Nejlepší běžecké pásy na doma | Recenze, srovnání + návod jak vybrat

Rate this post

Přejeme krásný den! Jsme tým VyberToNejlepsi.cz a dnes bychom ti rádi pomohli vybrat takový běžecký pás, který bude vyhovovat tvým potřebám a splňovat tvá očekávání.

Přesně tak! Cílem tohoto článku je, abys v našich TOP listech našel právě takový produkt, který je přesně pro tebe v tuto chvíli ten nejvhodnější.

Uvažuješ tedy o koupi běžeckého pásu a ptáš se, jaký běžecký pás je na trhu ten nejlepší. Bohužel na tuto otázku nelze odpovědět jednoslovně, protože je třeba nejdříve zvážit několik různých faktorů.

Lidé si totiž obecně kupují běžecké pásy, stejně jako drtivou většinu všech produktů, s kompletně rozdílnými účely jejich využití.

Někdo má vyšší nároky na výkon a hledá běžecký pás na doma, který mu bude sloužit v řádech desítek let, někdo hledá levnější alternativu a má v plánu využít běžecký pás pouze pro rychlou chůzi.

Někdo jiný zase hledá praktický běžecký pás s malými rozměry, který bude disponovat funkcí stoupání. Jaký běžecký pás hledáš ty?

Lze zhubonut pomocí běžeckého pásu? Dozvíte se na konci článku.

Ať už je tvůj účel koupi běžeckého pásu jakýkoliv, jsi na správném místě. Článek je rozdělen do 3 částí podle toho, jaké finanční prostředky jste ochotni do běžeckého pásu investovat.

V každé části potom naleznete srovnání parametrů, které Vám pomůže vybrat ten vhodný přístroj právě podle Vašich potřeb. Krom srovnání parametrů pečlivě vybraných produktů naleznete v článku také jejich recenzi a detailní popis.

Snažili jsme se do každého TOP výběru zařadit produkty s nejpříznivějším poměrem cena / výkon a zároveň produkty s různými účely využití. Doufáme tedy, že mezi nimi najdeš takový produkt, který bude splňovat právě tvá očekávání.

V první části článku se podíváme na běžecké pásy do 10 000 Kč. Pokud nechcete do běžeckého pásu investovat desítky tisíc korun, tato sekce je pro Vás.

„Zlatí střední cesta“. Tak bychom mohli nazvat naši druhou sekci, ve které se podíváme na nejlepší běžecké pásy do 25 000 Kč.

Každý kupující bere běžecký pás jako seriózní investici. Pokud toto u Vás platí dvojnásob a jste ochotni do běžeckého pásu investovat vyšší desítky tisíc korun, nenechte si ujít třetí část článku, kde si rozebereme profi běžecké pásy.

Proč si běžecký pás koupit?

Tady je 5 důvodu, proč věříme, že se vyplatí koupi běžeckého pásu na doma zvážit.

  • Zdraví

Všichni víme, že zdraví patří vždy na první místo. Pokud se rozhodnete pro koupi běžeckého pásu a budete jej pravidelně používat – ať už pro rychlou chůzi, nebo běhání – můžete si být jisti, že Vám za to Vaše zdraví v dlouhodobém horizontu poděkuje. Pravidelný pohyb je zdravý pro Vaše srdce, plíce a pokud máte sedavé zaměstnání, je pro Vaše záda nepostradatelný.

  • Budování postavy

Všichni víme, že když skloubíte zdravou stravu s aktivním pohybem v jakékoliv formě, Vaše tělo Vás odmění buď odbouráním tukové hmoty, nebo budováním svalové hmoty. Pokud se tedy snažíte dodržovat zdravou a kvalitní stravu, ale nemáte dostatek pohybu, běžecký pás pro Vás může být řešením. V dnešní době nabízí běžecké pásy navíc programy jako HIIT (high-intensity interval training), chůzi do kopce atd. Drtivá většina běžeckých pásu Vám také změří spálený počet kalorií, což se Vám bude může pro výpočet kalorického deficitu.

  • Bez výmluv

Nezpochybnitelná výhoda běžeckého pásu tkví v tom, že Vám nabízí vykonávat fyzickou námahu – ať už v podobě běhání, chůze do kopce atp. – za jakýchkoliv podmínek. Ať už venku prší, sněží, nebo třeba padají trakaře, nijak to neovlivní fakt, že si můžete jít bez problému zaběhat a splnit si tak Vaše každodenní cíle. Počasí a čas jsou dvě nejčastější výmluvy pro to nic nedělat. Jelikož budete mít možnost trénovat doma a za jakýchkoliv okolností, tyto výmluvy nad Vámi nebudou moci zvítězit.

