topinkovač recenze toaster

Nejlepší topinkovače recenze | Srovnání + návod jak vybrat

Rate this post

Světová kuchyně se neustále prolíná. Díky dostupnosti informací si proto můžeme v dnešní době připravit i pokrmy, o kterých jsme dříve ani netušili.

Klasikou britské kuchyně se staly toasty, které s ní bývají bezpodmínečně spojovány. Křupavý plátek chleba s máslem a džemem si britové vychutnávají prakticky každý den k snídani. Patříte mezi milovníky toastů i vy?

Je topinkovač zbytečný a ztrátou peněz? Dočtete se na konci článku.

V dnešním článku se zaměříme na nejlepší topinkovače. Prozradíme vám 5 důvodů, proč by podle nás topinkovač měl být v každé domácnosti. Pokračovat budeme recenzemi vybraných produktů, a to jak v nejlevnější cenové kategorii, tak i v kategorii s nejlepším poměrem mezi cenou a výkonem. Dozvíte se, jak topinkovač vybrat a jaké parametry by pro vás měly být rozhodující.

Tak si uvařte šálek dobré kávy, pusťte se do čtení a zjistěte, jaký nejlepší topinkovač vyhrál naše malé klání.

5 důvodů, proč si pořídit topinkovač

Ne každý si potrpí na hromadění dalšího a dalšího vybavení. Možná mezi tuto skupinu osob patříte i vy a v topinkovači vidíte pouze další spotřebič, který vám bude stát na kuchyňské lince. Zkuste se však na vše podívat z trochu jiného úhlu pohledu. Topinkovač se totiž může velmi rychle stát vaším oblíbeným pomocníkem při vaření.

Zdravější varianta topinek

Milujete po ránu křupavou a teplou topinku, kterou si namažete vaší oblíbenou marmeládou? A připravovali jste si doposud topinky na pánvi? V tom případě jste se pravděpodobně neobešli bez alespoň kapky oleje či másla. Tomu je však s topinkovačem konec. Přístroj vaše oblíbené pečivo opeče z obou stran zcela na sucho a výsledek je proto mnohem zdravější a lehčí.

Kompaktní rozměry

Topinkovač není nijak velký, a proto jej v kuchyni velmi jednoduše uskladníte. Mnohdy se přitom vyrábí v nejrůznějších designových provedeních, které tak perfektně obohatí vaši kuchyňskou linku. Díky množství barevných designů můžete topinkovač jednoduše zkombinovat s ostatním vybavením vaší domácnosti. A pokud se jej rozhodnete mít uskladněný uvnitř kuchyňské linky, nezabere vám v ní příliš mnoho místa.

Rychlé použití

Do topinkovače stačí pouze vložit plátky chleba, zmáčknout tlačítko a počkat, až automaticky vyskočí. Nemusíte tedy vždy zdlouhavě hledat pánev, nahřívat ji, a poté kontrolovat, zda se vaše topinky nepřipalují. Topinkovač zkrátka vše podstatné obstará za vás.

Snadné ovládání

Topinkovač symbolizuje velmi jednoduché zařízení, s jehož obsluhou si hravě poradí prakticky kdokoliv. Stačí do něj pouze vložit plátky pečiva, zapnout jej a následně počkat, až budou opečené přesně tak, jak to máte rádi.

Některé modely navíc disponují nadstandardními funkcemi – například možností se na toast v průběhu podívat a zkontrolovat úroveň propečení.

Cenová dostupnost

Velkou výhodou topinkovačů je jejich cenová dostupnost. Nejlepší topinkovače, které perfektně splňují poměr mezi cenou a výkonem, lze totiž sehnat pouze za několik stokorun. Za trochu peněz tak získáte spoustu muziky a své každodenní snídaně či večeře posunete o úroveň výš.

