Srovnání nejlepších dětských kočárků

5/5 - (1 vote)

Konec složitého a zdlouhavého porovnávání desítek kočárků. Připravili jsme pro Vás recenze a srovnání nejlepších dětských kočárků, které český trh pro rok 2019 nabízí.

Krom srovnání kvality se podíváme na samotné recenze nejlepších kočárků. Na konci článku si také projdeme manuál „jak vybrat dětský kočárek“. V našem srovnání dáváme přednost pouze certifikovaným a bezpečným kočárkům splňující ty nejnáročnější limity.

Srovnání kvality: Nejlepší dětské kočárky

UmístěníTOP 1TOP 2TOP 3TOP 4TOP 5
NázevVALCO Snap 4 Tailor MadeKinderkraft Set 3v1 Prime Grey 2019Kunert ROTAX 2017ABC Design Zoom Air 2018 PianoZopa Micra Butterflies 2018
Obrázek
Hodnocení98 %96,5 %95 %94 %94 %
Celková hmotnost6,6 kg12 kg19,5 kg19 kg7,6 kg
Typ kočárkusportovníkombinovanýkombinovanýsourozeneckýgolfový
Bezp. pásANOANOANOANOANO
VýhodyMalá hmotnostMultifunkčnostVelká nosnostPro 2 dětiPojistka proti samovolnému složení
NevýhodyLze polohovat pouze omezeněHmotnostVyšší hmotnostNepraktickýMalá kola nevhodná do terénu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

TOP 5: Nejlepší kočárky na trhu

VALCO Snap 4 Tailor Made – naše hodnocení 98 %

Dětský kočárek vyznačující se odolností a praktičností, který je zároveň zárukou pohodlí pro Vaše dítě. To vše splňuje kočárek VALCO Snap 4 Tailor Made, který si v našem srovnání vysloužil ocenění nejlepší dětský kočárek na trhu.
Oceňujeme 5-bodový bezpečnostní pás, který tak ještě zvyšuje bezpečnost dítěte v kočárku. Maximální nosnost kočárku je 20 kilogramů a sám o sobě váží 6,6 kilogramů. Disponuje polohovatelnou opěrkou zad i nohou.

Díky odolným plastovým kolům je vhodným i do složitějších terénů. Kola dětského kočáru se dají uzamknout (aretace) a zabránit tak samovolnému pohybu kočárku. Uživatelé dětského kočárku VALCO oceňují velmi jednoduché a plynulé skládání.

Dětský kočárek obsahuje i prostorný odkládací box, kde si můžete odložit i nápoje a potraviny, které jsou chráněny před slunečním světlem.

 

Kinderkraft Set 3v1 Prime Grey 2019 – naše hodnocení 98 %

Na druhém místě se umístil Kombinovaný kočárek Prime s autosedačkou Kinderkraft Mink. Dětský kočárek vyznačující se odolností a praktičností, který je zároveň zárukou pohodlí pro Vaše dítě a zároveň kočárek, který si v našem srovnání vysloužil ocenění nejlepší dětský kočárek na trhu.
Oceňujeme hliníkový a odolný design, který zvyšuje bezpečnost dítěte v kočárku. Konstrukce kočárku je pevná a lehká, což přidává na jeho praktičnosti. Dětský kočárek disponuje odpruženými koly a rámem, což Vám dovolí dostat se s ním i do složitějších terénů.

Dále na kočárku oceňujeme velmi jednoduché a plynulé skládání. Na pohodlí dítěte přidává polohovací sportovní sedadlo.

Gumová kola disponují průměrem 30 cm, což opět přidává na praktičnosti kočárku. Dvojitá ochrana proti náhodnému rozložení a bezpečnostní pás s polstrováním jsou samozřejmostí.

 

 

 

Zopa Micra Butterflies 2018 – naše hodnocení 94 %

Jako levnější varianta dětského kočárku poslouží model od značky Zopa. Dětský kočárek Zopa Micra Butterflies 2018 má nízkou hmotnost a je skladný. Disponuje polohovatelnou opěrkou (3 polohy), kterou lze nastavit až do polohy lehu. I kočárek Zopa patří podle našeho výběru mezi TOP 5 nejlepší dětské kočárky.

Máme-li zmínit nějaké výhody kočárku Zopa, tak je to určitě pratelný potah, držák na nápoje, pojistka proti samovolnému složení, pětibodový bezpečnostní pás nebo třeba možnost aretace předních koleček.

Vhod přijde i extra dlouhá stříška, která jde taktéž nastavit do 3 různých poloh.
Kočárek je určen pro děti již od narození do maximální váhy 15 kilogramů a samotná hmotnost tohoto dětského kočárku je 7,6 kilogramu. Kočárek má 8 bezdušných plastových kol, přičemž ty přední se dají uzamknout.

 

 

Kunert ROTAX kombinovaný 2017 – naše hodnocení 90 %


Velmi kvalitní dětský kočárek Kunert ROTAX, který působí velmi moderním vzhledem je vhodný pro děti od narození po věk 36 měsíců. Uživatelé oceňují lehkou a stabilní konstrukci a odpružení kol.
Dětský kočárek odpovídá evropské normě PN-EN 1888:2012 v oblasti bezpečnosti a hygieny.