  • Pohodlí

Jeden z hlavních důvodů, proč jsou běžecké pásy na doma tak populární, je pohodlí. Ať už budete mít striktně nastavený tréninkový plán, nebo se spontánně rozhodnete si zasportovat, nemusíte hned plánovat cestu do nejbližší posilovny, nebo k nejbližší lesní stezce. Stačí se obléknout do sportovního, napustit si sklenici vody a jste připraveni začít.

  • Praktičnost

Mnoho lidí má běžecké pásy za obrovské stroje, které jim doma zaberou půlku místnosti. Pravda je taková, že v dnešní době lze praktičnost běžeckých pásu zařadit spíše mezi výhody, nežli nevýhody. Většina běžeckých pásu nabízí funkci skládání, tudíž není problém je například zasunout pod postel, nebo ho pomocí koleček převést do kumbálu.

Srovnání kvality: všechny TOP kategorie

Kategorie"Max. 10 000 Kč""Max. 10 000 Kč""Max. 25 000 Kč""Max. 25 000 Kč""Profi"
UmístěníTOP 2TOP 1TOP 2TOP 1TOP 1
NázevAcra GB4200Housefit TEMPO 20Acra 05-GB4600Housefit SPIRO 80 iRuninSPORTline inCondi T400i
Obrázek
Hmotnost65 kg57 kg80 kg90 kg97 kg
Maximální rychlost (km/h)16 km/h14 km/h22 km/h18 km/h22 km/h
Maximální náklon (%)10 %10 %20 %18 %22 %
Chytré měřeníanoanoanoanoano
Odpružení běžecké plochyanoanoanoanoano
VýrobceAcraHousefitAcraHousefitinSPORTline
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

TOP 5: Nejlepší levné běžecké pásy na doma (do 10 000 Kč)

Recenze Acra GB390

S překvapivým poměřem cena / výkon se na pátém místě v sekci Nejlepší běžecké pásy na doma do 10 000 Kč umístil model Acra GB3900.

Za cenu kolem 6 500 Kč nabízí tento motorový běžecký pás opravdu zajímavou technologii a funkce. (O rozdílu mezi motorovými a bezmotorovými pásy se budeme bavit na konci článku)

Běžecký pás Acra GB3900 nabízí 12 různých programů. Disponuje také funkcí computer, která nabízí měření mnoha parametrů, jako jsou čas, rychlost, vzdálenost, puls a v neposlední řadě počet spálených kalorií.

Na produktu také potěší odpružená běžecká plocha, která zaručuje o něco pohodlnější běhání. Už jsme zmínili, že se jedná o motorový běžecký pás. Výkon elektromotoru je 1 HP (745,7 W)

Jeho zásadní výhodou je praktičnost. Skládací běžecký pás na doma váží 32 kg a disponuje kolečky, která Vám pomohou jej umístit na dané místo. Nevýhodou Acra GB3900 je maximální rychlost 10 km/h.

Pokud máte tedy potřebu dosahovat při běhání vyšších rychlostí, tento model pro Vás nemusí být ta správná volba. Nosnost činí 100 kg. Pokud se chystáte trénovat s tréninkovou vestou, doporučuji zvolit jiný model.

+

Kvalitní onstrukce

Příznivá cena

Praktičnost

Maximální rychlost

Recenze Master F-04

Pokud hledáte levný běžecký pás na domácí cvičení s poměrně příznivým poměrem cena / výkon, Master F-04 může být pro Vás ta správná volba.

Za příznivou cenu 3 490 korun (1.8.2019) nabízí tento magnetický běžecký pás odpružení běžecké plochy. Nechybí ani LCD computer monitorující rychlost, čas, vzdálenost a spálené kalorie

Maximální rychlost, které lze na pásu dosáhnout, je 10 km/h. Hmotnost činí pouhých 26 kg.

Obecně běžecké pásy založené na magnetickém odporu nedisponují takovými kvality, jako motorové běžecké pásy.

Pokud hledáte levnou alternativu, která Vám dovolí chůzi do kopce a pomalejší běh, a jste ochotni za peníze obětovat kvalitu, běžecký pás na doma Master F-04 je jedna z nejlepších variant.