Srovnání kvality – veškeré kategorie

Kategorie"Levné topinkovače""Levné topinkovače""Zlatá střední cesta""Zlatá střední cesta""Zlatá střední cesta"
UmístěníTOP 2TOP 1TOP 3TOP 2TOP 1
NázevSencor STS 2606WHElectrolux EAT 3300Ariete 155DeLonghi CTO 2003Bosch TAT 6A001
ObrázekSencor STS 2606WH - 0Electrolux EAT 3300 - 0Ariete 155 - 0DeLonghi CTO 2003 - 0Bosch TAT 6A001 - 0
Příkon750 W940 W810 W900 W1090 W
Počet topinek22222
Držák na pečivoneneneneano
VýrobceSencorElectroluxArieteDeLonghiBosch
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

TOP 5 – nejlepší levné topinkovače pod 700 Kč

Nejprve se zaměříme na opravdu levné topinkovače, za které z peněženky nevydáte více než 700 Kč (a ve většině případů i mnohem méně). Jedná se o základní spotřebiče, které však skvěle plní svoji funkci. Jaké výhody a nevýhody jednotlivé modely mají?

Recenze Esperanza EKT 003

Topinkovač Esperanza EKT 003 symbolizuje skutečně velmi levný spotřebič, který dobře vykoná základní

Esperanza EKT 003 - 0

službu – opečení toastů. Jedná se o ideální variantu zejména pro rodiny s malými dětmi, jelikož na opékáném chlebu vytváří i obrázkový efekt – buď usmívající se obličej, nebo sluníčko.

Kromě funkce opékání dokáže pečivo také rozmrazit a ohřát. Nám osobně však například chyběla zásuvka na zachytávání drobků. Kvůli tomu je údržba spotřebiče obtížnější. Pokud si potrpíte na křupavých houskách, rovněž jich s tímto topinkovače nedosáhnete – chybí zde totiž speciální mřížka, který by sloužila k jejich opečení.

Pokud hledáte opravdu jen základní spotřebič a navíc chcete potěšit vaše nejmenší, jedná se o skvělou volbu. Jestliže však od toastovače čekáte ještě o trochu víc, podívejte se na naše další recenzované modely.

+

Efekt obrázků

Funkce rozmrazování, ohřívání a opékání

Ovládání na dálku

Chybějící zásuvka na drobky

Chybějící mřížka na opékání housek

Recenze Sencor STS 2607BK

Na čtvrtém místě se v naší recenzi umístil topinkovač Sencor STS 2607BK, který nás na první pohled zaujal svým elegantním černým designem. Spojuje v sobě přitom tři funkce v jednom a umožňuje i rozmrazování pečiva.Sencor STS 2607BK - 0

Výhodou je funkce automatického centrování, která pečivo rovnoměrně prohřeje. Na výběr se nabízí hned 7 možností pro intenzitu opečení, a proto si na své přijdou opravdu všichni. Zaujala nás rovněž takzvaná funkce High Lift, pomocí které jednoduše vylovíte i ty nejmenší kousky pečiva.

 

Možnou nevýhodu může symbolizovat kratší přívodní kabel (85 cm), a proto je nutné mít topinkovač umístěn v blízkosti elektrické zásuvky.

+

Cena

Centrování topinky
Design

Výsuvná miska na drobky

Kratší přívodní kabel

Recenze Sencor STS 2651

Třetí místo si na poli nejlevnějších topinkovačů vysloužil topinkovač Sencor STS 2651. Na první pohled nás zaujal díky svému modernímu designu, kterému vévodí nerez a elegantní černá barva. Sencor STS 2651 - 0

Toastovač je vybaven funkcí automatického centrování chleba, a pečivo je proto vždy rovnoměrně opečené. Nastavit si můžete jednu ze sedmi intenzit opečení a mít tak chléb přesně takový, jaký nejvíce preferujete.

Velmi pozitivně hodnotíme i přídavné funkce tohoto přístroje, jako je například speciální tlačítko pro opakovaný ohřev nebo rozpékání mraženého chleba. Jelikož má toastovač separátní výsuvnou misku na drobky, jednoduše se čistí a vy s ním nebudete mít prakticky žádné starosti.

Jedinou výtku může symbolizovat skutečnost, že se pečivo z toastovače obtížněji vyjímá. Stačí si však na pomoc vzít třeba kuchyňské kleště a hravě vše zvládnete.

