Nejlepší mobily pro seniory recenze | Srovnání + návod jak vybrat

Rate this post

Mobilní telefony se staly neodmyslitelnou součástí našeho života. Spousta z nás je prakticky nepustí z rukou a běžný den si již bez nich nedovedeme představit. Zatímco mladí lidé obecně preferují nejmodernější technologie a chtějí se pyšnit přístrojem, který má nejlepší hardwarovou i softwarovou výbavu, senioři ve většině případů hledají pravý opak.

Z tohoto důvodu výrobci stále neopouštějí od produkce klasických tlačítkových telefonů, které zvládají základní funkce a jsou uzpůsobeny tak, aby více vyhovovaly právě starším lidem – mají velké displeje a tlačítka, SOS tlačítko pro případy nouze a podobně. Tlačítkové mobily pro seniory se zkrátka těší velké oblibě.

A právě na ty vůbec nejlepší mobily pro seniory se v dnešním článku zaměříme. Prozradíme vám, jaké parametry byste měli brát při pořizování telefonu pro seniora v úvahu.

Proč senioři nezvládají pracovat se smartphony? Dočtete se na konci článku.

A zároveň uvedeme hned několik modelů ve třech kategoriích, které my osobně doporučujeme. Kategorie jsme přitom volili s ohledem na finanční rozpočet – v článku proto najdete recenze levných mobilů pro seniory, lepších modelů i dotykových telefonů pro náročnější.

Jak už to v našich článcích bývá zvykem, najdete zde vždy přehledně vypsané jednotlivé výhody a nevýhody vybraných přístrojů.

Jaký je tedy nejlepší mobil pro seniory? Pojďme se na to podívat.

5 důvodů, proč koupit seniorovi telefon

Přemýšlíte, zda byste opravdu měli mobilní telefon pro své nejbližší pořídit? Využijí jej? Nebude pro ně příliš složitý? Měli byste pořídit spíše tlačítkový mobil pro seniory, nebo vsadit na lepší dotykovou variantu? Níže uvádíme 5 hlavních důvodů, proč byste měli nákup tohoto praktického pomocníka reálně zvážit.

Budete v kontaktu

Je obecně známou pravdou, že senioři si rádi povídají se svými dětmi a vnoučaty. Pokud jim tedy pořídíte mobilní telefon, budou s vámi moct být neustále v kontaktu, což jim stoprocentně udělá velkou radost.

A nebudete omezeni jenom na volání. Jelikož tlačítkové telefony pro seniory mají obvykle velký displej i tlačítka, mohou vám starší lidé bez větších problémů napsat i SMS zprávu.

Řešení pro krizové situace

U starších lidí se může stát cokoliv. Udělá se jim špatně, zatočí se jim hlava, nebo třeba spadnou ze schodů. V každém případě je ideální, když u sebe mají mobilní telefon a mohou se dovolat na tísňovou linku.

Nejlepší telefony pro seniory navíc disponují užitečnou funkcí SOS lokátoru. Stačí jen stisknout jedno tlačítko a poloha seniora se automaticky pošle na předem zadané telefonní číslo.

Jednoduché ovládání

Pro tlačítkové telefony pro seniory je obvykle typické, že nedisponují velkým množstvím funkcí. U jiných osob by to byla pravděpodobně nevýhoda, starší lidé však tuto skutečnost ocení, jelikož se jim poté přístroj jednodušeji ovládá.

Ve většině případů proto tyto telefony disponují pouze základními funkcemi, jako je volání, zasílání SMS zpráv, budík, rádio, kalkulačka či přístup na internet.

Zdroj informací a zábavy

Senioři se na mobilním telefonu mohou i zabavit. V případě lepších telefonů s přístupem na internet jim můžete stáhnout aplikace se sudoku či křížovkami, díky kterým si mohou zkrátit dlouhé chvíle. Telefon se jim bude hodit také pro poslech hudby a v neposlední řadě se jedná o skvělý zdroj informací, pokud je senior seznámen s fungováním internetu.

Finanční nenáročnost

Důvodem pro pořízení tlačítkového mobilu pro seniory může být také jeho finanční nenáročnost. Levné mobily pro seniory lze totiž sehnat i pod 1 000 Kč. Za málo peněz tak získáte hodně muziky – budete na příjmu s vašimi nejbližšími a zároveň jim alespoň částečně zajistíte určitou bezpečnost.

