon v dnešní době ve většině případů pro online gaming nutnost, někteří výrobci ho stále nezahrnují do svých výrobků za cílem snížení nákladů.

Mikrofon se k PS4 sluchátkám u většiny her hodí třeba pro komunikaci s jinými hráči. Do našeho top 5 listu jsem zahrnul pouze takové sluchátka, u kterých je uspokojující kvalita mikrofonu samozřejmostí.

Hmotnost

Možná si právě říkáte jak může mít hmotnost sluchátek pro PS4 ovlivnit Váš výběr a celkovou hodnotu produktu. Pravda je ale taková, že hmotnost je jeden z nejdůležitějších parametrů vůbec.

Pakliže si totiž vyberete sluchátka se zbytečně velkou hmotností, pak je možné, že začnete po nějaké době hraní cítit jak Vám sluchátka sjíždí směrem dolů z hlavy, což pochopitelně nebude příjemné pro vrchní část Vašich uší.

To, jak Vám sluchátka na PS4 budou sedět bezesporu nejvíce závisí na stavbě Vaší hlavy a uší, ale hmotnost to může také ovlivnit(čím větší hmotnost, tím silnější gravitační síla působí).

V průměru se PS4 sluchátka pohybují v rozmezí od 250g do 350g. Osobně bych si seriózně rozmyslel koupi sluchátek s větší hmotností než je 400g. V TOP listu výše se hmotnosti námi vybraných sluchátek pohybují okolo 300g.

Ovládání hlasitosti

Stejně jako mikrofon, ani ovládání hlasitosti nemusí být u každého modelu samozřejmostí. Já osobně si bez této funkce herní sluchátka neumím představit.

Funkce ovládání zvuku se hodí ať hrajete jakoukoliv hru a dělá celkový pocit z hraní mnohem příjemnější.

Do našeho TOP 5 listu jsem zařadil ve většině případů pouze sluchátka, která touto funkcí disponují.

Cena

Parametr, podle kterého vybírá drtivá většina čechů. Jaká cena je tedy ideální pro kvalitní sluchátka na PS4?

Je to snadné. Jako u každého produktu je zde nějaká cenová relace. Se sníženou cenou nemůžete počítat s vytříbenou technologií a perfektní životností a se zvýšenou cenou je třeba zjistit, jestli je produkt správně ohodnocen – například podle parametrů či recenzí.

Zřejmě nejčastější důvod, proč jsou PS4 sluchátka “tak levné”, je chybějící funkce mikrofonu. Ovládání hlasitosti také nebývá samozřejmostí a ve výsledku může mít na snížení nákladů a následné ceny produktu velký vliv.

Dle mého názoru je třeba brát jakoukoliv koupi produktu jako investici. Levný produkt totiž může být dlouhodobě dražší investice, než když se rozhodnete pro koupi dvakrát dražšího produktu.

U velmi levných variant sluchátek na PS4 totiž často dochází k odcházení mikrofonů, či k přerušení komunikace kabelů. To Vás po nějaké době může totiž stát koupi dalších PS4 sluchátek, čímž se Vaše celková investice koupením levného produktu výrazně prodražila.