+

Moderní design

Příznivá cena

Funkce rozmrazování pečiva

Obtížnější vyjímání hotové topinky

Recenze Sencor STS 2606WH

Druhé místo od nás z hlediska nejlevnějších topinkovačů získává topinkovač Sencor STS 2606WH. Jedná se o výkonný přístroj, který dokáže ve velmi krátkém čase vytvořit křupavé a chutné pečivo.Sencor STS 2606WH - 0

Kromě klasického opékání dokáže chléb i rozmrazit a kdykoliv můžete jeho provoz ukončit. Stejně jako předchozí model, i tento nabízí celkem 7 stupňů intenzity opečení, aby si na své přišel opravdu každý.

Za nás získává plusové body také díky nízké pořizovací ceně a jednoduché obsluze. Čištění usnadňuje vyjímatelná zásuvka na drobky a pokud opékáte menší kousky pečiva, oceníte funkci High Lift, díky které je snadno vytáhnete.

Možnou nevýhodu může symbolizovat kratší napájecí kabel (pouze 85 cm), a proto je nutné mít přístroj v blízkosti elektrické zásuvky.

+

Moderní design

Nízká cena

Jednoduchá obsluha

Zásuvka na drobky

Kratší napájecí kabel

 

Recenze Electrolux EAT 3300

Souboj levných topinkovačů vyhrál model Electrolux EAT 3300. Ten dokáže díky speciálnímu nástavci dokonale opéct i housky nebo rohlíky a posunout tak vaše snídaně o několik úrovní výše.Electrolux EAT 3300 - 0

Kromě jiného nás zaujal také speciální protiprachový kryt, který zabrání prachu ve vniknutí dovnitř spotřebiče a tím i vzniku nepříjemného zápachu při následném používání. Topinkovač dosahuje vysokého výkonu a nabízí hned několik stupňů intenzity opečení.

Kromě opékání zvládá pečivo také rozmrazit, nebo pouze ohřát. Disponuje úložným prostorem na kabel, aby vám na lince zabíral co nejméně místa. Vzhledem k tomu, že je stvořený i pro opékání jiných druhů pečiva, může drobnou nevýhodu symbolizovat trochu větší rozměr.

+

Rozpékač rohlíků

Vysoký výkon

Protiprachový kryt

Funkce rozmrazování pečiva

Trochu větší rozměry

TOP 5 – zlatá střední cesta – topinkovače nad 700 Kč

A nyní se podíváme na TOP 5 topinkovačů, které symbolizují takzvanou zlatou střední cestu. Jejich cesta se sice již šplhá nad 700 Kč, na druhou stranu se však pyšní zajímavým designem či funkcemi. Pojďte si jednotlivé modely představit blíže.

Recenze Delonghi CTO 2103

Páté místo si odnáší topinkovač DeLonghi CTO 2103, který na první pohled rozpoznáte díky jeho mimořádně zajímavému retro designu. Ten bude na kuchyňské lince působit jedinečným dojmem a všichni příchozí se nad ním stoprocentně pozastaví.DeLonghi CTO 2103 - 0

Za nás získává plusové body i díky funkci rozmrazování či opékání pouze z jedné strany. I ty nejmenší kousky pečiva přitom z topinkovače jednoduše vytáhnete, a to pomocí takzvaného extra zdvihu. Potěší i přítomnost speciální zásuvky na drobky, a proto je údržba mimořádně jednoduchá.

V horní části tohoto topinkovače se nachází mřížka, která slouží pro opékání rohlíků, housek a dalšího pečiva. Za možnou nevýhodu lze považovat trochu větší rozměry spotřebiče, které s touto skutečností souvisí.

+

Zajímavý retro design

Zásuvka na drobky

Mřížka na opékání housek či rohlíků

Větší rozměry

Recenze Bosch TAT 8611

Čtvrté místo si v našem srovnání odnáší topinkovač Bosch TAT 8611, který pracuje na principu ohřevu křemíkového skla a zajišťuje tak obzvláště šetrné opékání pečiva. Stejně jako předchozí model, i tento je určen pro přípravu dvou toastů nebo krajíčků chleba.Bosch TAT 8611 - 0

Díky automatickému centrování bude pečivo vždy rovnoměrně opečené ze všech stran. Jakmile si nastavíte požadovaný stupeň opečení, spotřebič si dokáže tuto skutečnost zapamatovat a pro další používání již nebudete muset nic nastavovat. Součástí balení je přitom i nerezový nástavec pro opékání rohlíků či housek.