+

Vhodný pro chůzi

Snadná skladnost

Příznivá cena

Konstrukce

Recenze inSPORTline Sprynkl

Běžecký pás inSPORTline Sprynkl je jedním z nejpopulárnějších běžeckých pásů s magnetickou zátěží na trhu.Díky příznivému poměru cena / výkon si zaslouží patřit na našem TOP listu mezi nejlepší běžecké pásy na doma.

Za cenu kolem 5 00 korun nabízí inSPORTline Sprynkl 8 programů, které Vám pomohou optimalizovat nastavení zátěže.

Běžecký pás na doma také disponuje LCD displejem, který Vám řekne počet spálených kalorií, rychlost, uběhnutou vzdálenost, puls, čas atd.

Díky hmotnosti 28 kg je běžecký pás inSPORTline Sprynkl extrémně praktický. Díky skládacímu mechanismu máte možnost jej uložit pod postel, nebo kamkoliv jinam, kde si na něj najdete místo.

+

Praktičnost

Technologie

Cena

Slabší výkon

Recenze ACRA GB4200

Běžecký pás na doma ACRA GB4200 si bezpochyby zaslouží patřit mezi nejlepší běžecké pásy na doma na českém trhu.

S elektrickým nastavením náklonu nabízí tento model s rozměrem běhací plochy 125 x 42 cm elektromotorový pohon o maximálním výkonu 2,5 HP.

Velká výhoda běžeckého pásu na doma ACRA GB4200 tkví v nastavitelné rychlosti 1-16 km/h a nastavitelnosti poloh – 15 poloh s maximálním náklonem 10 %.

Kvalitu produktu potvrzuje certifikace CE/ROHR dle EN957, která je určená pro fitness stroje a zařízení.

Nosnost stroje je 120 kg a jeho samotná hmotnost 65 kg. Praktický computer nabízí také řadu funkcí, jednou z nich je například měření pulsu.

+

Tichost

Praktičnost

Konstrukce

Nepřehledný návod

 

Recenze Housefit Tempo 20

S výkonem 2,5 HP nabízí běžecký pás na doma Housefit Tempo 20 velmi komfortní domácí běhání. V kategorii nejlepší běžecké pásy do 10000 Kč si vybojoval díky poměru cena / výkon 1. umístění.

Krom chytrého computeru disponuje běžecký pás i reproduktory a MP3 přehrávačem. Maximální rychlost, které lze na páse dosáhnout, je 14 km/h.

Ultimátní výhoda běžecké plochy je odpružení „super-soft“, které minimalizuje zatížení kloubů a částečně tlumí kročejový hluk.

Computer je vybaven měřiči času, vzdálenosti, rychlosti, spálených kalorií a tepové frekvence.

Běžecký pás na doma Housefit disponuje i dalšími vychytávkami jako například „horké“ klávesy pro rychlé nastavení rychlosti, 9 programy s proměnnou rychlostí, nebo modře podsvíceným displejem.

+

Konstrukce a běhací plocha

Technologie

Tichost

 

Poměrně malý displej

Levné běžecké pásy: Alternativy

TOP 5: Nejlepší běžecké pásy na doma do 25000 Kč

Pokud berete běžecký pás na doma jako seriózní investici, tato sekce je pro Vás. Běžecké pásy do 25 000 Kč se obecně vyznačují nejen delší životností, ale také lepšími funkcemi, co se týče výběru programů, atp.

Pojďme se tedy společně podívat na ty nejlepší z nich!

Recenze Housefit SPIRO 20

Páté místo v kategorii „nejlepší běžecké pásy do 25000 Kč“ si vysloužil běžecký pás na doma Housefit SPIRO 20, jehož cena se pohybuje kolem 15 tis. Kč.

Tento model nabízí maximální rychlost 18 km v hodině a zároveň maximální možný náklon 18 %. S výkonem 4 HP dominuje nad všemi dříve zmíněnými modely.

Uživatelé ocení také modře podsvícený LCD displej, který zobrazuje základní parametry jako rychlost, spálené kalorie, tepovou frekvenci, čas atp.

Skvělá funkce, kterou běžecký pás na doma disponuje je 12 přednastavených profilů trati a 3 HRC programy, které jsou řízeny tepovou frekvencí.