Srovnání kvality – všechny kategorie

Předtím, než se pustíme do první kategorie, pojďme společně porovnat důležité parametry vybraných produktů.

Kategorie"Levné telefony pro seniory""Levné telefony pro seniory""Lepší telefony pro seniory""Lepší telefony pro seniory""Dotykové telefony pro seniory"
UmístěníTOP 2TOP 1TOP 2TOP 1TOP 1
NázevAligator A670 SeniorTESLA SimplePhone A50Aligator A880 GPS SeniorPanasonic KX-TU329FXMEDoro 8040
Obrázek
KonstrukceS klávesnicíS klávesnicíS klávesnicíSklápěcí s klávesnicíDotykový
Možnost paměťové kartyanoanoanoanoano
Hmotnost85 g91 g100 g114 g165 g
Rozlišení displeje220 x 176240 x 320320 x 240320 x 2401280 x 720
Fotoaparátanoanoanoanoano
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

TOP 5 – levné mobily pro seniory (do 1 000 Kč)

Nejprve se zaměříme na levné tlačítkové telefony pro seniory, za které z peněženky vydáte méně než 1 000 Kč. Pokud tedy nechcete příliš investovat a zároveň si vystačíte s opravdu základními technologiemi, přečtěte si recenze námi vybraných 5 modelů v této kategorii.

Recenze Recenze CPA Halo 11

V našem testování se na pátém místě umístil jednoduchý telefon pro seniory CPA Halo 11, který je ideální pro běžné volání a posílání SMS zpráv.

Ke každému kontaktu si lze přiřadit fotografii, která se poté zobrazí na displeji přístroje, kdykoliv někdo zavolá. Díky tomu budou senioři vědět, o koho se jedná, aniž by si museli číst jméno kontaktu (a hledat předtím brýle).

Tento mobil pro seniory s velkými tlačítky disponuje opravdu jednoduchým ovládáním. Nechybí přitom ani speciální SOS tlačítko umístěné na zadní straně. Nás zaujala především dlouhá výdrž baterie – na jedno nabití je schopná pracovat až 10 dní. Pro nabití slouží praktický stojánek, který si může senior postavit na nějaké dobře viditelné místo a mít jej neustále po ruce.

Možnou nevýhodu lze spatřit ve skutečnosti, že je displej venku hůře čitelný. Zároveň telefon disponuje nekvalitním fotoaparátem a pořízené snímky se nepyšní příliš vysokým rozlišením. Na druhou stranu to však lze vzhledem k velmi příznivé ceně předpokládat.

+

Velká tlačítka

Jednoduché ovládání

SOS tlačítko

Horší čitelnost displeje venku

Nepříliš kvalitní fotoaparát

Recenze Evolveo EasyPhone XD

Čtvrtou příčku v této kategorii obsadil jednoduchý mobil pro seniory Evolveo EasyPhone XD. Zaujal nás zejména robustní konstrukcí, která přežije i drobný pád na zem. Zalíbila se nám i tlačítka, která mají mezi sebou přiměřeně velké rozestupy, a snadno se proto mačkají. Seniory potěší i poměrně velká výdrž baterie – v pohotovostním režimu totiž hravě zvládne i 300 hodin.

Tento levný tlačítkový telefon pro seniory disponuje třemi speciálními tlačítky M1, M2 a M3, na které si lze uložit nejoblíbenější kontakty. Nemusí poté zdlouhavě hledat v telefonním seznamu a stačí jim pouze stisknout vybrané tlačítko – z uživatelského hlediska tuto funkci hodnotíme rozhodně velmi pozitivně.

Telefon se pyšní fotoaparátem, bohužel jej však doplňuje velmi malá interní paměť. Pokud proto vaši blízcí chtějí pořizovat i snímky, doporučujeme přikoupit SD kartu a paměť tak jednoduše rozšířit.

+

Pevná konstrukce

Nízká hmotnost

Jednoduché ovládání

Malá interní paměť

Recenze Alcatel 2008G

Na třetím místě se umístil mobilní telefon pro seniory Alcatel 2008G, který se pyšní pěkně širokým provedením, díky jemuž se jednoduše drží v ruce.

Senioři u něj ocení zejména velká tlačítka, která doplňuje dostatečně velký a jasný displej.

Telefon disponuje integrovaným SOS tlačítkem, a proto si váš dědeček či babička jednoduše přivolají pomoc v případě potřeby.