Možnou nevýhodu spatřujeme v trochu vyšší pořizovací ceně. Pokud ji však porovnáme se všemi vlastnostmi a funkcemi, jedná se stále o spotřebič s perfektním poměrem mezi cenou a výkonem.

+

Moderní design

Automatické centrování pečiva

Paměť na poslední zvolenou teplotu

Vyšší cena

Recenze Ariete 155

Bronzovou medaili jsme přiřadili topinkovači Ariete 155, který se pyšní zajímavým retro designem a bude symbolizovat dominantu prakticky v každé kuchyni. Ariete 155 - 0

Potěšila nás funkce automatického centrování pečiva, díky které budou plátky chleba vždy rovnoměrně opečené. Topinkovač se pyšní jak funkcí opékání, tak i ohřevu a rozmrazování pečiva.

Aby byla údržba tohoto přístroje co nejjednodušší, myslel výrobce na zabudování speciální přihrádky na drobky. Tu proto stačí pouze vyjmout a veškeré zbytky pečiva vysypat.Bohužel tento topinkovač není vybaven mřížkou pro opékání rohlíků, housek a dalšího pečiva. Pokud proto hledáte spotřebič, který tuto funkci směle zastane, poohlédněte se raději po jiném modelu.

+

Zajímavý retro design

Přihrádka na drobky

Automatické centrování pečiva

Chybějící držák na opékání rohlíků/housek

Recenze DeLonghi CTO 2003

Druhé místo si v našem srovnání odnáší nerezový topinkovač DeLonghi CTO 2003. Patří sice mezi dražší modely, na druhou stranu nabízí velmi zajímavý design a spoustu praktických funkcí.DeLonghi CTO 2003 - 0

Nás potěšila skutečnost, že topinkovač zvládá pečivo jak opékat, tak i rozmrazovat. Celý proces můžete jednoduše přerušit stisknutím tlačítka stop a zároveň je možné chléb opékat pouze z jedné strany. Aby byla údržba přístroje co nejjednodušší, nechybí ani speciální tácek na zachytávání drobků.

Díky poměrně přesné regulaci výkonu si nastavíte stupeň opečení pečiva přesně tak, jak máte rádi. DeLonghi má ve své nabídce navíc více spotřebičů z jedné řady, a proto můžete s topinkovačem sladit i kávovar či varnou konvici.

+

Zajímavý design

Funkce opékání z jedné strany

Přihrádka na drobky

Vyšší cena

Recenze Bosch TAT 6A001

První příčku si právem vysloužil topinkovač Bosch TAT 6A001, který dosahuje skvělého výkonu a zároveň moc pěkně a moderně vypadá.Bosch TAT 6A001 - 0

Disponuje kapacitou na přípravu dvou topinek, přičemž pečivo automaticky centruje pro jeho rovnoměrné opečení. Součástí balení je i speciální držák na ohřívání housek, který lze jednoduše odklopit.

Spotřebič přitom myslí i na vaši bezpečnost a disponuje například pojistkou proti vzpříčení chleba. Stupeň opékání lze jednoduše plynule regulovat, abyste dosáhli přesně takového stupně opečení, jaký máte nejradši. Pro snadné čištění nechybí ani praktická přihrádka na drobky.

I když je topinkovač poněkud dražší a jeho cena se pohybuje kolem 1 000 Kč, jedná se podle nás v poměru mezi cenou a výkonem o nejlepší možný model.

+

Skvělý výkon

Automatické centrování pečiva

Přihrádka na drobky

Držák na ohřívání housek

Vyšší cena

 

Jak vybrat topinkovač | Na co se dívat při výběru?

Tak jako u každého příslušenství, i při výběru nejlepšího topinkovače je potřeba brát v úvahu několik parametrů. Jaké to jsou a na co si dát pozor? Jak vybrat topinkovač, aby dokonale splňoval vaše představy? To se dozvíte v následující části článku.

Příkon

Příkon přímo ovlivňuje rychlost opečení vašeho pečiva. Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že čím vyšší příkon, tím rychleji bude vaše topinka hotová. Je však potřeba zmínit, že tento čas je u prakticky všech topinkovačů velmi podobný.