Housefit SPIRO 20 také nabízí program na měření tělesného tuku, který se Vám může hodit, pokud chcete dlouhodobě sledovat svůj progres.

+

Kvalitní reproduktory

Chytré funkce

Slabší konstrukce

Recenze inSPORTline Lavister

Jak jste si již mohli všimnout, výrobce pásů Insportline se v našem žebříčku „nejlepší běžecké pásy na doma“ nevyskytuje poprvé.

Cena modeli Lavister se pohybuje kolem 13 000 Kč, což je vzhledem k poměru cena / výkon přijatelná částka.

Tento skládací běžecký pás na doma je populární hlavně díky jeho praktičnosti a jednoduchosti. Váží pouhých 50 kilo a pro lidi, kteří nemají zkušenost se cvičením doma by mohl být tou správonu volbou.

Chůzi můžete na tomto stroji začít už při 1 km v hodině. Naopak maximální rychlost dosahuje 14 km/h. Běžecký pás Insportline Lavister mimo jiné nabízí 13 programů a nosnost je 120 kg. Odpružení běžecké plochy je samozřejmostí.

+

Kvalitní konstrukce

Tichost

Praktičnost

Krátké rukojeti

Recenze Housefit TEMPO 30

Běžecký pás na doma Housefit Tempo 30 si bezpochyby zaslouží patřit mezi nejlepší běžecké pásy na trhu.

Při ceně kolem 11 500 Kč se vyznačuje jednoduchostí a pevnou konstrukcí. Při motoru 1,75 HP nabízí tento model maximální rychlost 14 km/h.

Rozměry běžecké plochy jsou 43×120 cm, přičemž hmotnost běžeckého pásu je 61 kg. Uživatelé také ocení modře podsvícený computer s 9 programy včetně MP3. Nosnost běžeckého pásu na doma činí 110 kg.

+

Bezpečnost

Spolehlivost

Vyšší hmotnost

Recenze Acra 05-GB4600

Nyní se dostáváme ke skutečně výkonným běžeckým pásům na doma. Běžecký pás na doma Acra 05-GB4600 dosahuje maximálního výkonu 6 HP a nabízí mnoho dalších užitečných funkcí.

S tímto modelem můžete začít s rychlostí menší než 1 km v hodině a dosáhnout maximální běžecké rychlosti 22 km/h.

Maximální náklon běžeckého pásu je 20 %, což můžete využít jako nástroj pro HIIT kardio trénink.

Nechybí ani 7″ display, 99 přednastavených programů či bezpečnostní rychlobrzda. Nosnost běžeckého pásu je 150 kg.

+

Technologie

Chytré funkce

Konstrukce

Nedostatečný návod

Recenze Housefit SPIRO 80 iRun

Titul nejlepší běžecký pás na doma do 25000 Kč zaslouženě patří modelu Housefit Spiro 80 Irun.

Prostorná plocha běžeckého pásu Vám umožní aplikovat jak příjemnou rychlou chůzi, tak různé formy běhání.

Krom spousty chytrých funkcí a kvalitního odpružení se pyšní tento model svou tichostí a LCD displejem. Nechybí ani zabudovaný větrák pro osvěžení při pohybu.

Housefit nabízí také bezdrátové propojení modelu s tabletem či smarphonem a využití aplikací jako je Kinomap (Android) nebo iConsole (iOS).

Velmi užitečné jsou také cvičební programy, které Vám pomůžou dosáhnout Vašich cílů. Samozřejmě není problém si zátěž určit pomocí vlastního nastavení.

+

Kvalitní LCD displeje

Chytré funkce

Bezpečnost

 

Nepovedené provedení reproduktorů

Běžecké pásy do 25 000 Kč: Alternativy

TOP 2: Nejlepší běžecké pásy „profi“

Níže uvedené běžecké pásy mají své využití jak v domácnostech, tak ve fitness klubech, či v jiných sportovních střediscích. Uvedené produkty patří mezi špičku běžeckých pásů.

Recenze Housefit SPIRO PRO

Na druhém místě našeho profi výběru se umístil běžecký pás HOUSEFIT SPIRO PRO. Tento model je určený pro náročné uživatele a ve většině případů přímo pro fitness centra.

Model SPIRO PRO od výrobce Housefitu nabízí mohutnou rámovou konstrukci, která je připravena na jakkoliv náročný trénink.