K dětskému kočárku Kunert ROTAX lze dokoupit autosedačku ve stejné barvě.
Přední kola mají možnost aretace a jsou zároveň zatáčecí. Vhod přijde i držák na nápoje, výškově nastavitelná rukojeť, zadní kola s centrální brzdou a mnoho dalších vychytávek.

S dětským kočárkem Kunert se velmi plynule a lehce manipuluje a madlo je umístěno ve vhodné výšce vzhledem k osobě, která kočárek povede. Samotné lůžko kočárku je umístěno v takové výšce, aby bylo dítě v maximálním bezpečí (například proti psům).

Oceňujeme také pěkný a moderní design. Hmotnost dětského kočárku je 10,5 kilogramu a na českém trhu se dá pořídit za 7 – 8 tisíc korun, což je velmi pěkná cena vzhledem k tomu, co kočárek nabízí a dali bychom ho na první místo v pomyslné kategorii cena-kvalita.

 

 

ABC Design Zoom Air 2018 Piano – naše hodnocení 87 %

Tento typ sourozeneckého kočárku je vhodný pro rodiče se dvěma dětmi. Kočárek se také velmi lehce skládá. S terénem si poradí velká odpružená nafukovací kola.

Přední mají průměr 24 cm a zadní mají 27 cm. Jak lze vidět na obrázku, tak základ tvoří podvozek, na kterém jsou napojena dvě lůžka, která se dají napolohovat tak, aby děti viděli směrem do předu i směrem k vám.

Kočárek ABC Design Zoom Air 2018 Piano je vhodný pro děti již od narození a maximální nosnost 30 kilogramů, přičemž hmotnost samotného dětského kočárku je 17,3 kilogramu. Hmotnost je sice vyšší, ale odpovídá samozřejmě tomu, že je sestrojen pro dvě děti. Ke kočárku lze bez problému připevnit autosedačku. Oceňujeme také velmi pěkný design kvalitní materiály, ze kterých je kočárek vyroben.

 

 

Jak vybrat dětský kočárek

Vybrat ten nejlepší dětský kočárek není žádná hračka. I proto jsme si pro Vás připravili návod, jak takový kočárek vybrat a nešlápnout vedle. Pro dítě je na prvním místě bezpečnost, ale důležité je také pohodlí.

Proto je důležité zaměřit se na kvalitní materiály. Důležitá je také snadná manipulace s kočárkem, a aby nebyl sám o sobě příliš těžký. To by totiž značně ztížilo například cestování hromadnými prostředky.

Dělení kočárků

Dětské kočárky dělíme na několik typů a nejsou to jen kočárky pro 2 nebo 3 děti. Nejčastější kategorie, podle kterých dětské kočárky rozdělujeme, jsou:

Hluboký kočárek – klasický kočárek, který všichni známe, je prostorný a masivní, často doplněný stříškou proti slunci

Sportovní kočárek – velmi často má je 3 kola a lze využit i do 3-4 let dítěte, dítě je v kočárku polohované spíše do sedu

Golfové kočárky – odlehčené kočárky, často podobná sportovním kočárkům, dítě je v nich také spíše s sedě

Kombinované kočárky – kombinace vlastností hlubokého i sportovního kočárku

 

Hmotnost

Mnoho z Vás jistě bude také kalkulovat s hmotností kočárku. Čím je dětský kočárek lehčí, tím lépe pro Vás, ale měli bychom dbát na kvalitní pevné materiály, ze kterých je konstrukce kočárku vyrobena. Příliš velká hmotnost kočárku komplikuje případné cesty hromadnými prostředky, jelikož ne všechny tyto prostředky jsou bezbariérové. Nejtěžší kočárky budou především ty kombinované a hluboké (8 – 12 kilogramů). Sportovní a golfové budou naopak lehčí (7 kilogramu a méně).

 

Bezpečnost

Bezpečnost je vždy na prvním místě a týká se to i kočárků. Pokud je u kočárku napsáno, že splnil normu ČSN EN 1888, znamená to, že prošel testy bezpečnosti a není jinak závadný. Pokud si chcete být jisti bezpečností kupovaného kočárku, doporučujeme koupit pouze takový, který tuto normu splňuje.

Další prvek bezpečnosti je jistě bezpečnostní pás. U kočárku se nejčastěji vyskytuje ten nejbezpečnější – pětibodový bezpečnostní pás. Plusové body přihrají kočárku i reflexní prvky, které zvýší viditelnost kočárku, pokud půjdete třeba na večerní procházku.

Valná většina kočárků bude disponovat brzdným systémem, ať už ruční brzdu na rukojeti, nebo brzdu, která se ovládá nohou.

 

Nosnost kočárku

Přemýšlejte i nad nosností kočárku, tedy maximální hmotností, kterou můžete dětský kočárek naložit. Nosnost bývá vyšší u kombinovaných a hlubokých kočárků. Pečlivě kalkulujte s nosností sportovních a golfových kočárků a dbejte na to, aby byly dětské kočárky vyrobeny z co nejkvalitnějších materiálů.