Velmi pozitivně hodnotíme také výdrž baterie – v pohotovostním režimu totiž dokáže vydržet v provozu neuvěřitelných 350 hodin. K nabíjení slouží praktický stojánek, do kterého telefon snadno a rychle vložíte.

Jedinou nevýhodu symbolizuje náročnější nastavení – s tím bude pravděpodobně muset pomoct mladší generace. Pokud však vezmeme v úvahu velmi příznivou cenu, jedná se rozhodně o skvělou volbu.

+

Přehledné rozhraní

Velká tlačítka

Jednoduché ovládání

Náročnější nastavení

Recenze Aligator A670 Senior

Druhou příčku obsadil rovněž levný tlačítkový mobil pro seniory Aligator A670 Senior. Nabízí dostatečně velký displej a velká písmena, díky čemuž je orientace v něm velmi jednoduchá. Rovněž tlačítka jsou příjemná na stisknutí – v lepší orientaci rovněž pomáhají jednotlivé rozestupy mezi nimi.

Díky vysoké hlasitosti vyzvánění a hovorů se nemusíte obávat, že by příchozí telefonát starší lidé neslyšeli. Bohužel však nejde změnit tón vyzvánění a pro všechny kontakty tak musí mít senior ten stejný.

Jedná se o mobil s SOS tlačítkem pro seniory, který v případě nouze odešle SMS s aktuální polohou na vaše číslo. Jelikož není hardwarově nijak náročný, pyšní se zároveň poměrně dlouhou výdrží baterie – nemusíte jej nabíjet každý den.

Fotoaparát zde symbolizuje spíše doplňkovou funkci. Pořízené snímky nejsou příliš kvalitní a pokud budete chtít fotit více, je třeba počítat s přidáním SD karty.

+

Snadné ovládání

Velké číslice

Vysoká hlasitost

Slabší fotoaparát

Nemožnost změnit vyzvánění

Recenze TESLA SimplePhone A50

Za absolutního vítěze považujeme mobil pro seniory TESLA SimplePhone A50. Pyšní se bytelnou konstrukcí a ustát by proto měl i občasný pád ze stolu či jinou drobnou nehodu.

V poměru cena/výkon se jedná o opravdu ideálního pomocníka. Nabízí dostatečně velký, jasný a barevný displej, který je pro starší lidi dobře čitelný. Ovládá se pomocí klasických tlačítek, která jsou pro lepší orientaci rovněž zvětšena. Nás zaujala také extrémně dlouhá výdrž na jedno nabití – pro tento mobilní telefon není problém vydržet i týden v kuse.

Zároveň disponuje 3 tlačítky pro uložení oblíbených kontaktů, aby senioři nemuseli číslo vždy složitě hledat v seznamu. Na druhou stranu – některým pouze 3 možnosti nemusí stačit.

Za nás nejlepší telefon pro seniory s nízkou cenou se pyšní i fotoaparátem pro zachycení okamžiků třeba z oslavy narozenin vnoučat. Samozřejmě je však třeba počítat s tím, že snímky nejsou vzhledem k hardwarové výbavě příliš kvalitní. Když jsme však zvážili všechna pro a proti, vyšel tento přístroj jako nejlepší mobil pro seniory v poměru cena/výkon.

+

Nízká cena

Velký displej a klávesnice

Dlouhá výdrž baterie

Bytelná konstrukce

Pouze 3 možnosti pro nastavení oblíbených čísel

TOP 3 – lepší mobily pro seniory

Ne každému může vyhovovat pouze opravdu jednoduchý telefon pro seniory. Někteří například mohou toužit po lepším fotoaparátu či ještě lepším výkonu baterie. Pojďte si přečíst, jaké 3 modely jsme pro vás v této kategorii vybrali.

Recenze Nokia 3310 2017 Dual SIM

Vzpomínáte si ještě na starý dobrý telefon Nokia 3310, který před pár lety obletěl svět? Nyní si můžete užít zmodernizovanou verzi mobilu nokia pro seniory.

Díky svému tvaru perfektně padne do ruky a pyšní se speciální polarizovanou vrstvou, která zajišťuje lepší čitelnost displeje na přímém slunci.

Nokia 3310 se odjakživa pyšnila baterií s dlouhou životností a ne jinak je tomu i u tohoto modelu. Z tohoto důvodu bohatě postačí, když přístroj nabijete jednou za několik dní.