Motor o maximálním výkonu 5 HP to jenom potvrzuje. Rozsah rychlosti se u tohoto modelu pohybuje mezi 1 až 20 km/h, přičemž možnost maximálního náklonu je 20 %.

Běžecký pás HOUSEFIT SPIRO PRO disponuje dvěmi HRC Progamy, které se řídí Vaší tepovou frekvencí a pomůžou Vám vybrat to správné tempo.

Masivní běhací plocha o rozměrech 52 x 148 cm nabízí nosnost až 170 kg, což se může hodit například při využití zátěžových vest. Samozřejmostí je podsvícený LCD displej 12 uživatelských programů.

+

Kvalitní konstrukce

Dlouhá životnost

Krátká madla

 

Recenze inSPORTline inCondi T400i

První místo našeho výběru v kategorii „profi“ si vybojoval model inCondi T400i od nyní už Vámi dobře známého výrobce inSPORTline.

Běžecký pás inSPORTline inCondi T400i se pyšní komplexní jak funkční tak bezpečnostní výbavou. Chytrý computer s podsvíceným displejem Vám nabídne všechny potřebné funkce, které pro svůj workout potřebujete.

Motor nabízí maximální výkonu3,5 HP, což je dostačující pro jakékoliv využití. Maximální náklon tohoto modelu je 22 %, přičemž maximální možná rychlost je 22 km/h.

Kvalitní konstrukce a odolná povrchová úprava zaručují dlouhou životnost a pevnost při náročnějších cvičeních.

Běžecký pás nabízí širokou škálu chytrých funkcí, mezi ně patří například iRunning+, HRC program, měření tuku v těle, nebo například integrovaný ventilátor.

+

Technologie

Kvalitní konstrukce

 

Větší hlučnost

Jak vybrat běžecký pás na doma: na co se dívat při výběru

Předtím, než se pustíme do samotných parametrů, které je třeba při koupi běžeckého pásu zvážit, chci abyste se zamysleli nad pár věcmi.

Stejně jako to bývá s výběrem jakéhokoliv jiného produktu, nejdříve je třeba se zamyslet nad samotným účelem Vašeho nákupu.

Proč si chcete běžecký pás na doma koupit? Jaké jsou Vaše cíle? Kolik chcete do běžeckého pásu investovat? Kolik prostoru si doma chcete na běžecký pás vyhradit? Stačí Vám běžecký pás na rychlou chůzi, nebo hledáte spolehlivý běžecký pás pro delší trénink běhání? Jaké chytré funkce od běžeckého pásu očekáváte?

Začněme s Vaším cílem, tedy co od běžeckého pásu očekáváte. Pokud máte v plánu využívat běžecký pás 3x týdně na půlhodinovou rychlou chůzi, zřejmě Vám postačí běžecký pás s magnetickým pohonem. Tyto běžecké pásy se vyznačují zejména nižší cenou, než motorové běžecké pásy.

Nejsou určené na náročnější běhání, na cvičení s tréninkovou vestou a nemůžete od nich očekávat životnost v rámci například deseti let.Pokud hledáte běžecký pás, který zvládne více než jen rychlou chůzi, ale nechcete za něj utratit desítky tisíc korun, patříte bezpochyby do nejširší kategorie lidí. V takovém případě byste se měl/a dívat spíše po motorovém běžeckém pásu, který se vyznačuje pevnou konstrukcí a splňuje Vaše požadavky – v tomto případě to budou hlavně 3 věci:

  1. rozsah náklonu
  2. maximální rychlost
  3. chytré funkce

Zejména chytré funkce potom rozhodují o finální ceně produktu.

Další otázkou, kterou byste si měli před koupí běžeckého pásu položit, je kolik prostoru si chcete pro Váš běžecký pás na doma vyhradit. Rozměry běžeckého pásu se běžně pohybují kolem 50 x 150 cm, tudíž je třeba si předem určit místo, kam jej umístíte. Pokud máte menší byt, praktičnost daného pásu pro Vás může být klíčová. Některé pásy nabízí možnost složení, abyste je pak mohli uložit například pod postel.

