Nejlepší kamery do auta. Kdo na vás a na vaše auto bude dohlížet?

5/5 - (1 vote)

Co tyto mašinky umí, to zná každý, kdo si někdy krátil čas prohlížením zábavných nebo šokujících videí na internetu. Bizarní karamboly nebo zácpy, nebezpečné chování agresivních řidičů, vtipné interakce s policisty nebo s chodci… Za tato videa vděčí internet autokamerám, které dnes už vlastní hodně lidí.

Jestliže si tedy budete počítat na silnici nezodpovědně, můžete vzít jed na to, že když už ne policisté, určitě si vás všimne některá kamera do auta full HD. Nazítří bude vaše počínání předmětem živých debat na sociálních sítích.

Internetová videa teď nechme stranou. Palubní kamera do auta totiž dokáže mnohem více. Když se vám stane ošklivá nehoda, je autokamera černou skříňkou, když vám někdo úmyslně nebo neúmyslně poškodí auto, autokamera je korunním svědkem. Je to zkrátka nepřetržitě pracující bdělý pozorovatel dění kolem vašeho auta a informace, které se z ní dají vytáhnout, mají někdy cenu zlata.

Zajímá-li vás, které jsou ty nejlepší kamery do auta, recenze a žebříčky těch nejzdařilejších kousků najdete v tomto článku. Tradičně jsme se ale na problematiku podívali pořádně zeširoka, a tak se dozvíte i pět důvodů, proč si kamery do auta pořizovat a důkladný rozbor všech faktorů, které musíte při koupi vzít v potaz.

Pohodlně se usaďte, náš výlet do světa autokamer právě začíná.

5 důvodů proč koupit kameru do auta

Zásadní důkaz v případě nehody

Kde se nehoda stala, kdy se nehoda stala a především: kdo ji zavinil? To jsou otázky, které u mnoha incidentů v minulosti nešlo jednoznačně zodpovědět. Teď je vše jinak, protože na scéně jsou autokamery. Poznali jste někdy tu bezmoc, když někdo bezohlednou jízdou způsobil škodu na vašem vozidle, před kriminalisty vše hodil na vás a vy jste neměli žádný důkaz o vaší pravdě? Vaše nejlepší kamera do auta skrývá videozáznam, který kriminalistům pomůže označit skutečného pachatele.

Postrach všech zločinců (a lakomých pojišťoven)

Dříve jsme si zabezpečovali auta alarmem, teď je tady kvalitnější technologie. Nejlepší autokamery současnosti klidně odpočívají ve stand-by módu a zapínají se, pokud zaznamenají pohyb v okolí auta. Může jít jak o partu výrostků, kteří se rozhodli vám pokopat přední nárazník, dále o jedince, jejichž pozornost upoutal batoh ležící na vašem sedadle, tak i neopatrné řidiče, kteří do vás vrazili při parkování. Autokamera si všechno ohlídá a dodá vám tak záznamy o možných zločinech i v době, kdy jste od auta fyzicky třeba několik kilometrů daleko. Proti tomu neřekne pojišťovna ani popel.

Nástroj pro podezíravé rodiče

Ano, i to je možnost. Pokud jste jedním z těch rodičů, kteří (ač neradi) občas musí půjčit svoje vozidlo dětem, vaše nejlepší autokamera vám dodá cenné informace, jak si vaše omladina počíná na silnici, jak dobře parkuje, jestli dává přednost chodcům na přechodě a podobně. Ještě zajímavější pro někoho bude dozvědět se, jací pasažéři s dětmi ve voze cestují a která místa navštěvují. V tom případě pro vás bude nejlepší autokamera do auta s GPS.

Záznam krásných panoramat

Občas jedete po klidné lesní cestě, po silničce nad dramatickou horskou krajinou nebo po ulicích v příjemném městečku a říkáte si: škoda, že z této jízdy nemůžu mít nějaké fotky. I tady se osvědčí palubní kamera do auta. Ozvláštněte reportáž z vaší dovolené záznamem z vaší jízdy. Protože nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně a pak z předního sedadla vašeho automobilu.