Senioři ocení i velký displej a jednoduché ovládání. Nechybí ani fotoaparát, který však nenabízí příliš vysokou kvalitu. Navíc má tento mobil nokia pro seniory velmi malou interní paměť, která v případě focení vystačí přibližně na jeden až dva snímky. Pokud by však váš nejbližší chtěl fotit pravidelně, lze do telefonu umístit paměťovou kartu.

+

Velký displej

Jednoduché ovládání

Dlouhá výdrž baterie

Užitečné aplikace

Malá paměť

Nekvalitní fotoaparát

Recenze Aligator A880 GPS Senior

Na poli lepších telefonů pro seniory s velkými tlačítky si od nás stříbrnou medaili odnáší mobil pro seniory Aligator A880 GPS Senior.

Stejně jako předchozí přístroj nabízí i tento poměrně velký displej a tlačítka mezi sebou mají rozumně velké mezery, což pomáhá snadnějšímu ovládání.

Displej je pěkně čitelný a senioři ocení velká písmena v menu. Disponuje i fotoaparátem, který postačí na základní zachycení důležitých momentů.

Telefon má zabudované SOS tlačítko a je vybaven velmi přesným GPS lokátorem. Pozitivně proto hodnotíme skutečnost, že je schopen zaslat polohu u SOS zprávy s přesností na jednotky metrů.

Zadní kryt se však obtížně odstraňuje, a proto může být prvotní manipulace se SIM kartou poněkud obtížná. Je totiž potřeba pracovat s opravdu jemnou motorikou, s čímž mohou mít právě starší osoby potíže. Vše vyřeší, pokud jim s vložením SIM karty pomůžete vy.

+

Velmi přesný GPS lokátor

Velká tlačítka

Přehledné rozhraní

Obtížnější zastrčení SIM karty

Recenze Panasonic KX-TU329FXME

Nejlepší telefon pro seniory v této kategorii symbolizuje Panasonic KX-TU329XME, který symbolizuje jediné “véčko” v naší recenzi. Díky jeho provedení jej může senior bez obav vložit do tašky a nemusí se obávat, že by se “něco omylem pomačkalo”.

V zaklaplém stavu se na přední části ukazují notifikace, které zobrazí informaci o přijaté zprávě či zmeškaném hovoru. Velkou výhodu symbolizuje opravdu velké písmo, které starší lidé mající problém se zrakem spolehlivě přečtou – jedná se zkrátka o bezvadný telefon pro seniory s velkými tlačítky.

Pomocí rychlých voleb si můžete jednoduše nastavit oblíbená telefonní čísla a následně je snadno vytočit, kdykoliv je potřeba.

Někomu by mohly vadit větší rozměry tohoto přístroje (zejména jeho větší tloušťka). Na druhou stranu se právě díky “véčkovému” provedení snadno drží v ruce a jen tak nevyklouzne. Symbolizuje proto skvělého pomocníka i pro osoby, které mají potíže s třesem rukou. A zaujala nás i velmi slušná výdrž baterie – v pohotovostním režimu vydrží úctyhodných 600 hodin. Mobil pro seniory Panasonic zkrátka symbolizuje skvělou volbu.

+

Oznámení při zaklaplém telefonu

Velké písmo

Rychlé volby

Větší tloušťka

TOP 3 – dotykové mobily pro seniory

Pokud staršímu člověku nevadí dotykový telefon a dobře se mu ovládá, můžete zvážit i pořízení chytrého telefonu pro seniory. Zde výrobci stejně jako u klasických tlačítkových telefonů myslí na co nejjednodušší intuitivní rozhraní a snadné ovládání. Dotykové mobily pro seniory mají také obvykle kvalitnější fotoaparát a disponují možností Wi-Fi připojení.

Recenze Doro 8035

Třetí příčku obsadil telefon pro seniory Doro 8035. U něj nás zaujalo zejména velmi intuitivní a jednoduché ovládání, které si starší člověk poměrně rychle osvojí.

Další pozitivum spatřujeme v přítomnosti stolní nabíječky, do které lze telefon jednoduše a rychle vložit bez nutnosti hledání vhodného kabelu. Mobilní telefon disponuje 5MPx zadním fotoaparátem – pořízené snímky jsou v porovnání s tlačítkovými telefony na skvělé úrovni. Samozřejmě je však třeba počítat s tím, že špičkové fotografie vám bohužel nevykouzlí.