Na co se dívat při výběru

Konstrukce

Kvalitní konstrukce je základním předpokladem pro komfortní pás na běhání s dlouhou životností. S konstrukcí je spojeno několik parametrů, na které je třeba se při výběru dívat, mezi tyto parametry patří:

  • Odpružení běžecké plochy

Aspoň minimální odpružení běžecké plochy by měl mít každý běžecký pás, protože nám šetří naše klouby. Stejně jako je to u běžeckých bot, některé firmy se tomuto problému věnovali více do hloubky, aby jejich produkty předávali jejím zákazníkům větší hodnotu. Příkladem by mohla být „the big air innovation“, na které Nike pracoval od roku 1977. Zpátky však k běžeckým pásům… pokud máte problém s klouby, mohlo by se Vám vyplatit investovat do běžeckých pásů s lepší technologií odpružení. Naopak pokud chcete na běžeckém pásu ušetřit, musíte počítat s tím, že odpružení běžecké plochy např. u magnetických běžeckých pásů nemusí být pro Vaše klouby to pravé ořechové.

  • Paremetry

O velikosti běžeckého pásu už jsme se bavili. Velikost samotného modelu však není jediná věc, na kterou byste se měli při výběru produktu dívat. Důležitá je také velikost běžecké plochy, kterou budete při pohybu používat. Pokud máte v plánu na Váš tréninkový plán zařadit spíše rychlou chůzi nebo chůzi do kopce, zřejmě Vám postačí velikost běžecké plochy u drtivé většiny běžeckých pásů. Pokud máte delší končetiny, nebo máte v plánu zařadit různé druhy běhání (např. HIIT kardio), nebo budete chtít při pohybu využívat např. tréninkovou vestu, mějte na vědomí že běžecké pásy s menší běžeckou plochou by pro Vás nemuseli být dostačující. Obecně platí že běžecké pásy s parametry pohybující se mírně pod 50 x 150 cm by měli být pro tyto účely dostačující.

  • Madla

Madla na ruce hrají velkou roli při komfortním využití běžeckého pásu. Využívají se především pro měření tepové frekvence, ale dají se také využít např. pro udržení stability při chůzi do kopce. Některé běžecké pásy mají madla umístěna příliš daleko od běžecké plochy, tudíž je těžké je využít pokud si chcete dopomoci při fyzické aktivitě, nebo je jednoduše využít na změření tepu.

Výkon

Výkon se u běžeckých pásů měří pomocí veličiny HP (1HP = +- 0,7kW). Výkon motoru je samozřejmě klíčový pro to, aby Vás běžecký pás při běhu „unesl“ a nabídl škálu možností, jako je třeba náklon plochy, nebo vyšší rychlost.

Náklon plochy je velmi užitečná funkce, zejména pokud chcete trochu obměnit Váš styl tréninku. Pokud máte v plánu využít vyšší rychlosti při běhání, bohatě Vám bude stačit běžecký pás na doma s maximální rychlostí 15 km/h.

Displej a chytré funkce

Většina běžeckých pásů nabízí LCD displej s přinejmenším základními funkcemi, jako je čas, měření spálených kalorií, uběhnutá vzdálenost atp. Pokročilejší modely nabízí chytré funkce jako například HRC programy, spárování s chytrou mobilní aplikací a podobně.

Cvičební programy patří mezi funkce, které má téměř každý běžecký pás. Rozdíl však často bývá v počtu samotných programů. Pokud máte v plánu svůj tréninkový plán často měnit a chcete vyzkoušet větší množství programů, dívejte se po běžeckých pásech, které nabízí větší množství programů. Standartní počet u běžeckých pásů pohybujících se kolem 10 tis. Kč je něco kolem různých 10 programů.

Lze zhubnout pomocí běžeckého pásu?

Krátká odpověď je ano, lze. Dlouhá odpověď má co dočinění s lidským přemýšlením obecně. Společně se snadnějším přístupem k informacím lidé čím dál více přemýšlí o tom jak efektivně zhubnout tuk a jaké možnosti jsou pro ně ty nejvýhodnější. Zapomínají však na základní princip, který funguje pro lidské tělo od počátku věků – příjem a výdej. Pokud je výsledkem těchto dvou metrik kalorický deficit, na konci dne spálíte energii, kterou tělo již nepotřebuje.

Nezáleží na tom, kde energii spálíte – jestli to bude běžecký pás, schody v paneláku, nebo nějaká sportovní aktivita. Důležité je, aby byl Váš příjem jídla v přepočtu na kalorie na konci dne nižší než energický výdej přepočítaný na kalorie.

Pokud chcete zhubnout pomocí běžeckého pásu, jednoduše jezte méně – a zdravě – a zároveň se více hýbejte – pomocí domácího běžeckého pásu by to mělo být snadné.