Zachycení jedinečných okamžiků

Jeden nikdy neví, co svojí kamerou natočí. Spektakulární bouři, přepadení na silnici, stádo ovcí přes cestu, známou celebritu chovající se agresivně na veřejnosti, policistu, který se chová neprofesionálně, panenky, které šly silnicí a potkali je myslivci? Jednou za čas se poštěstí autokamerou natočit video, které když už nevyvolá pozdvižení na sociálních sítích, přinejmenším zaujme vaši rodinu nebo přátele. I k tomu je nejlepší kamery do auta dobré pořizovat.

Srovnání kvality – veškeré kategorie

Kategorie"Levné autokamery""Levné autokamery""Zlatá střední cesta""Zlatá střední cesta""Profi autokamery"
UmístěníTOP 2TOP 1TOP 2TOP 1TOP 1
NázevBML dCam3Xiaomi 70 MaiMio MiVue 733 WIFINiceboy PILOT XDOD RC500S
Obrázek
Rozlišení videa1920 x 10801920 x 10801920 x 10801920 x 10801920x1080
Pozorovací úhel120 °130 °130 °150 °145 °
G-senzoranoanoanoanoano
GPS modulneneanoanoano
Maximální velikost paměťové karty32 GB64GB128 GB64 GB128 GB
Detekce pohybuanoanoanoanoano
VýrobceBMLXiaomiMiONiceboyDOD
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu
Zobrazit nejlepší cenu

TOP 5 – nejlepší levné autokamery (do 2000 Kč)

Rozlišení alespoň 1920×1080 pixelů, slušná kapacita paměťové karty a alespoň některé základní detektory. To vše jsou atributy, které by podle nás měly splňovat nejlepší kamery do auta v kategorii „levné“. A i takové se dají najít. Uvádíme 5 produktů, které bychom se nebáli nechat hlídat naše vozidla. Všechny stojí méně než 2000 korun, což rozhodně není nijak dramatická investice.

Recenze LAMAX C7

Dnes známe společnost LAMAX Electronics coby prodejce mnoha produktů z oblasti přenosné elektroniky, ale své úspěšné působení na trhu začínala právě s kamerami do aut. Autokamera LAMAX C7 nás potěšila krásným obrazem ve Full HD rozlišení. Videa vypadají dobře i v nočním režimu. 30 snímků za vteřinu pro plynulý obraz videa úplně stačí. Chválíme rovněž široký úhel záběru 150°.

Kde tato mini kamera do auta ztrácí v porovnání s dražší konkurencí, to je absence GPS modulu a také Wi-Fi připojení. Možnost okamžitého přenosu fotek nebo videí do chytrého telefonu nebo do laptopu je dnes významným faktorem, který je při koupi autokamery vhodno zvážit.

+

Dobrý obraz při denním i nočním režimu

Široký pozorovací úhel

Jednoduchá instalace i ovládání

Chybí možnost Wi-Fi připojení

Mezi levnějšími autokamerami jeden z těch dražších kousků

Recenze Niceboy PILOT Q3

Tato kamera vyniká velkým 3palcovým displejem. S takto velkým obrazem se pojí výhody i nevýhody. Na jednu stranu tu máme hodně pěkný obraz a pozorovací úhel impozantních 170°.

Na druhou stranu tato velká malá kamera do auta může už překážet ve výhledu. Výrobce to kompenzuje alespoň skutečností, že je konstrukce kamery zbavena všech lesklých prvků a tím je o něco méně nápadná. S přísavkou je tato mini kamera do auta stabilní a dá se umístit kamkoli.

Výbava detektorů je více nežli ucházející, kromě detekce pohybu, jízdních pruhů a detekce sledování bezpečné vzdálenosti Niceboy PILOT Q3 potěší svým parkovacím módem.