S lepší hardwarovou a softwarovou výbavou se pojí i kratší výdrž baterie. V porovnání s předchozími tlačítkovými telefony je proto tento model potřeba častěji nabíjet.

+

Intuitivní ovládání

Stolní nabíječka

Velký displej

16GB interní paměť

Nepříliš kvalitní fotoaparát

Kratší výdrž baterie

Recenze Archos Diamond Selfie Lite

Druhý chytrý mobil pro seniory zastupuje Archos Diamond Selfie Lite. Zaujal nás především svým slušným výkonem a rozumnou cenou. Díky poměrně silné hardwarové výbavě šlape jako hodinky a je vhodný spíše pro aktivnější seniory, kteří chtějí chytrý telefon využívat opravdu naplno.

Snadno se s ním připojíte na internet a přečtete si nejnovější zprávy. Stejně tak vám skvěle poslouží při pořizování fotografií – snímky jsou z něj pěkně ostré a barevné.

Výhodu spatřujeme také v přítomné notifikační diodě, která vás vždy upozorní na nějaké oznámení bez nutnosti zapínání telefonu. Vše poté podtrhuje velký displej, který je krásně přehledný. Někomu však může vadit, že je telefon již příliš velký a v jedné ruce se může hůře ovládat. Rovněž oproti jiným modelům disponuje trochu vyšší hmotností (184 gramů), a proto bychom jej doporučili spíše pro seniora, který nemá potíže s motorikou.

+

Notifikační dioda

Slušný fotoaparát

Plynulý chod

Velký displej

Vyšší hmotnost

Recenze Doro 8040

Naším výhercem v kategorii chytrých mobilů pro seniory se stal Doro 8040. Jedná se o telefon se zjednodušeným rozhraním, ve kterém se poměrně rychle zorientují i starší osoby. Díky velkému a jasnému displeji přitom krásně uvidí na vše potřebné.

Od nás si první příčku kromě jiného odnáší i díky špičkové výdrži baterie. V pohotovostním režimu dokáže pracovat až 550 hodin. Vzhledem k tomu, že se jedná o dotykový telefon (a ne tlačítkový, který je na spotřebu energie nenáročný), jde o velmi pěknou hodnotu.

Samozřejmost poté symbolizuje Wi-Fi připojení a díky slušné přední kameře se tento dotykový mobil pro seniory hodí i pro videohovory.

+

Jednoduché rozhraní

Kvalitní displej

Skvělá výdrž baterie

Vyšší hmotnost

Jak vybrat telefon pro seniory: Na co se dívat při výběru?

Při výběru nejlepšího mobilu pro seniory byste měli brát v úvahu hned několik parametrů. Uvědomte si, že nekupujete přístroj pro sebe, ale pro staršího člověka, který již může mít určité zdravotní problémy (například špatný zrak či sluch). A právě tomu by měl výběr odpovídat, aby byl telefon pro seniora opravdovým pomocníkem a ne jen další zbytečností, kterou se nenaučí používat.

Klávesnice

První důležitý parametr symbolizuje způsob řešení klávesnice. Zřejmě každý si nyní představí, že by klávesnice měla být pokud možno co největší. To je sice pravda, ale zaměřit byste se měli například i na mezery mezi jednotlivými tlačítky. Pokud totiž budou příliš malé, člověk jednoduše stiskne více tlačítek zároveň.

Rovněž zvažte, z jakého materiálu mají být tlačítka vyrobena. Na trhu totiž najdeme například modely s pogumovanými tlačítky, na jejichž stisknutí je potřeba vynaložit více síly, což nemusí vyhovovat každému.

Nejlepší mobily pro seniory tedy mají dostatečně velká a pevná tlačítka s rozumnými mezerami mezi sebou.

Velikost displeje

Neméně důležité je i provedení displeje. Zde platí jednoduché pravidlo – nejlepší mobil pro seniory disponuje co největším displejem. V úvahu však berte i to, aby byl displej pěkně čitelný a disponoval dostatečným jasem. Řešit však nemusíte například pozorovací úhly či rozlišení – to je u telefonů pro seniory vedlejší.

Hlasitost

Jak již bylo řečeno, ne jeden senior má potíže se sluchem. Z tohoto důvodu je rozhodně vhodné, aby telefon umožňoval opravdu vysoké nastavení hlasitosti – a to nejen u vyzvánění, ale i u hovoru nebo při stisknutí tlačítek. Tato na první pohled banalita může starším lidem výrazně pomoct při obsluze jejich nového přístroje.