U jednotlivých výrobců obvykle tento údaj vyčtete v parametrech u daného výrobku, přičemž je udáván ve wattech (zkratka W).

Počet topinek

Na co byste se rozhodně při výběru topinkovače měli zaměřit, je počet topinek, které přístroj zvládne najednoutopinkovace, toaster, recenze připravit. Zde se rozhodujte především podle vašich preferencí a také podle počtu členů vaší domácnosti. Na trhu jsou obvykle k dostání dva základní druhy – topinkovače na 2 nebo topinkovače na 4 topinky.

Držák na pečivo

Držák na pečivo bývá někdy označován také jako rošt, který je umístěný nad topinkovačem. Prostřednictvím vycházejícího tepla přitom i na roštu dochází k opékání pečiva, které může mít různou velikost i tvar. Snadno tak díky němu například opečete houstičky nebo croissanty.

Design

Pokud se rozhodnete pro trvalé uložení topinkovače na kuchyňské lince, jistě oceníte co nejlepší design, který perfektně zapadne do vaší domácnosti. Samotný vzhled je přitom velmi úzce spjat s použitým výrobním materiálem.

Na trhu seženete topinkovače z plastu, které bývají cenově dostupnější. Obvykle je pro ně charakteristická bílá barva, působí levnějším dojmem a zároveň se snadno udržují.

Druhou nejčastější možnost poté symbolizují nerezové topinkovače, které působí modernějším a luxusnějším dojmem. Nevýhodou nerezových topinkovačů však může být skutečnost, že se obtížněji čistí (zůstávají na nich otisky prstů).

Údržba

Připravit si křupavé a chutné pečivo je sice fajn, myslet však musíme i na následnou údržbu přístroje. Při výběru se tak zaměřte na skutečnost, zda topinkovač disponuje speciálním zásobníkem na drobky, do kterého se opálené kousky pečiva shromažďují. Takový zásobník totiž poté stačí jen vyjmout a vysypat.

Některé modely ovšem nic takového nemají. A pro odstranění drobečků zbývá jediná možnost – obrátit celý přístroj vzhůru nohama.

Chytré funkce

Ty nejlepší topinkovače disponují speciálními funkcemi, které byste mohli ocenit. Dokáží například rozmrazit pečivo, které máte uložené v mrazáku. Nebo opékat pečivo pouze z jedné strany.

Zajímavou funkci symbolizuje také možnost udržování tepla, která ponechá toast teplý, než jej budete mít čas sníst. Při výběru tohoto přístroje se také můžete zaměřit na to, zda topinkovač disponuje funkcí vycentrování pečiva (aby bylo jeho propečení rovnoměrné).

Je topinkovač zbytečný a ztrátou peněz?

Možná i vy stále přemýšlíte, zda není topinkovač pouhou zbytečností, na kterou se vám bude v kuchyni prášit. Opravdu jej využijete? Nestačí vám pro přípravu topinek jen klasická pánev?

Pravdou zůstává, že topinkovače se těší u většiny domácností velké oblibě. Lidé hodnotí velmi pozitivně zejména rychlost přípravy a skutečnost, že pro vytvoření topinek není potřeba žádný tuk. Výsledek je proto mnohonásobně zdravější.

Samotná příprava je přitom opravdu jednoduchá a zvládnou ji i děti, nebo starší osoby. Opečený chléb k snídani, svačině, nebo večeři zkrátka chutná prakticky všem. A je jedno, zda se rozhodnete pro jeho sladkou, nebo slanou variantu.

Pokud navíc vezmeme v úvahu opravdu velmi nízkou pořizovací cenu, jedná se podle nás o spotřebič, který by měl vlastnit prakticky každý. Věřte nebo ne, čerstvé topinky si jednoduše zamilujete.

Někteří výrobci si jsou přitom vědomi, že toastovač často zůstává po celou dobu na kuchyňské lince. Proto se snaží o co nejzajímavější design a různé řady produktů, díky čemuž můžete s topinkovačem zkombinovat například i rychlovarnou konvici, mixér, nebo kávovar.