Nahrávání se zapne ve chvíli, kdy je před kamerou detekován pohyb, třebaže auto stojí a řidič momentálně není přítomen. Tuto funkci u levných modelů málokdy najdeme. Zato Wi-Fi připojení se nekoná. Proto se Niceboy mezi nejlepší autokamery v kategorii do 2 000 Kč zařazuje na čtvrté místo.

+

parkovací mód

široký pozorovací úhel

velmi příznivá cena

chybí možnost Wi-Fi připojení

velký displej: pro někoho výhoda, pro jiného překážka

Recenze Yi Smart Dash Camera

Miláček českých zákazníků Yi Smart Dash Camera nad ostatními produkty v kategorii do 2 000 Kč vyniká jednak Wi-Fi adaptérem, jednak 64 GB paměťovou kartou.

A tím výčet výhod nekončí. Citlivý senzor dokáže nahrát velmi slušně i noční provoz a soustava skleněných čoček s UV filtrem rozšiřují záběr až na 165°.

Je velká škoda, že Yi Smart Dash Camera nenabízí GPS modul: kamera do auta s GPS v takové cenové hladině a s tak kvalitním dalším vybavením, to by byla opravdová bomba.

Nezbývá nám než srazit další body za nešikovný systém, kdy vestavěnou baterii nejde vyměnit svépomocí a nepraktický držák na samolepku. Pokud máte zájem o přísavkovou variantu, musíte ji jedině dokoupit.

Jsou to detaily, které mrzí, protože jinak Yi Smart Dash Camera nabízí opravdu kvalitní obraz. I tak je to třetí nejlepší autokamera v našem výběru.

+

paměťová karta 64 GB

široký pozorovací úhel

Wi-Fi adaptér

uchycení na samolepku

Recenze BML dCam3

Vůbec nejlevnější produkt, který se v našem hodnocení objevuje, je šikovná palubní kamera do auta BML dCam3. Od kamerky za osm stovek byste asi nečekali žádné zázraky, ale BML dCam3 udivuje.

Rozlišení 1920 x 1800 ve Full HD, malý displej o velikosti 1,5“, G-senzor, který uzamkne nahrávané video při nárazu, aby nemohlo dojít ke smazání záznamu a vy měli důkaz o incidentu, detekce pohybu, díky které kameře nunikne žádný pokus o vandalství – to všechno v tomhle drobečkovi najdete. Paměťová karta má kapacitu 32 GB, což je, jak jsme si napsali již výše, naprostý standard.

Výtky se samozřejmě najdou. nedostatečný pozorovací úhel 120° a chybějící Wi-Fi připojení a GPS modul. Plast, který kryje tělo kamery, vypadá poněkud lacině a nedali bychom ruku do ohně za jeho dlouhou životnost.

Ale znovu připomeňme hlavní sílu tohoto produktu: cena 800 korun českých. To mluví natolik výmluvnou řečí, že je v našem hodnocení levných produktů autokamera BML dCam3 zabydlená na druhém místě.

+

bezkonkurenční cena

G-senzor, detekce pohybu – jako u dražších kamer

obraz v dostačující kvalitě

snadná montáž kamery do auta

malá obrazovka

kaciný plastový kryt

Recenze Xiaomi 70 Mai

Neobvykle cylindricky tvarovaná autokamera Xiaomi 70 Mai v ceně za cca 1300 Kč je králem žebříčku levnějších kamer. Přináší kvalitní záznam videí díky obrazového snímače z dílny slavné firmy Sony.

Díky moderní technologie komprese fotografií H.264 dochází k úspoře místa v úložišti, takže můžete pořídit opravdu hodně hodin nahrávek. Videa můžete sledovat v reálném čase a sdílet je na internetu, protože vám to umožňuje Wi-Fi připojení. Díky své malé velikosti se dá umístit tato nejlepší kamera do auta na zrcátko.