Baterie

Výdrž baterie hraje klíčovou roli prakticky u každého přístroje a telefony nejsou výjimkou. Ani senioři nechtějí svůj mobil neustále připojovat do zásuvky, než jej budou moct opět používat. Ani ty nejlepší telefony pro seniory však obecně nedisponují příliš silnou hardwarovou výbavou, a proto nejsou na baterii příliš náročné. V pohotovostním režimu proto většinou dokáží vydržet i několik dní.

Rozměry

Seniorům se často třepou ruce a těžké předměty příliš dlouho neudrží. Z tohoto důvodu je potřeba myslet i na to, aby telefon nevážil příliš mnoho (ale zároveň byl dostatečně velký). Naštěstí však na tuto skutečnost výrobci myslí a nejlepší mobily pro seniory se se svou hmotností pohybují do 100 gramů.

Fotoaparát

Samozřejmě je třeba počítat s tím, že fotoaparáty ani těch nejlepších mobilů pro seniory nejsou na žádné špičkové úrovni. Jeho přítomností však pravděpodobně babičce či dědečkovi vykouzlíte úsměv na tváři, jelikož si budou moct pořídit snímky třeba z oslavy narozenin nebo Vánoc. A při dlouhých zimních večerech si poté fotografie prohlédnout – zkrátka ideál.

Možnost paměťové karty

S fotoaparátem úzce souvisí i skutečnost, zda telefon umožňuje vložení paměťové karty. U většiny modelů lze totiž předpokládat, že nedisponují dostatečně velkým interním úložištěm pro fotografie. Pomocí paměťové karty byste však paměť mohli jednoduše rozšířit.

Kalkulačka, kalendář a budík

Spočítat si výdaje na léky, podívat se, na jaký den vychází nejbližší svátek a nastavit si budík na ráno. To jsou další doplňkové funkce, které levný telefon pro seniory může zvládat a usnadňovat jim tak život. Pokud víte, že by je vaši nejbližší využili, rozhodně se o jejich přítomnosti před nákupem informujte.

SOS tlačítko

Snad nejzajímavější funkci u telefonů pro seniory symbolizuje speciální SOS tlačítko. Stačí, abyste seniora naučili jej zmáčknout v případě, že se ocitne v nějaké špatné situaci – udělá se mu nevolno, ztratí se a podobně.

Telefon následně odešle jeho přesnou lokaci na předem nastavené telefonní číslo (typicky nejbližšího rodinného příslušníka, který se za ním vypraví). Tímto jednoduchým způsobem se tedy postaráte alespoň částečně o jeho bezpečnost. Tuto funkci přitom většinou zvládají i levné mobily pro seniory vybavené GPS lokátorem.

Proč senioři nezvládají pracovat s nejmodernějšími smartphony?

Doba jde neustále kupředu. To, co se nám před 10 lety zdálo jako nemožné, už dnes bereme jako za zastaralé. Zatímco dříve byly tlačítkové telefony nejmodernější vymožeností (oproti klasickým pevným linkám), dnes je situace opět o něco odlišná a v popředí jsou mobilní telefony podporující ty nejmodernější technologie.

Pro mladou generaci je to samozřejmost, ta starší však již tento trend nestíhá. Možností je totiž tolik, že si to senioři nedokáží zapamatovat, natož pak používat v praxi. Pokud byste za takto technologiemi nepolíbeným člověkem přišli a ukázali mu třeba nejnovější iPhone, pravděpodobně na vás bude nechápavě koukat.

“Jak je možné, že telefon rozpozná můj obličej? Jakto, že rozumí mluvenému slovu? Co to znamená bezdrátové nabíjení – jak se elektřina dostane až do přístroje?”

A to je jen pár otázek, které by se na vás s největší pravděpodobností sesypaly. V současné době existuje několik kurzů, na kterých se mohou senioři naučit s dotykovými telefony pracovat. Pravdou ovšem zůstává, že je to pro ně stále velmi obtížné a mají problémy si všechny kroky zapamatovat. Nejlepší telefony pro seniory jsou zkrátka co nejjednodušší.

A jak tomu bude v budoucnu? Dá se předpokládat, že technologie postupem času ovládnou život každého z nás. A za pár let již senioři budou používat nejnovější vychytávky stejně nadšeně, jako je v současné době používá mladá generace. Ale nechme se překvapit.