Praktický je i dlouhý napájecí kabel micro USB. Body bychom odečetli za menší úhel snímání – pouhých 130° – a především za absenci menu v češtině. Pokud ale nechcete investovat více než 2000 korun, je toto zřejmě ta nejlepší autokamera.

+

Jasné snímky i během noci

Otočný držák

Wi-Fi adaptér

Chybí menu v češtině

Nejlepší autokamery – zlatá střední cesta (2000 – 5000)

Vyšší rozlišení videa, větší paměť karty a GPS podpora. Je mnoho důvodů, proč do koupě kamery do auta zainvestovat více. Chcete-li mít maximální jistotu, že bude váš plechový miláček v bezpečí a váš rozpočet se blíží částce 5000 korun, projděte si náš další žebříček. Představují se nejlepší autokamery v kategorii 2000 – 5000 Kč.

Recenze TrueCam A7s

Škoda pro tuto kameru, že není jen o 200 Kč levnější, protože potom by se vyhřívala na čele výše uvedeného žebříčku nejlepších cenově dostupných kamer. Je to zřejmě nejlevnější autokamera s GPS.

Jedním dechem ale dodejme, že GPS modul má ne jednu, ale hned několik much. Často zaregistrujete problémy s připojením, v základu je v angličtině a když už si nainstalujete českou variantu, možná vás bude její nepříjemný hlas otravovat stejně jako nás.

Nepříjemnou skutečností je také absence Wi-Fi připojení. Jinak chválíme pěkný obraz o rozlišení 2304 x 1296 pixelů, noční režim a všechny základní detektory, tedy detekci rychlostních radarů, detekci vozidel, detekci jízdních pruhů a detekci pohybu. Japonská TrueCam A7s získává páté místo.

+

Příjemná cena

Rozlišení videa, vyvážený obraz

Kvalitní optika při nočním režimu

GPS: ano, ale pro někoho bude znamenat jen trápení

Recenze Niceboy PILOT Q8

Český výrobce Niceboy to s produktem Q3 dotáhl v kategorii nejlevnějších kamer na čtvrtou pozici. Jak obstál ve vyšší kategorii její bratříček Niceboy PILOT Q8?

Nejlepší autokamera do auta s GPS to sice není, ale přítomný GPS modul si uznání zaslouží nejen díky spolehlivé detekci radarů a úsekových měření, ale také díky možnosti zpětně si jízdu prohlédnout na Google Maps.

K dispozici je dále pokročilý asistenční režim ADAS a citlivý senzor registrující změnu pohybu schopný uzamknout nahrávku v případě nehody (tzv. G-senzor).

Autokamera Niceboy zklame absencí paměťové karty a chybějícím parkovacím režimem. Ten bychom u autokamery za tři tisíce korun už možná očekávali.

Jinak ale soudíme, že autokamera Niceboy je poměrně příjemný společník pro cesty autem. Rozlišení Full HD 2304 x 1296 pixelů a obrazovka o velikosti 2,7 palce umožňuje čitelně rozeznat SPZ auta, které do vás šťouchne. Pěkně si prohlédnete i obličej jeho řidiče.

Náš verdikt? Druhá kamera Niceboy, podruhé čtvrtá příčka pro českou firmu.

+

Hladký chod GPS

ADAS asistenční režim na vysoké úrovni

České menu

Paměťovou kartu si musíte sehnat sami

Recenze Eltrinex LS500 GPS

Přepychově vypadající kamera do auta Full HD obsahuje v základní výbavě vše potřebné včetně GPS modulu. Je zde ale jedna výjimka, a to je Wi-Fi připojení. Tento pojem je kameře Eltrinex neznámý a my to pociťujeme jako velký deficit, vzhledem k vyšší pořizovací ceně.

Autokamera Eltrinex ale přichází s jedním podstatným vylepšením, a to je napájení zabudované přímo v držáku. Díky tomu není nutné ke kameře připojovat kabel. Chytrý nápad!

Dále se Eltrinex LS500 GPS pyšní ostrým 2K obrazem a skvělým zvukem, takže vaše záznamy mají perfektní kvalitu i při dešti, sněhu, ve větrném počasí i při silném slunečním světle. Samozřejmostí je i spolehlivý noční režim.

GPS nikdy nezahálí a neustále vás zpravuje o aktuální rychlosti, směru jízdy i o policejních kontrolách. To celé v češtině. Na náš první dojem se ale tento modul zdá být až moc ukecaný a ze zkušenosti některých uživatelů vyplývá, že si GPSka někdy plete železniční přejezdy a přechody pro chodce.

Celkově jsme ale byli spokojeni. Eltrinex funguje precizně a mezi nejlepší autokamery se bezpochyby řadí.

+

Nabíjení bez kabelu

Opravdu skvělý obraz a zvuk

Elegantní design

Bez Wi-Fi

Recenze Mio MiVue 733 WIFI

Malá, ale šikovná. Mio MiVue 733 WIFI je autokamerou s integrovanou Wi-Fi a vlastní GPS, která šlape jako hodinky. V nabídce asistenčních systémů pro řidiče se kromě varování při vybočení z pruhu či varování před čelním střetem, jež známe i u ostatních kamer, objevuje také systém Stop and Go, který si všímá toho, když začne vůz před vámi rychle ujíždět a vy včas nezareagujete. Detekce policejních radarů ale chybí.

V rozlišení displeje u této kamery jsme o pomyslný krok zpět, protože jestli jsme u předchozích kamer chválili 2K rozlišení, tady máme znovu 1920 x 1080. Stačí to na rozlišení SPZ protijedoucích vozidel, ale není to tolik, kolik by měla mít nejlepší kamera do auta! Kompatibilní zadní kamera do auta přikoupit nejde.

Ale ať jen nekritizujeme. Mio MiVue 733 WIFI je náhodou skvělý výrobek s vysokokapacitní paměťovou kartou až 128 GB. Z předchozích recenzí jste si možná všimli, že jsme zatížení na Wi-Fi a na GPS a tato kamera má obojí. A to celé za velmi, velmi příznivou cenu. Toto jsou hlavní důvody toho, proč si tato palubní kamera do auta u nás vysloužila druhé místo v žebříčku „zlatá střední cesta“.

+

128 GB paměťová karta

Režim Stop and Go

Vynikající cena

Nedetekuje policejní radary

Recenze Niceboy PILOT X + GPS modul

Jsme vždy rádi, když můžeme coby vítěze kategorie vyhlásit český výrobek. Popravdě, u kamery Niceboy PILOT X to nebylo nijak snadné rozhodnutí – tato mini kamera do auta je tolik jiná než ostatní. Nám ale učarovala.

Tak první věcí jsou rozměry. Je to vlastně taková kostička s 1,54″ displejem. Jestli si myslíte, že takto malá kamera do auta Full HD neposkytne, pletete se – výstupem této mrňavé kamerky jsou krásná videa s rozlišením 1920 x 1080 pixelů.

Pak je tady způsob uchycení. Montáž kamery do auta je díky šikovného magnetického držáku jednoduchá. Napájení obstarává 3 metry dlouhý kabel, jež je součástí vybavení. A držák na kabel zůstane ve voze napevno, takže manipulovat můžete jen s kamerou nebo s GPS modulem. Ano, je to tak: GPS kamera má a funguje znamenitě.

A konečně se dostáváme k asistenčním systémům. Nacházíme zde parkovací mód, detekci pohybu, G-senzor s ochranou proti přemazání, zkrátka vše potřebné. A protože mluvíme o českém výrobku, samozřejmostí je české menu.

Takto malá kamera do auta s GPS je požehnání a díky své flexibilitě a nízké ceně bychom doporučili koupit ještě jednu, která bude sloužit coby zadní kamera do auta.

+

Praktická minikamerka

Hladký chod GPS

Magnetický držák

Nízká cena

Neupozorní na policejní radary

TOP 3 – profi autokamery (5000+)

Chcete si pojistit bezpečnost vás i vašeho vozidla na maximum? Myslíte, že by se vám hodila některá duální kamera do auta, tj. přední i zadní kamera do auta o špičkové kvalitě (a peníze pro vás nehrají takovou roli)? Vyzkoušeli jsme pro vás i některé profesionální autokamery.

Recenze DOD LS500W

Duální kamera do auta s množstvím chytrých funkcí. Obraz už je na hodně vysoké úrovni zásluhou snímače Sony STARVIS F1.6, velké clony a 6G skleněné čočky.

V úplné tmě je obraz trochu zašumený, ale pořád v lepší kvalitě než u kamer, o kterých jsme mluvili v kategoriích výše. Vždy je vidět, co je potřeba. Zadní a přední kamera jsou spojené kabelem o délce 5 metrů a obraz zadní kamery najdete v malém okně na hlavním displeji.

Dále jsou na displeji DOD LS500W pěkně ukázané údaje z GPS přijímače. Zaujala nás volitelná analýza cest. K dalším atributům patří integrace HDMI výstupu a všechny asistenční systémy – pokročilý parkovací režim, citlivý G-senzor, upozornění na radary.

Za takovouto kvalitu je ale potřeba si pořádně připlatit.

+

Duální kamera do auta s dobrým chodem obou kamer

Obraz jako břitva

Kvalitní Wi-Fi připojení

Vysoká cena

Recenze Profio Tracking Cam X1

Vzhledem tato autokamera s GPS připomene zmenšený model supermoderních průmyslových kamer, které bdí nad Pentagonem. Této kameře skutečně jen tak něco neujde, a proto je to dobrá volba speciálně pro firmy se širokým vozovým parkem, kde je dobré znát aktuální dění ve všech autech.

 

Live obraz z kamery Profio Tracking Cam X1 je totiž přes aplikaci v mobilu dostupný komukoli, kdo je s řidičem v online spojení. Každé vozidlo má svoje unikátní ID, z archívu se dá pustit i záznam pohybu, profesionální systém trackování dokonce nabídne i informace o tom, kde a jak dlouho které auto stálo. Za jízdy se dá dále exportovat excelovský soubor s informacemi o jízdě.

Zabudované reproduktory a mikrofon jsou také součástí. A záznam z kamery je vážně pěkný. FullHD, rozlišení 1920 x 1080 pixelů, pozorovací úhel 140°. Na pokus o krádež upozorní vibrační alarm.

+

Zaměřeno na firmy: spolehlivý systém ochrany většího množství aut

Spolehlivé GPS, detailní informace o jízdě

Vibrační alarm

Složitá montáž kamery do auta

Recenze DOD RC500S

Tchajwanský výrobce DOD se specializuje na nejlepší kamery do auta, jejich výrobky nejlépe charakterizuje přívlastek „luxusní“. Jestli jsme modelu LS500W přisoudili třetí místo, pak DOD RC500S musíme přidělit vavřínový věnec pro vítěze. Tato duální kamera do auta má totiž všechno.

Přední kamera, nejlepší kamera do auta na zrcátko, má jen tři ovládací tlačítka a tři signalizační diody. To ale úplně stačí k ovládání všech funkcí a že jich není málo. Parkovací režim, G-senzor, detekce rychlostních radarů, schopnost propojení s chytrým telefonem, kde vašim účelům poslouží šikovná aplikace. Diody svým barevným kódem ohlašují, jaký úkol právě vaše kamera plní.

Nejvíce bodů sbírá kamera do auta DOD RC500S na kvalitě obrazu. Kamera obsahuje snímač Sony Stravis IMX291, citlivost kamery je ISO 12800, clona objektivu F/1.6 a je tady také polarizační filtr. To znamená, že ve tmě jsou z obrazu eliminovány odrazy a vy nahrajete video, kde poznáte na 200 metrů, co je napsáno na ceduli u cesty. Zadní kamera do auta kvalitou obrazu pochopitelně nijak nezaostává.

Komprese obrazu je H.264, nahrává se do MP4 souboru a díky tomu se na paměťovou kartu vejde trochu více videí, než kolik zvládne model LS500W.

Pokud si můžete dovolit dát za kameru více než 10 000 korun, zvolte tento výrobek.

Tolik nejlepší kamery do auta. Recenze vybertonejlepsi.cz je u konce. Nyní se pojďme společně podívat na návod jak vybrat autokameru.

+

Ten nejlepší obraz v noci i v tunelu

Přední kamera do auta na zrcátko se snadným uchycením

Mikrofon i reproduktory pro komunikaci za jízdy

Zdařilá aplikace

Vysoká cena

Jak vybrat autokameru | Na co se dívat při výběru

Výrobce

Značka dělá hodně. Vedle fantastických kamer od tchajwanské firmy DOD doporučujeme japonské TrueCam nebo třeba české Niceboy. Ovšem pozor, ačkoliv každý s opovržením mluví o „čínských šuntech“, musíme upozornit, že taková kamera 70 Mai od firmy Xiaomi nás doopravdy nadchla.

Typ autokamery

Pokud zavětříte cenově dostupný model „duální kamery do auta“, zpozorněte. Mít takovou kameru, která snímá obraz vepředu i vzadu, skutečně přináší hodně výhod.

Určitou důležitost má také způsob umístění kamery. Ze všech dostupných možností uchycení se nám zdá nejlepší kamera do auta na zrcátko.

Rozlišení videa

V dnešní době bychom doporučili nejít pod rozlišení 1920 x 1080 pixelů ve Full HD. Jedině tak máte jistotu, že rozeznáte důležité detaily, například poznávací značky vozů před vámi. Nejlepší modely dokáží natáčet ve WQHD 2560 x 1440 či WQXGA 2560 x 1600.

Všímejte si také pozorovacího úhelu videa, který by měl být co nejširší.

GPS modul, Wi-Fi

Pokud jste ze staré školy a s těmito technologiemi si nepotykáte, pak jejich přítomnost na autokameře pro vás není potřebná. My si ale myslíme, že detektor polohy je skvělá věc, stejně jako možnost spárovat kameru s mobilním telefonem nebo laptopem a pak stahovat nebo přehrávat záznam kdekoli a kdykoli.

Displej

Velký displej znamená větší obraz, má ale zase větší prostorové nároky a tudíž může řidiči překážet ve výhledu. Proto si buďte při výběru jistí, že vás přehnaně velká kamera nebude při řízení obtěžovat.

Další funkce

Čím více detektorů, tím lépe. Detektor pohybu a G-senzor (vysvětleno výše) jsou dnes jíž naprostým standardem. Detektor jízdních pruhů a detektor radaru jsou další šikovné doplňky. Zvyknete si na ně tak rychle, že potom už sotva budete chtít řídit jinak.

Měl by mít každý řidič autokameru?

Autokamera nezabrání všem myslitelným průšvihům, které na vaše auto číhají. S autokamerou se nijak nesnižuje pravděpodobnost, že do vás někdo narazí za jízdy, poškrábe vám nárazník při parkování nebo se pokusí ukrást tašku, kterou nedopatřením necháte na sedadle.

Ale ta nejlepší kamera do auta zabrání, abyste potom platili jako mourovatí. Nekompromisně odhalí pravého viníka. Zjednoduší tak práci policistům a zabrání pojišťovnám, aby vám pod nějakou výmluvou upřeli zaslouženou kompenzaci. A jako příjemný vedlejší efekt autokamera přináší hezké záběry z cest, kterými jste projížděli.

Pod dohledem autokamery se zkrátka řídí s větším klidem na duši.